Spelet fungerar Zgłoś problem

  Dlaczego ta gra nie działa?

  ramses book

  Ramses Book

  By Magdalena
  26 kwietnia, 2020
  Ramses Book od Gamomat to jeden ze slotów z motywem starożytnego Egiptu, a skupiającego się głównie na księdze należącej do faraona Ramzesa. Jest to dobrze wykonany automat z ciekawymi symbolami oraz kilkoma bonusami, które nie pozwolą Ci się zanudzić podczas gry. Energiczna muzyka wprowadza w klimat, a łatwa nawigacja jest przyjazna dla początkujących. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej szczegółów na temat slotu Ramses Book, koniecznie przeczytaj naszą recenzję.
  • Przejrzysty slot z łatwą nawigacją
  • Ciekawy motyw
  • Często pojawiający się bonus
  • Minimalistyczne wykonanie
  • Dość wysoka stopa zwrotu pieniędzy
  • Dla niektórych może być mało bonusów

  Recenzja Ramses Book

  Jeśli lubisz klimaty starożytnych cywilizacji, to z pewnością spodoba Ci się Ramses Book. Wiemy, że bardzo wiele producentów wybrało właśnie ten motyw, a nawet kilka razy, lecz z jakiegoś powodu jest on wciąż świeży i na topie. Na rynku znajdziesz wiele gier mówiących o greckich lub nordyckich bogach, poruszany jest tema starożytnych Majów, lecz to właśnie Egipt oraz bóstwa rządzące na tym terenie tysiące lat temu są tym najczęściej wybieranym motywem. Wśród nich jedną z popularniejszych pozycji jest Ramses Book.

  Powinieneś wiedzieć, że istnieje wiele gier z tej serii, lecz my będziemy mówić o tej pierwszej, która była dla nich pierwowzorem. Jeśli Ci się spodoba, możesz oczywiście spróbować pozostałych gier, które zostały przygotowane na różne okazje, na przykład na Wielkanoc oraz na Boże Narodzenie. Poza Ramses Book możesz również sięgnąć po Ramses Book Easter Egg, Christmas Edition, Respins of Amun-Re i kilka innych części, które są warte uwagi.

  Wszystkie te gry zostały wyprodukowane przez jednego producenta, jakim jest Gamomat. Znany jest on z wysokiej jakości automatów oraz dbałości o szczegóły, które można zauważyć właśnie na przykładzie Ramses Book. Gra ta całkiem sprawnie przenosi gracza do klimatu starożytnego Egiptu z faraonem Ramzesem na czele. Już na samym początku zostajesz przywitany wizerunkiem faraona, na którego tle znajduje się bogate wnętrze piramidy. Kiedy zaczynasz już grać, usłyszysz energiczną muzykę, którą możesz szybko powiązać z filami przygodowymi na temat starożytnego Egiptu. Całość wprowadza w klimat gry.

  Tło nie jest za bardzo widoczne, kiedy jednak się przyjrzysz, możesz zobaczyć część wnętrza piramidy, którą można było zobaczyć wcześniej. Większość symboli jest powiązana z tematem, wśród nich znajdziesz hieroglify, statuy zwierząt, a także samego Ramzesa i jego księgę. Ciekawe jest to, że te symbole, które tworzą szczęśliwy klaster zaczynają być interaktywne. Oznacza to, że zamiast wyłącznie głowy faraona zobaczysz też jego popiersie, jego księga zaczyna świecić, a wszystko to jest dosyć interesującym efektem.

  Ułatwieniem dla graczy jest to, że wszystkie linie wygrywające są zaznaczone na ekranie, więc od razu wiesz, czy wygrasz oraz gdzie masz patrzeć. Są one kolorowe, co niszczy estetykę tego slotu, ale za dobrze odznaczają się one na brązowo żółto czarnym tle reszty. Kolorowe są również przyciski automatu, dlatego też dobrze je widać i nie trzeba ich nigdzie szukać. W grę możesz swobodnie zagrać na wszystkich urządzeniach, więc jeśli nie masz czasu na włączenie komputera, to możesz po prostu zagrać kilka rund z pomocą tableta lub Twojej komórki. Gra dopasuje się do każdego rozmiaru ekranu, nie będziesz miał też problemu ze sterowaniem nią, mimo że używasz oprogramowania Android lub Apple.

