Spelet fungerar Zgłoś problem

  Dlaczego ta gra nie działa?

  streetfighter

  Street Fighter 2

  By Magdalena
  8 czerwca, 2020
  Street Fighter 2: The World Warrior to jedna z najciekawszych gier tego roku. Bazuje ona na popularnej grze komputerowej Street Fighter 2. Tym razem możesz nie tylko cieszyć się grą, ale jeszcze do tego coś wygrać. Slot jest bardzo wierną kopią gry. Dodatkowo możesz zdobyć jeszcze mnożniki oraz dojść do rundy bonusowej, która również przypomina wydarzenia w grze. Wybierz się więc w sentymentalną podróż i zmierz się z największymi przeciwnikami Twojego dzieciństwa.
  • Bardzo interesujący motyw slotu
  • Grafika identyczna jak w oryginalnej grze
  • Ścieżka dźwiękowa przywracająca wspomnienia
  • Wiele ciekawych bonusów
  • Darmowe spiny i mnożnik w jednym
  • Prosty do opanowania slot
  • Zasady gry mogą być skomplikowane dla początkujących

  Recenzja slotu Street Fighter 2: The World Warrior

  Uwielbiasz gry komputerowe? Polubisz więc slot Street Fighter 2: The World Warrior. Jest to jedna z najnowszych gier od NetEnt. Tego producenta raczej nie trzeba przedstawiać, ponieważ należy on do wielkich gigantów z dziesiątkami tytułów na swoim koncie. NetEnt dostarcza swoje gry do bardzo wielu kasyn, a każde z nich chętnie je przyjmuje, ponieważ są one wysokiej jakości. Z pewnością pamiętasz bardzo popularną jeszcze kilka lat temu Street Fighter. Jest to slot bitewny, w którym Twoim zadaniem jest wybranie swojej postaci, a następnie zmierzanie się z przeciwnikami w różnych miejscach.

  To właśnie na podstawie Street Fighter powstała nowa gra od NetEnt, czyli Street Fighter 2: The World Warrior.

  Na początku w grze wybierasz swoją postać, czyli dokładnie tak, jak w oryginalnej grze. Masz do wyboru wszystkie postaci. Co ciekawe, w zależności od tego, jaką postać wybierzesz, delikatnie zmienia się RTP slotu. Na samym początku masz bohaterów, którzy raczej przyniosą Ci dość częste wygrane, kolejni sprawiają, że możesz liczyć na większe wygrane, ale trochę rzadziej. Poniżej umieszczamy wszystkie informacje na temat dokładnej stopy zwrotu:

  • Ryu gwarantuje 96,02%
  • Guile i Dhalism – 96,04%
  • Honda oferuje 95,05%
  • Ken gwarantuje RTP 95,06%
  • Blanka, Zangief i Chun Li dają 95,08% zwrotu.

  Różnice pomiędzy nimi może nie są bardzo duże, ale podczas dłuższej rozrywki mogą one mieć znaczenie. Nad postaciami masz mapę, na której zaznaczone są wszystkie miejsca bitewne. Wśród nich znajdują się Indie, ZSRR, Chiny, podwójnie Japonia i USA, Brazylia i inne. Od razu po włączeniu gry ukaże Ci się typowy ekran w grze, więc poczujesz się, jak gdybyś miał właśnie rozpocząć kolejną rozgrywkę w Street Fighter.

  Rozgrywka w grze przypomina tę, w którą grałeś kilka lat temu. Będziesz mógł zobaczyć dwie postacie, które staną naprzeciw siebie, a następnie usłyszysz zagrzewającą komendę do walki. Po obu stronach ekranu znajdziesz dwóch bohaterów. Po lewej postać, którą wylosował gracz, a po prawej losowa postać, z którą będziesz walczyć. Na środku znajduje się siatka z symbolami. Na tą siatką znajduje się pasek, na którym widzisz, ile Ty i Twój przeciwnik macie jeszcze życia. Postacie cały czas się poruszają i są gotowe do walki. Wykonują swoje naturalne ruchy tak, jak są one przedstawione w oryginalnej grze.

