Spelet fungerar Zgłoś problem

  Dlaczego ta gra nie działa?

  viking runecraft

  Viking Runecraft

  By Magdalena
  7 września, 2020
  Osobom, które uwielbiają różnego rodzaju bonusy, klimatyczną atmosferę oraz interesujące zasady polecamy Viking Runecraft. Jest to slot od Play’n Go, który powstał w 2017 roku. Od tego czasu zdobył on uznanie graczy, szczególnie tych doświadczonych, ponieważ wymaga on trochę obeznania w świecie slotów. Nie oznacza to, że początkujący nie mogą z niego skorzystać. Specjalnie dla nich stworzyliśmy recenzję, z której można się dowiedzieć, co prezentowany slot oferuje. Wszystkie informacje umieściliśmy poniżej, po przeczytaniu tej recenzji będziesz gotowy na to, aby rozpocząć swoją przygodę z Viking Runecraft, więc zapraszamy do lektury.
  • Interesujący motyw
  • Prosta nawigacja po slocie
  • Cały ogrom bonusów
  • Dopracowana grafika
  • Piękna ścieżka dźwiękowa
  • Współpraca z urządzeniami mobilnymi
  • Dość niska stopa zwrotu
  • Początkujący mogą się pogubić

  Recenzja slotu Viking Runecraft

  W przypadku, jeśli znudziły Ci się już sloty o tematyce mitologii egipskiej oraz greckiej, bo jak wiadomo, automatów tego typu jest najwięcej, możesz spróbować z mitologią nordycką. Jest ona trochę mniej popularna od innych, dzięki temu zachowała jeszcze swoją świeżość. Kilku producentów, w tym właśnie Play’n Go zdecydowało się na to, aby poruszyć tę tematykę i tak właśnie powstało Viking Runecraft i kilka innych gier związanych z mitologią nordycką. Cieszymy się, że to właśnie Play’n Go zajęło się realizacją tego projektu, ponieważ wiadomo, że produkuje on jedne z najlepszych gier na całym rynku.

  Mamy pewność co do jakości mechanizmu gry, lecz gracze zwracają uwagę na wiele aspektów. Obecnie są oni bardzo wymagający, co jest dobrym znakiem, ponieważ dostawcy gier już wiele razy pokazali, że rzeczywiście mogą przygotować naprawdę dobre sloty automatyczne. Potencjał jest bardzo wysoki, co widać również na przykładzie Viking Runecraft. Jest to kreatywnie stworzony slot, w którym właściwie nie brakuje niczego. Jest on daleki od klasycznych automatów, ponieważ wyposażono go w wiele dodatków i bonusów.

  Slot ten szczególnie polecamy graczom, którzy dość szybko się nudzą. Dynamika gry jest godna pozazdroszczenia, nie ma chwili na odpoczynek, chyba że akurat trafi Ci się pusty spin, co zdarza się w każdej grze. Ciekawy jest już sam motyw tego slotu, czyli mitologia nordycka. Tak naprawdę to producent skupia się bardziej na samych runach. Większość symboli stanowią znaczki, które w przeszłości stanowiły sposób porozumiewania się. Są one wyryte na kamieniach, a kiedy spadają, tworzą charakterystyczny dźwięk, który brzmi bardzo realnie.

  Pośród symboli znajdują się również przedmioty utożsamiane z bogami nordyckimi. O symbolach więcej powiemy później, teraz możemy wspomnieć, że będzie to na przykład młot Thora, kask Odyna, naszyjnik Frei i wiele więcej. Szczególna atmosfera towarzysząca grze jest naprawdę niespotykana. Od razu możesz przenieść się do świata bogów, w których magia istnieje naprawdę, a gracze są w środku akcji. Ciekawe jest to, że przez całą akcję towarzyszy nam jeden z bogów, tak naprawdę, to stoją przy siatce na zmianę, w zależności od tego, co się dzieje. Ich obecność nie jest związana wyłącznie z dodaniem otuchy graczowi, ale również oferują oni pomoc w wygranej, o czym jeszcze wspomnimy.

  Sam slot jest pod względem graficznym wykonany bardzo dobrze. Nie ma nic, co by graczom przeszkadzało. Tło automatu jest dość czyste, widać na nim, że jesteśmy gdzieś wysoko, prawdopodobnie w górach, pada śnieg. Siatka jest duża, a gra ma charakter kaskadowy, co oznacza, że w jednym spinie może ukrywać się więcej niż jedna kombinacja. Działa to w taki sposób, że symbole, które ułożyły daną kombinację znikają, pozostałe spadają na ich miejsce, a na górze pojawiają się nowe symbole, więc ułożenie nowych kombinacji, nawet kilkukrotnie, jest możliwe.

