Spelet fungerar Zgłoś problem

  Dlaczego ta gra nie działa?

  arabian nights

  Arabian Nights

  By Magdalena
  9 czerwca, 2020
  Dla wszystkich wielbicieli jackpotów progresywnych mamy Arabian Nights. Jest to mechanicznie prosty slot, który może zapewnić dość częste mnożniki wygranych, a także dużą główną wygraną. Pod względem graficznym oraz dźwiękowym Arabian Nights jest bardzo poprawne, pomimo że powstało już kilka lat temu. Motyw slotu jest przedstawiony w ciekawy sposób. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym automacie i chcesz go wypróbować, zachęcamy na początku do zaznajomienia się z jego recenzją.
  • Możliwość wygrania jackpota
  • Wysokie wygrane w darmowych spinach
  • Automat łatwy w obsłudze
  • Estetyczna grafika
  • Prosty mechanizm działania
  • Dość wysoka stopa zwrotu pieniędzy
  • Stosunkowo mało bonusów

  Recenzja slotu Arabian Nights

  Jackpoty progresywne od NetEnt Entertainment są jednymi z najbardziej popularnych jackpotów na rynku. Są one najczęściej bardzo dobrze wykonane oraz gwarantują bardzo dużo pieniędzy. Najbardziej znane tytuły najczęściej zbierają wszystkie komplementy, jednak warto się również zainteresować trochę mniej znanymi tytułami, na przykład Arabian Nights. Jest to równie popularny slot, lecz może nie jest doceniany tak, jak pozostałe od NetEnt Entertainment. Naszym zdaniem warto jednak dać mu szansę i zobaczyć, że gra na tym slocie może być bardzo korzystna dla gracza.

  Arabian Nights przenosi gracza do magicznej krainy, w której wciąż działają prawa lampy spełniającej życzenia. Masz więc kilka życzeń, na co chcesz je wykorzystać? Ten slot może spełnić Twoje życzenie o możliwości wygranej większej sumy, ponieważ jest ona na wyciągnięcie ręki. Większość symboli została wprowadzona w magiczny świat, widać na nich atrybuty, które często są utożsamiane ze światem magicznej lampy, czyli sułtan, typowe buty, czapka i namiot, wielbłądy, nawet symbole karciane zostały odpowiednio przerobione na styl bardziej wschodni.

  Tło zostało estetycznie zaprojektowane i zgodnie z tytułem slotu jest noc, księżyc ma kształt rogalika, w oddali widać kilka minaretów, na niebie migoczą gwiazdy. Obok siatki znajduje się dość często używany motyw węża wychodzącego z koszy, dalej jest ceramika w wozie. Wszystkie te elementy przenoszą gracza do zupełnie innego świata. Pomaga w tym również ścieżka dźwiękowa, w której nagrano cykające cykady oraz inne owady, które są aktywne nocą.

  Slot jest więc dość realistyczny, nie spodziewaj się więc energicznej muzyki, w automacie wciąż jest klimatyczna noc. Z tego klimatu mogą nas wyrwać jedynie wirujące symbole, które wydają dość standardowe dźwięki. Ciszę przerywa również większa wygrana, która jest ogłaszana z pomocą dwóch tancerek w tradycyjnych okryciach po obu stronach ekranu, świętowanie jednak nie trwa bardzo długo.

  Przejdźmy teraz do bardziej technicznej strony Arabian Nights. Slot ten został wyprodukowany dokładnie 10 listopada w 2013 roku. Nie wykorzystano w nim możliwości graficznych, lecz nie przeszkadza to w graniu. Siatka automatu przedstawia się 5 x 3, oznacza to, że bębnów w grze jest 5, co jest dość klasycznym wynikiem tak samo, jak trzy rzędy symboli. Arabian Nights może być bez problemu odtwarzane na komputerach oraz na urządzeniach mobilnych z różnymi ekranami oraz różnymi oprogramowaniami, o to nie musisz się martwić.