  Tło gry odpowiada miejscu, w jakim akurat walczysz. Czasem zobaczysz zatłoczone kasyno w Las Vegas, czasem jest to motyw egzotycznej krainy w Indiach ze słoniami. Możesz również natrafić na chińską architekturę wraz z murem i ciekawymi widokami. Przejdź do każdego miejsca i wygraj wszędzie, gdzie masz misje, a zdobędziesz wiele monet. Na początku grasz przeciwko jednemu z bohaterów. Kiedy misja Ci się powiedzie, zostaniesz przeniesiony do kolejnej bitwy, tym razem z jednym z bossów, o nich również dowiesz się więcej.

  Grafika jest wzorowana w każdym calu na grze Street Fighter. Wszystkie postacie wyglądają identycznie, jak w oryginale, to samo można powiedzieć o tle. Widać również napisy na ekranie specjalnie przygotowane w taki sposób, że wyglądają na żywcem wyciągnięte z gry. W pewnych momentach ma się wrażenie, że naprawdę korzysta się z oryginalnej gry, a nie ze slotu.

  Warto również w tym momencie zwrócić uwagę na same dźwięki pojawiające się w grze. Ścieżka dźwiękowa, a także okrzyki postaci i lektor są obecne w automacie w dokładnie tej samej formie, jak w Street Fighter 2. Ciężko jest między nimi znaleźć jakąkolwiek różnicę, możesz więc przenieść się w czasie o kilka lat i znów zagrać w swoją ulubioną grę z dzieciństwa, tym razem jednak z możliwością wygranej pieniędzy.

  Gra została przedstawiona graczom w połowie maja, a dokładnie 16 maja 2020 roku. Już w tym momencie znajduje się ona w wielu znanych kasynach, także w formie demo. Możesz sam zobaczyć, na czym polega gra i zdecydować, czy jest ona warta czasu i pieniędzy. Fani Street Fighter 2 powinni być zadowoleni, ponieważ jest to bardzo wierna kopia gry. W przypadku bębnów, ich liczba jest dość klasyczna, jest ich 5. Sytuacja wygląda dokładnie tak samo w przypadku rzędów, jest ich 5. W grze nie ma linii wygrywających, producent rozegrał to w trochę inny sposób, który jeszcze opiszemy poniżej.

  Wspominaliśmy już, że zwrot gotówki, czyli RTP oraz zmienność są zależne od gracza, to on wybiera je przed rozgrywką. Możemy jeszcze tylko dodać, że zmienność może wynosić od średniej do wysokiej. Do slotu możesz wpłacić minimalnie 0,2 danej waluty oraz maksymalnie 700 danej waluty. Takie wyniki powinny zadowolić każdego gracza; tego, który woli wydawać więcej i ten, który woli być raczej ostrożny. Street Fighter ma potencjał, aby wypłacić graczowi maksymalnie 7 000 x stawka. Jest to bardzo korzystna oferta, a można ją zdobyć szczególnie wtedy, kiedy walczy się z jednym z bossów.

  Symbole w slocie Street Fighter 2: The World Warrior

  Street Fighter 2: The World Warrior to szczególna gra, która rządzi się zupełnie innymi zasadami, niż inne sloty na rynku. Wspominaliśmy już, że w grze nie funkcjonują żadne linie wygrywające. Jest to dość ciekawe rozwiązanie, ponieważ w zdecydowanej większości slotów funkcjonują linie. W tym wypadku sprawa jest prosta. Dostajesz punkty, jeśli 4 identyczne symbole wystąpią na ekranie w pozycji horyzontalnej lub pionowej.

  Warto dodać, że jest to gra kaskadowa. Oznacza to, że jeśli natrafisz na klaster, jaki opisaliśmy wcześniej, symbole te znikają z siatki, a reszta przedmiotów na nie spada. Z kolei na górze symbole są uzupełniane nowymi. W takim układzie możesz w jednym spinie wygrać więcej niż tylko jedną kombinację. Jeśli chodzi o symbole, to podczas rozgrywki na ekranie będą pojawiać się mało wartościowe symbole typu A, K, J i Q, czyli po prostu zapożyczone od symboli karcianych.