  Dobrym pomysłem jest to, że Ramses Book to gra dostępna również w wersji demo. Nasza recenzja może Ci pomóc zrozumieć, czego się spodziewać po automacie, jednak praktyka jest nieoceniona. Możesz bez żadnych opłat sprawdzić tę grę w dowolnym momencie, a jeśli rzeczywiście Ci się spodoba, przejście na grę na pieniądze będzie bardzo łatwo, ponieważ Ramses Book jest slotem dostępnym prawie w każdym kasynie. Jeśli jeszcze nie jesteś do żadnego zarejestrowany, możesz wybrać kasyno z naszej listy.

  Przechodząc do części technicznej, jest to dość klasyczny slot o siatce 5 x 3, w której 5 odpowiada liczbie bębnów, a 3 liczbie rzędów w slocie. 10 linii wygrywających nie jest dość dużym wynikiem, ale możesz się spodziewać, że mimo to symbole będą układały się w klastery. Jest to spowodowane średnią zmiennością, która oznacza, że dość często będziesz mógł cieszyć się wygraną, chociaż nie będzie ona najwyższa. RTP, czyli stopa zwrotu wynosi dokładnie 96,15%, a jest to dość standardowy wynik, tylko ponad 3% zostaje w automacie, a gracze mogą cieszyć się pozostałą sumą, która może być duża. Minimalna wpłata, jaką możesz wybrać w slocie wynosi 0,05 danej waluty, z kolei największa możliwa do wybrania liczba to 6.

  Symbole w Ramses Book

  Symbole w automacie Ramses Book dzielą się na dwa rodzaje. Pierwszy z nich jest zapożyczony z kart do gry, jest to dość mało wartościowa grupa. Drugim rodzajem są symbole reprezentujące motyw starożytnego Egiptu, a jest ich zdecydowanie więcej, co dobrze świadczy o slocie. Warto również zauważyć, że nawet standardowe symbole są bardzo ładnie wykonane, więc z pewnością nie będą dla Ciebie monotonne. Slot ten wypłaca wygraną za 3 symbole w klasterze, za 4 oraz za maksymalnie 5 z nich w kombinacji. W wyższych wartościowo symbolach wygrana czeka na Ciebie już za 2 symbole.

  • Fioletowy Trefl, Czerwone Serce, Niebieskie Wino i Żołądź to najniższe wartościowo symbole, o których już wspominaliśmy. Jeśli wybierzesz najmniejszy zakład wynoszący 0,01, to Twoją maksymalną wygraną będzie 1 moneta. Jeśli trafisz 3 symbole, to Twoją wygraną będzie 0,05 monety.
  • Kolorowy Kwiat to kolejny symbol, który jest warty trochę więcej. Za niego dostaniesz co najmniej 0,10 monety, z kolei za komplet tego symbolu należy Ci się 2,50 monety.
  • Statuy ze zwierzęcymi formami bogów egipskich, jest ich dwie, a ona symbole dadzą Ci dokładnie tyle samo wygranej. Już od nich będziesz nagradzany za dwa symbole, a będzie to 0,05 monety. Za 3 z nich dostaniesz 0,30 monety, a za 5 z nich będzie to 7,50 monety.
  • Tablica z hieroglifami również zapewnia wygraną na poziomie 0,05 monety za dwa symbole, 3 symbole dadzą Ci trochę więcej, to jest 0,40 monety, a komplet symboli to będzie już stawka wynosząca 20 monet.
  • Faraon Ramzes wypłaci Ci 0,10 za jedynie dwa symbole w klasterze, z kolei za 3 będzie to cała moneta, a za 5 faraonów dostaniesz aż 50 monet.

  Jeśli boisz się, że nie odnajdziesz się w tym automacie, to możesz już przestać, ponieważ jest on tak skonstruowany, że nawet początkującym szybko pojmie działanie wszystkich przycisków. Znajdują się one po jednej i po drugiej stronie ekranu, na początku zajmijmy się tymi na prawej stronie. Pierwszy z nich od brzegu rozpoczyna grę. Jest duży, zielony i ma narysowane dwie strzałki, więc od razu możesz przejść do wirowania. W tym samym kolorze znajdziesz również przycisk Autoplay. Jeśli nie znasz jego przeznaczenia, to możemy Ci powiedzieć, że z jego pomocą nie musisz martwić się o ciągłe wybieranie przycisku ze strzałkami, szczególnie wtedy, kiedy planujesz dłuższą grę.