  Automat ten ma 10 linii wygrywających, które są zaznaczone na siatce. RTP, czyli stopa zwrotu wynosi dokładnie 96,25%, co jak na slot z jackpotem progresywnym jest naprawdę wysokim wynikiem. Dla automatu zostało mniej niż 4% na zachowanie pieniędzy graczy. Warto wiedzieć, że średnio wysoka zmienność sprawi, że raczej dłużej poczekasz na wygraną, która będzie wyższa, niż dostaniesz wiele mniejszych wygranych pojawiających się dość często. Gra jest dostępna w wersji demo, w której oczywiście nie możesz wygrać żadnych pieniędzy, ale możesz za to potrenować przed rozgrywką o jackpota. Na bezpłatną wersję nie ma żadnych ograniczeń, możesz z niej korzystać tak długo, jak tylko chcesz.

  Grając w tę grę, lepiej być cierpliwym, a może Ci się to znacznie opłacić. Ciekawe jest to, że możliwość stawiania zakładów daje całkiem duże możliwości. Możesz wybrać sumę od 0,1 do 200 danej waluty, co nie jest wcale ograniczające. Arabian Nights jest slotem z jackpotem progresywnym, możesz więc spodziewać się dużych wygranych. Już w grze bazowej możesz wygrać maksymalnie 12 000 x swojej stawki, co prezentuje się dość sowicie. Poza tym jackpot jest zazwyczaj wysoki, jak dotąd największą wygraną było ponad 7,3 brytyjskich funtów. Najmniejszą wygraną okazało się ponad 60 000 funtów brytyjskich. Jackpot jest zgarniany przez graczy mniej więcej po 11 tygodniach, zawyczaj wygrywa się około 1,3 miliona, co jest całkiem dużą sumą.

  Symbole w Arabian Nights

  Arabian Nights nie jest wyposażone w zbyt wiele symboli, dzięki czemu nie poczujesz się zagubiony, nawet jeśli jesteś początkującym graczem. Wszystkie symbole są ładnie zaprojektowane. Najmniej wartościowane są klasycznie symbole zapożyczone z kart, dalej znajdziesz już te, które są związane z motywem. W tych mniejszych symbolach wypłaty zaczynają się od 3 symboli w klasterze, jednak wszystkie większe zaczynają wypłacać już od 2 symboli, co jest dość ciekawe i nieczęsto spotykane. Największą wypłatę dostaniesz oczywiście za 5 symboli w klasterze. Poniżej przedstawiany wszystkie z nich wraz z ich wartościami.

  • 9 i 10 są przedstawione w estetycznej mozaice, chociaż wartości, które możesz dzięki nimi wygrać nie są zbyt wysokie. Losując 3 symbole możesz zarobić po 3 monety, za komplet symboli nagrodą jest 75 monet.
  • J i Q w Arabian Nights nie różnią się między sobą wartością. Już 3 z nich wystarczą, aby dostać dodatkowe 5 monet, za 5 symboli w klasterze dostaniesz 125 monet.
  • K i wielbłąd również pozwalają na zgromadzenie 5 monet za 3 symbole w szczęśliwej kombinacji, są one kolejną grupą w grze. Za 5 z nich dostaniesz trochę większą nagrodę, a wynosi ona 150 monet.
  • Tradycyjna czapka wypłaca nagrodę już za 2 symbole w klasterze, a jest to 2 monety, za 3 symbole dostaniesz 10 monet. Jeśli Ci się zdobyć komplet czapek, to dostaniesz 300 monet.
  • Namiot również daje wypłatę za 2 symbole, jest to 2 monety, za 3 z nich dostaniesz 10 monet, a za 5 nagrodą staje się 500 monet.
  • Tradycyjne pantofle są wysoko wartościowane, możesz za nie dostać aż 1 000 monet, jeśli wylosujesz 5 takich w klasterze na ekranie. Nawet jeśli będą tylko dwie pary, to dostaniesz 2 monety.
  • Sztylet zapewni Ci bardzo wysoką wygraną, która wynosi 2 000 monet. Za 2 symbole dostaniesz 2 monety, a za 3 będzie ich 25.

  Slot ten pod względem technicznym jest bardzo prosty, został on przystosowany tak, aby nikt nie mógł się w nim zgubić, nawet jakby chciał. Zacznijmy od najważniejszego przycisku, a jest nim ten, w którym opisane są wszystkie symbole, pokazane linie wygrywające i bonusy. Jest to zielony przycisk po lewej stronie, ma on na sobie literkę „i”, która pochodzi od „info”. Przed grą, szczególnie tą za prawdziwe pieniądze, radzimy przeczytać wszystkie informacje znajdujące się w tym przycisku.

