Spelet fungerar Zgłoś problem

  Dlaczego ta gra nie działa?

  Money Train

  By Magdalena
  4 października, 2020
  Wszystkich graczy gustujących w klimatach Dzikiego Zachodu zapraszamy do sprawdzenia gry Money Train od Relax Gaming. Dołącz do bandy złoczyńców i napadnij na pociąg pełen pieniędzy. Slot ten został specjalnie przygotowany dla osób, które lubią proste rozwiązania, ale również oczekują czegoś specjalnego. O to akurat nie jest trudno, przypatrz się, na czym polega runda bonusowa w tej grze, a szybko zrozumiesz, o czym mówimy. Poniżej znajdziesz szczegółową recenzję Money Train, jeśli myślisz o zagraniu w ten slot, zapoznaj się z recenzją, aby poznać wszystkie tajniki tego automatu.
  • Ciekawy motyw
  • Prosta nawigacja po slocie
  • Jedna z najciekawszych rund bonusowych
  • Wysokiej jakości grafika
  • Klimatyczna ścieżka dźwiękowa
  • Współpraca z urządzeniami mobilnymi
  • Prosty slot do operowania
  • Duża maksymalna wygrana
  • Dość niska stopa zwrotu

  Money Train to jedna z czołowych gier producenta Relax Gaming. Wielu graczy rozpoznaje tego dostawcę właśnie po tym slocie. Wiadomo, że Relax Gaming ma więcej dobrych maszyn, ale jest coś, co sprawia, że to właśnie Money Train jest tą z najczęściej wybieranych. Gra powstała na rynku w połowie 2019 roku i już w tym roku można cieszyć się jej drugą częścią. W tym artykule skupimy się jednak na pozycji, od której to wszystko się zaczęło.

  Prezentowana gra ma motyw Dzikiego Zachodu. Znajdujemy się na pustkowiu, najpewniej na trasie kolejowej, a na niej wagon. W oddali widać jednak miasteczko, pewien cyrk, zdaje się, że niedaleko jest coś w rodzaju prototypu wesołego miasteczka. To wszystko jednak znajduje się w tle, my skupiamy się wyłącznie na samym wagonie z pieniędzmi. Poluje na niego gang przestępców, a każdy z nich chce dostać jak najwięcej dla siebie. Wśród nich znajduje się piękna kowbojka, starszy kowboj, Indianin oraz Meksykanin. Wszyscy zostali przedstawieni bardzo realistycznie, w trochę kreskówkowym stylu.

  Sam wagon został całkiem ładnie zaprojektowany. Wszystko ma sens, ponieważ właśnie w środku wagonu znajduje się siatka oraz wszystkie symbole. Większość części wagonu została przygotowana z drewna, część jest metalowa. To właśnie drewno pełni specjalną rolę w tym slocie, ponieważ nawet pasek funkcyjny został wykonany na jego podobieństwo. Co więcej, symbole karciane też są zrobione z drewna pomalowanego na różne kolory, co daje ciekawe wrażenia i wszystko do siebie pasuje. To jednak małe szczegóły tworzą ten slot, jak na przykład małe zdobienia na wagonie, detale ubrań przestępców i inne.

  Ścieżka dźwiękowa sprawia, że gracze lada moment przenoszą się do klimatycznego Dzikiego Zachodu, gdzie mają szansę zdobyć całkiem spore pieniądze. Tego typu dźwięki można spotkać w najbardziej znanych westernach, łatwo jest więc poczuć się jak jeden z bohaterów. Do całości liczą się również efekty specjalne, czyli na przykład strzelający pistolet lub nagła zmiana wagonów, kiedy graczowi udaje się zdobyć wejście do rundy bonusowej. Cały mechanizm gry jest ciekawy i nie nudzi, a dodatkowo można samemu decydować o tym, co dzieje się na ekranie, ponieważ rundę bonusową można kupić.

  Siatka tego slotu to 4 x 5. Standardowe 5 bębnów idzie w parze z 4 rzędami symboli, okazuje się więc, że na ekranie może być maksymalnie 20 symboli. Linii wygrywających jest 40, a jest to zacna liczba. Trochę gorzej sprawa wygląda w przypadku stopy zwrotu. Nie jest ona najniższa, jednak mogłaby być wyższa, ponieważ wynosi 96,2%. Wysoka zmienność to coś, za co się kocha lub nienawidzi. Gracze mają różne style gry, sam musisz zobaczyć, co Ci bardziej pasuje. Możemy jedynie powiedzieć, że wysoka zmienność to dość duże wygrane, które jednak pojawiają się dość rzadko.

  Money Train dobrze sprawdzi się osobom, które wolą być ostrożne z zakładami. Maksymalna liczba zakładu wynosi dokładnie 50 danej gotówki, co nie jest bardzo wysoką kwotą. Z kolei minimalnie jest to 0,1 danej waluty. Może Cię jednak zaskoczyć to, jaka jest potencjalna, najwyższa wygrana, a jest to aż 20 000 x stawka gracza. Wyobraź sobie, że postawiłeś 50, a następnie wygrywasz taką sumę. Warto jednak wiedzieć, że taka wygrana jest możliwa tylko podczas trwania rundy bonusowej. W grze bazowej maksymalna wygrana to 800 x stawka gracza.