  Fioletowy przycisk obok tych dwóch zielonych to Max Bet, czyli automatycznie grasz z największym możliwym zakładem. Na środku slotu jest trochę miejsca na to, aby wyświetlić informacje na temat Twoich środków do wykorzystania oraz wybranego przez Ciebie zakładu. Dalej po lewej stronie masz dwa pomarańczowe przyciski, jeden do ustalania zakładu, a drugi do wybierania linii wygrywających. Możesz na początku nie zauważyć, ponieważ zlewają się z tłem, ale na górze i na dole masz plusy i minusy, które pozwalają Ci wybrać odpowiednie wartości. Następnie znajduje się przycisk z narysowanym dolarem i to on właśnie ukrywa wszystkie informacje na temat symboli i bonusów. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, koniecznie go wybierz.

  Bonusy w Ramses Book

  Ramses Book to nie jest bardzo nowoczesna gra z wieloma bonusami. Nie myśl jednak, że jest ona zupełnie pozbawiona bonusów, bo tak nie jest. Są one jak najbardziej obecne, a do tego mogą zapewnić Ci całkiem duże wygrane. Wszystkie z nich skupia się na tytułowej księdze, więc wiesz, który symbol pomoże Ci w wygranej.

  • Wild i darmowe spiny

  Wszystkie z bonusów opierają się na jednym symbolu, a jest to Ramses Book, czyli Księga Ramzesa. Jeśli widzisz ten symbol na swoim ekranie, to musisz wiedzieć, że dostaniesz dodatkową gotówkę. Księga sprawdza się przede wszystkim jako symbol Wild, więc pomoże Ci w tworzeniu kombinacji poprzez zastępowanie tego symbolu, którego akurat nie wylosujesz. Dzieje się tak, kiedy wylosujesz pojedyncze Księgi.

  Jednak kiedy na ekranie pojawi się ich 3, 4 lub 5, to czeka Cię dodatkowa niespodzianka. Jest to sesja darmowych spinów, dokładnie jest ich 10. Warto wiedzieć, że podczas rundy bonusowej możesz wygrać dodatkowe darmowe spiny, wystarczy, że wylosujesz kolejne Księgi. Na początku każdej rundy zostaje wylosowany symbol bonusowy, który spełnia dodatkowe zadania, nie może to być jednak Księga, ponieważ na animacji pokazane jest, że to właśnie w Księdze losowany jest szczęśliwy symbol. Działa on jak expanding wild, więc możesz liczyć na większe wygrane.

  • Gamble

  Gamble jest kolejnym bonusem w slocie. Po każdej wygranej masz okazję ją podwoić, a nawet wygrać cztery razy więcej. Jedynym warunkiem jest wybranie koloru karty (czerń lub czerwień), a jeśli kolor ten pasuje do tego, który został wylosowany, wygrywasz. Niestety, jeśli nie odgadniesz, cała Twoja wygrana przepada. Możesz również wybrać inny rodzaj Gamble, czyli drabinę. W tym wypadku pada światło na pewne sumy, a po Twoim przycisku się zatrzymuje. Zabierasz tę sumę, na której światło stanęło ostatnie.

  Podsumowanie Ramses Book

  Ramses Book to dość prosty slot, który zdążył już urzec wielu graczy. Komplementują oni estetyczną animację, a także łatwą nawigację oraz szybko można poznać wszystkie funkcje slotu. Ramses Book nie bombarduje swoich graczy wieloma informacjami, ich ilość jest minimalna, więc nie musisz się martwić na zapas. Jest to idealny slot dla tych, którzy nie lubią zbyt wielu bonusów, ponieważ czują się w nich zagubieni. W tym wypadku bonusy istnieją, lecz nie ma ich za wiele, a mimo tego pozwalają na dość duże wygrane. Wypróbuj wersję demo i sam zobacz, czy automat Ci odpowiada.

  Data wydania 6 maja 2016 rok
  Return to Player (RTP): 96,15%
  Poziom volatility Wysoka
  Dostawca oprogramowania Gamomat
  Motyw gry Starożytny Egipt, Faraon, Piramidy
  Grywalność 5
  Linie wygrywające 10
  Liczba bębnów: 5
  Minimalna liczba monet na linię 1
  Minimalna / maksymalna stawka zakładu (€, $, £): 0,05/6
  Jackpot 10 000 x zakład gracza
  Maksymalna wygrana w grze podstawowej 6 220 000 monet
  Maksymalna wygrana (monety): 6 220 000
  Funkcje bonusowe Darmowe spiny, Gamble, wild
  Obsługiwane platformy ios, android, pc, ipad, explorer, firefox, chrome

  Related slots