  Kolejnym najważniejszym przyciskiem jest ten okrągły, znajdujący się na samym środku pod siatką. Możesz już się spodziewać, że został on zaprojektowany do tego, aby uruchamiać wirowanie symboli. Jeśli zmęczy Cię ciągłe przyciskanie tego przycisku, możesz również skorzystać z opcji Autoplay, a jest ona dostępna tuż obok niego. Zupełnie jak opcja Max bet, po kego prawej stronie. Dalej po prawej znajduje się wartość pojedynczej monety, którą oczywiście możesz zmienić, a następnie okienko z dostępnymi środkami.

  Po lewej stronie masz okienko z Twoim zakładem, lecz nie możesz go zmienić bezpośrednio. Musisz do tego użyć kolejnego przycisku z napisem Bet Level, a zielone strzałki pozwolą na wybranie odpowiedniego poziomu zakładu. Na górze widnieje informacja, jak wysoki jest aktualny jackpot, na samym dole ekranu masz Twoją ostatnią wygraną, dostępne środki oraz obecny zakład.

  Bonusy w Arabian Nights

  Arabian Nights jest grą ekscytującą, ale nie w przypadku bonusów, których jest dość mało. W niektórych wypadkach lepiej jednak sprawdza się minimalizm, zależy też kto, co lubi. Jeżeli nie bawią Cię rozbudowane bonusy, możliwość wyboru ich systemu oraz tym podobne, to docenisz Arabian Nights. Poniżej postaramy się opisać bonusy, które są dostępne w grze.

  • Darmowe spiny i mnożnik

  Darmowe spiny można zdobyć dzięki symbolowi, o którym jeszcze nie wspominaliśmy, a jest to magiczna lampa. Spełnia ona życzenia, więc i tym razem możesz liczyć na prezent. Musisz wylosować co najmniej 3 lampy, aby zdobyć darmowe spiny. Dostaniesz ich 15, a podczas rundy bonusowej możesz też dostać kolejne spiny. Dodatkiem jest to, że każda wygrana w rundzie bonusowej jest opatrzona mnożnikiem x 3. Dodatkowo lampa sama w sobie wypłaca graczom wygrane, a jest to 500 monet za 5 z nich, 20 monet za 4, 5 za 3 i 2 za 2 .

  • Jackpot i Wild

  Nie mówiliśmy jeszcze, że symbolem Wild w grze jest wizerunek sułtana. Zastępuje on wszystkie symbole, a do tego, jeśli to właśnie on pomoże Ci w wygranej, suma ta zostaje podwojona, czyli mnożnik będzie wynosił x 2. Nie jest to jedyne zadanie sułtana, jeśli trafisz 5 z nich w klasterze, to dostaniesz jackpota. Nawet jeśli trafisz 4 symbole, to otrzymasz wysoką wygraną, jaką jest 2 400 monet.

  Podsumowanie Arabian Nights

  Arabian Nights to slot z jackpotem progresywnym, który zachęca do korzystania z niego poprzez miłą dla oka grafikę, klimatyczną muzykę oraz dość wysokie wygrane, nie licząc oczywiście jackpota, który może sięgnąć nawet kilkanaście milionów złotych. Jeśli odpowiada Ci motyw Bliskiego Wschodu, a także szukasz prostego automatu, bez zbędnych fajerwerków, to jest to odpowiedni wybór dla Ciebie. Wypróbuj wersję demo, aby zobaczyć, czy Arabian Nights spełnia Twoje oczekiwania.

  Data wydania 10 listopad 2013 rok
  Return to Player (RTP): 96,25%
  Poziom volatility Wysoka
  Dostawca oprogramowania NetEnt
  Motyw gry dżin, magiczna lampa, wielbłądy
  Grywalność 5
  Linie wygrywające 10
  Liczba bębnów: 5
  Minimalna liczba monet na linię 1
  Minimalna / maksymalna stawka zakładu (€, $, £): 0.5/5
  Jackpot Jackpot progresywny, nawet do 7,5 miliona euro
  Maksymalna wygrana w grze podstawowej 12 000 x zakład gracza
  Maksymalna wygrana (monety): 7,5 miliona euro
  Funkcje bonusowe Mnożnik, darmowe spiny, jackpot
  Obsługiwane platformy ios, android, pc, ipad, explorer, firefox, chrome

  Related slots