  Kolejną dobrą informacją dla graczy jest to, że Money Train powstał w nowoczesnym programie. Właśnie dlatego maszyna odtwarza się nie tylko na komputerze, ale również na urządzeniach mobilnych, czyli na telefonach i tabletach. Gra działa na każdym oprogramowaniu i każdym rodzaju telefonu. Dodatkowo odtwarza się ona sprawnie, nie trzeba czekać na ładowanie się poszczególnych opcji. Dodatkowo dla graczy dostępna jest wersja demo tej gry, a dzięki niej można poćwiczyć swoje szczęście bez potrzeby wydawania swoich pieniędzy.

  Symbole w automacie Money Train

  Money Train to slot, który ma naprawdę mało symboli. Jest to idealna sytuacja dla wszystkich początkujących graczy, ponieważ nie muszą skupiać się na wielu wizerunkach. Prościej jest dla nich zwrócić uwagę na kilka symboli, które często pojawią się na ekranie. Poniżej przedstawiamy wszystkie informacje na temat symboli wraz z ich wartościami, abyś wiedział, w który symbol warto celować.

  • Niebieski szalek okazuje się najmniejszym wśród wszystkich symboli. Możesz za niego zdobyć minimalnie 0,10 monety. Jeśli się postarasz i wygrasz 5 symboli w klasterze, odbierzesz 1,50 monety.
  • Zielony żołądź nie podnosi nagrody za 3 symbole w kombinacji, jednak za maksymalną liczbę symboli na ekranie dostaniesz 1,75 monet.
  • Brązowe serce również nie wypłaca więcej za minimalną liczbę symboli, ale już za 5 z nich dostaniesz całe 2 monety.
  • Czerwone wino też wypłaca 0,10 monety w przypadku, kiedy na ekranie pojawią się 3 symbole tego typu. Za 5 symboli dostaniesz 2,50 monety.
  • Kowbojska dziewczyna podnosi minimalną stawkę do 0,25 monety. Maksymalnie możesz zdobyć 4 monety.
  • Meksykański wojownik również da Ci 0,25 monety za 3 symbole, a za 5 z nich Twoje konto powiększy się o 4,5 monety.
  • Indianin da każdemu graczowi 0,30 monety, jeśli zdobędzie 3 symbole oraz 5 monet za 5 symboli.
  • Starszy Amerykanin to najlepiej wypłacalny symbol, dzięki któremu minimalnie dostaniesz 0,40 monety, a maksymalnie 10 monet.

  Relax Gaming ma już całkiem sporo doświadczenia w przygotowywaniu slotów, dlatego z pewnością nie zdziwi Cię to, że Money Train jest całkiem dobrze przygotowane. Wszystko wygląda tak, jakby miało właśnie być w tym miejscu. Istnieją dwie wersje tej gry. W jednej z nich wszystkie przyciski funkcyjne znajdują się na dole ekranu, w drugiej znajdują się w rzędzie po prawej. Możesz wybrać taki układ, w którym czujesz się najlepiej.

  Twoją uwagę z pewnością zwróci duży, brązowy przycisk z pustym kwadratem w środku. Służy on do rozpoczynania każdej rundy. Kiedy go wybierzesz, symbole zaczną się poruszać. Abyś jednak nie musiał korzystać z tego przycisku co chwilę, wybierz opcję z czarną strzałką na środku. Jest to Auto Play, dzięki któremu możesz ustawić dokładną ilość spinów, jakie mają się zakręcić bez Twojej ingerencji. Każda runda może też zostać przyspieszona, jeśli tylko wciśniesz przycisk z dwoma strzałkami.

  Przycisk z trzema monetami, to jak można się domyślić, opcja do wybierania zakładu. Wszystkie opcje pojawią się na ekranie, wybierz tą, która jest najbardziej optymalna. Zainteresuj się przyciskiem z trzema kreskami. Zawiera on wszelkie ustawienia, jakie tylko możesz zmienić, na przykład dźwięk. Wśród ustawień znajduje się też przycisk informacyjny. Koniecznie zajrzyj do niego przed grą, ponieważ znajdziesz tam cenne informacje. Kontroluj swoje wydatki, w okienkach na bieżącą możesz widzieć, ile jeszcze masz środków na koncie, jaka była Twoja ostatnia wygrana oraz Twój aktualny zakład.

  Bonusy w slocie Money Train

  Ciężko jest znaleźć slot, który nie ma żadnych bonusów, chyba że mówimy o automatach klasycznych. Money Train jednak w tym aspekcie pobił dużą część slotów, ponieważ przygotował dla swoich graczy bardzo ciekawą rundę bonusową, której nie znajdzie się w żadnej innej maszynie. Poza tym slot oferuje także inne bonusy, a przeczytasz o nich wszystkich poniżej.