  Następnie dzieje się coś ciekawego, ponieważ w każdej rozgrywce możesz spodziewać się innych symboli. Tak naprawdę, to są to tylko dwa dodatkowe symbole i reprezentują dwie postacie, które ze sobą walczą. Symbole te występują również w większych wersjach, zajmują one często 2 x 2 pola. Jeśli uda Ci się trafić co najmniej 4 symbole z podobizną wybranej przez Ciebie postaci, zadajesz cios przeciwnikowi i traci on część swojego życia. W podobny sposób działa to, kiedy natrafisz na klaster z wizerunkiem przeciwnika. Dostajesz swoją wygraną, ale za to życie Twojej postaci ucieka. Jeśli wygrasz pojedynek, spotkasz się z bossem, jak w prawdziwej grze.

  Na początku gra może wydawać się dość skomplikowana, szczególnie pod względem graficznym. Przyciski mogą dość łatwo zagubić się podczas pojedynku, ponieważ można czasem odnieść wrażenie, że gra się w prawdziwą grę, a nie w slot. Jednak kilka rund powinno wystarczyć, abyś szybko się odnalazł. Po prawej stronie masz duży przycisk do uruchamiania rundy. Obok niej znajduje się przycisk, dzięki któremu możesz przyspieszyć pojedynczy spin. Polecamy skorzystanie z tej opcji, jeśli planujesz dłuższą rozgrywkę, w pominięciu straty czasu pomoże Ci również przycisk Auto.

  Bezpośrednio pod siatką zobaczysz wszystkie najważniejsze informacje. Od prawej jest to pozostałe środki do gry, ostatnia wygrana oraz stawka. Pamiętaj, że tę ostatnią możesz zmieniać i ustawić zakład taki, jaki uważasz za najodpowiedniejszy. Po lewej stronie masz trzy kreski, a jest to menu. Znajdziesz w nim kilka wyjaśnień na temat Street Fighter 2: The World Warrior, będziesz mógł więc lepiej zrozumieć ten slot. Przed rozgrywką polecamy skupienie się właśnie na przeczytaniu wszystkich informacji.

  Bonusy w automacie Street Fighter 2: The World Warrior

  Street Fighter 2: The World Warrior to niesamowita gra, w której można znaleźć bonusy niewystępujące nigdzie indziej. Większość bonusów łączy ze sobą świat gry oraz świat hazardu, co daje bardzo ciekawe połączenie. Przyjrzyjmy się bliżej wszystkim dostępnym bonusom:

  • Runda bonusowa

  Gracze mają dostęp do rundy bonusowej, kiedy nie uda im się wygrać ze swoim przeciwnikiem. Jest to pewnego rodzaju rekompensata za to, że gracz nie będzie mógł spróbować swojego szczęścia z jednym z bossów. Runda ta została nazwana Car Smash Bonus Game. Na ekranie pojawia się Twoja postać w towarzystwie samochodu. Twoim zadaniem jest zniszczenie samochodu, a za każde uderzenie dostaniesz pewną nagrodę. Jeśli nie chcesz uderzać, możesz od razu wybrać opcję Quick Finish. W rundzie bonusowej możesz wygrać od około 5 x stawka do 15 x stawka. Kiedy Car Smash Bonus Game się zakończy, możesz normalnie kontynuować grę. Dostajesz wybór, czy chcesz grać z wcześniej wybraną postacią, czy wolisz inną.