  • Wild

  Dwie skrzyżowane strzelby to symbol wild, a jego działanie to po prostu zastępowanie symboli, które nie tworzą klastera. Jeśli na przykład masz 2 identyczne symbole, ale brakuje Ci trzeciego do zdobycia wygranej, a na jego miejscu znajduje się wild, to traktowane jest on właśnie jak brakujący symbol.

  • Runda bonusowa

  Runda bonusowa w slocie Money Train należy do najbardziej ekscytujących, jakie możesz znaleźć we wszystkich slotach. Jej zasady odbiegają zupełnie od tego, co można zobaczyć w innych automatach, masz więc szczęście spróbować czegoś nowego. Runda bonusowa rozpoczyna się tylko wtedy, kiedy na ekranie pojawią się 3 fioletowe karty. W tym momencie wagon z normalnymi symbolami odjeżdża, a na jego miejsce wjeżdża zupełnie nowy, który ma zupełnie inną siatkę.

  Zmieszczą się na niej maksymalnie 20 symbole. Na początku siatka jest pusta, pojawiają się na niej wyłącznie kępki trawy typowe dla rejonów, w których toczy się cała akcja gry. Gra przyznaje Ci 3 darmowe spiny. Jeśli uda Ci się zdobyć chociaż jeden symbol specjalny, licznik wraca do 3 spinów aż do momentu, kiedy w ciągu trzech spinów na ekranie nie pojawi się żaden nowy symbol. Większość tych symboli to po prostu mnożniki wygranych. Po prawej stronie możesz zobaczyć ich ogólną liczbę, ponieważ się one kumulują. Do tego w rundzie pojawiają się symbole specjalne, które pozwalają na jeszcze większe wygrane, a są to:

  • Payer: wartość każdego mnożnika na ekranie zostaje zwiększona
  • Persistent Payer: symbol ten powiększa wartość mnożników po każdym spinie
  • Collector: wartość mnożników jest powiększona, a do tego są one skumulowane
  • Persistent Collector: działa dokładnie tak, jak poprzedni symbol, lecz jego efekt będzie widoczny na każdym spinie
  • Widener: nie dość, że gwarantuje podniesienie wartości danych mnożników, to jeszcze powiększa siatkę o jeden bęben, więc można wylosować więcej symboli

  Dzięki rundzie bonusowej gracze mogą zebrać nawet 20 000 x ich stawka. Warto wiedzieć, że rundę bonusową można kupić, chociaż cena jest dość wysoka. Wychodzi jednak na to, że taki zakup może się opłacić. Warto spróbować zakupu chociaż raz, aby się o tym przekonać. Wystarczy, że klikniesz na przedmiot znajdujący się po lewej stronie wagonu i zapłacisz 80 x Twojej stawki, runda zostanie przyznana automatycznie.

  • Darmowe spiny

  W grze Money Train nie ma tak naprawdę typowych darmowych spinów, jakie możesz sobie wyobrażać. Nie losuje się ich podczas gry, lecz są one nałożone na gracza właśnie w rundzie bonusowej, o której wcześniej mówiliśmy. Zawsze dostaniesz co najmniej 3 darmowe spiny, a te mogą zamienić się w dziesiątki obrotów za darmo, wszystko zależy od Twojego szczęścia oraz od tego, jak długo na ekranie będzie pojawiać się dodatkowy symbol.

  Podsumowanie Money Train

  Według wielu graczy Money Train ma w sobie coś, co przyciąga nie tylko osoby zafascynowane światem Dzikiego Zachodu. Jest to również spowodowane wysoką jakością wykonania tego automatu oraz dobrze przemyślaną rundą bonusową. Mała liczba symboli, których nie trzeba zapamiętywać, a także szybka rozgrywka to kolejne zalety tej maszyny. Przypatrz się również ładnej grafice oraz muzyce, która przenosi gracza na prerie opanowane przez kowbojów. Money Train pozwala na całkiem wysokie wygrane, więc szybko zdobądź trzy karty, aby przejść do rundy bonusowej. Jeśli jednak wolisz liczyć na siebie, niż na swoje szczęście, po prostu kup możliwość wejścia do tej rundy. Rozgrywka z pewnością Ci się spodoba, lecz najlepiej sprawdzić to na darmowej wersji gry, w której nie musisz ryzykować swoich pieniędzy. Sam zobacz, jak wygląda rozgrywka.

  Data wydania 7 sierpnia 2019 rok
  Return to Player (RTP): 96,2%
  Poziom volatility Wysoka
  Dostawca oprogramowania Relax Gaming
  Motyw gry Dziki Zachód, pieniądze, napaść
  Grywalność 5
  Linie wygrywające 40
  Liczba bębnów: 5
  Minimalna liczba monet na linię 1
  Minimalna / maksymalna stawka zakładu (€, $, £): 0.1/50
  Jackpot Brak
  Maksymalna wygrana w grze podstawowej 800 x stawka gracza
  Maksymalna wygrana (monety): 20 000 x stawka gracza
  Funkcje bonusowe mnożnik, darmowe spiny, runda bonusowa, wildy
  Obsługiwane platformy ios, android, pc, ipad, explorer, firefox, chrome

  Related slots