  • Różne symbole wild

  Wspominaliśmy już, że wybranie jednej z postaci delikatnie zmienia stopę zwrotu gry. Warto również wiedzieć, że każda z nich ma zupełnie inny symbol Wild, który właściwie tworzy. Zacznijmy jednak od początku. Kiedy podczas rozgrywki wygrywasz, pasek obok postaci się zapełnia na niebiesko. Ma on 7 miejsc, a kiedy będą one już wszystkie zapełnione, postać używa specjalnej mocy wild, dzięki której najczęściej zdobywasz kolejne klastery. Poniżej opiszemy, co oferuje każda z postaci, wybierzją więc mądrze.

  • Dhalsim daje 3 lub 4 symbole wild w zupełnie losowych pozycjach.
  • Ken wyrzuca od 1 do 5 symboli wild w tym samym rzędzie.
  • Honda atakuje 3 wildami na tym samym bębnie.
  • Blanka ofiarowuje od 1 do 5 symboli na tym samym bębnie.
  • Ryu daje 3 wildy w tym samym rzędzie na siatce.
  • Chun Li atakuje od 2 do 7 wildami na losowych miejscach na siatce.
  • Guile kładzie 2 pionowe zbitki dwóch wildów.
  • Zangief nagradza gracza 2 poziomymi zbitkami dwóch wildów.
  • Mnożnik i runda z bossem

  Opowiedzieliśmy już, co dzieje się z graczem, kiedy nie wygra swojej rundy. Teraz dowiesz się, co się stanie, kiedy szczęście dopisze Twojej postaci. Przechodzisz do walki z bossem, w której spiny są zupełnie darmowe. Producent nie określa, ile ich będzie, ponieważ nie wiadomo, po ilu spinach skończy się którejś z postaci życie. Każdy poziom oferuje mnożnik wygranych, zależy on od bossa. Możesz spodziewać się mnożników typu:

  • Runda z Balrogiem x 2
  • Runda z Vegą x 3
  • Runda z Sagatem x 5
  • Runda z M. Bison x 10

  Masz więc szansę na zdobycie większych wygranych. Dodatkowo, jeśli uda Ci się dojść do ostatniego bossa, to dostajesz nagrodę w postaci 100 x Twoja stawka. Kiedy nie uda Ci się pokonać bossa, wracasz do zwykłej gry bazowej.

  • Insert Coin Gamble Feature

  Zanim wrócisz do gry bazowej, możesz powtórzyć swoją walkę z bossem. W tym celu musisz jednak wybrać opcję Insert Coin Gamble Feature, która pochłonie część Twoich wygranych. Za to jednak będziesz grał z podwyższonym wskaźnikiem RTP, będzie ono wynosiło od 98,7% do nawet 100%. Czasem warto więc poświęcić część gotówki.

  Podsumowanie Street Fighter 2: The World Warrior

  Street Fighter 2: The World Warrior to nie jest zwykła gra. Producentowi udało się połączyć zwykłą grę komputerową wraz z hazardowym slotem, co nie zdarza się tak często, a szczególnie nie jest sukcesem. Gra szczególnie przemówi do wszystkich, którzy już znają Street Fighter 2 i chcą na chwilę powrócić do dzieciństwa. Slot ma wiele ciekawych bonusów, jest elastyczny i pozwala graczowi na dość dużą wygraną. Jest to bardzo dobra replika oryginalnej gry. Nawet jeśli nie znasz Street Fighter, możesz spróbować swoich sił w turnieju.

  Data wydania 21 maja 2020 roku
  Return to Player (RTP): od 96,02% do 96,08%
  Poziom volatility Wysoka
  Dostawca oprogramowania Netent
  Motyw gry gra Street Fighter 2, bijatyka, walka
  Grywalność 5
  Liczba bębnów: 5
  Minimalna liczba monet na linię 1
  Minimalna / maksymalna stawka zakładu (€, $, £): 0.2/700
  Jackpot Brak
  Maksymalna wygrana w grze podstawowej ok. 7 000 x stawka gracza
  Maksymalna wygrana (monety): 7 000 x stawka gracza
  Funkcje bonusowe mnożnik, wild, gra bonusowa, darmowe spiny
  Obsługiwane platformy ios, android, pc, ipad, explorer, firefox, chrome

  Related slots