  Szata graficzna automatu została dobrze przemyślana. Producent skupił się szczególnie na szczegółach, wszystko jest pięknie zaprojektowane, nawet zimowe ubrania samych bogów. Nie należy też zapomnieć o wszystkich efektach specjalnych, które pojawiają się w grze. Są one również dopracowane w każdym szczególe, również i w tym wypadku producent spisał się na medal. Najciekawszą częścią tego slotu są jednak dźwięki. W automacie wszystko gra, nie ma chwili spokoju od ścieżki dźwiękowej, ale wkomponowuje się ona do tego, co dzieje się na ekranie, więc nie przeszkadza. Nie jest ona za cicha, ani za głośna, jest po prostu idealnie dopasowana tak, aby tworzyła klimat.

  Przechodzimy teraz do części technicznych, które prezentują się równie dobrze, jak te dotyczące wyglądu gry. Wspominaliśmy już że gra ma charakter kaskadowy, więc ta wiadomość może Ci już podpowiedzieć, że siatka jest duża. Jest tak rzeczywiście, gracze mogą się zdziwić, ponieważ po włączeniu gry przywitają kolosa dużego na 7 x 7 symboli. Ze względu na to, że liczba symboli w bębnach oraz rzędach jest taka sama, siatka tworzy kwadrat. Jest to wideo slot, który działa nie tylko na komputerze, ale również na wszystkich urządzeniach mobilnych. Duża jakość graficzna oraz mechanika na to pozwala, zawsze możesz więc sięgnąć po tę grę.

  Ciekawe jest to, że w grach nie ma typowych linii wygrywających, wygrane są za to rozdawane za każde połączenie co najmniej 5 identycznych symboli, nie ma znaczenia, czy będą ułożone poziomo czy pionowo. Niektórym może nie podoba się stopa zwrotu gracza, ponieważ wchodzi na to, że jej wynik jest trochę poniżej standardu, a dokładnie wynosi 94,66%. Wynik ten nie jest zupełnie zły, ale warto wiedzieć, że na rynku istnieje wiele gier, które mają lepsze parametry tego typu. Wysoka zmienność to również coś, co można uwielbiać lub nienawidzić, wszystko zależy od tego, jaki styl gry preferujesz. Ten parametr podpowiada, że na wygraną możesz trochę poczekać, nie unikniesz pustych spinów, kiedy jednak wygrana się pojawi, będziesz mógł świętować, ponieważ będzie ona większa.

  Nie zapomnijmy również o kwestiach finansowych, są one jednymi z tych najważniejszych. Sam możesz decydować o zakładzie, a minimalnie możesz wpłacić 0,1 danej waluty. Nie jest to raczej gra dla high rollersów, ponieważ maksymalnie można wybrać opcję 100 danej waluty. Maksymalna wygrana w tym automacie wynosi 5 000 x Twoja stawka, możesz więc sobie obliczyć, ile to mniej więcej będzie. Viking Runecraft to gra, która jest dostępna w kilku językach, w tym po polsku, więc powinieneś od razu zrozumieć wszystkie zasady tej gry. Automat ten działa na każdym urządzeniu bez względu na oprogramowanie i nie jest on skomplikowany w nawigacji.

  Symbole w slocie Viking Runecraft

  W prezentowanym slocie wszystkie symbole są bezpośrednio związane z jego motywem, nie ma zapychaczy w postaci symboli kart do grania. Poniżej dowiesz się, jakie dokładnie symbole znajdziesz oraz jakie są ich wartości. Wypłaty umieszczamy bazując na zakładzie równym 1.

  • Zielona runa daje graczom najmniejszą wygraną. Jeśli na ekranie trafisz 5 takich run, dostaniesz nagrodę w postaci 0.20 monety, a jeśli będzie to 15 zielonych symboli, nagroda zwiększa się do 10 monet.
  • Fioletowa runa zwiększa trochę wygraną, a jest nią 0.30 monety za 5 symboli. Z kolei dostaniesz 20 monet za 15 run.
  • Niebieska runa zapewnia wygranie 0.40 monety za każde 5 symboli. Jeśli uda Ci się zdobyć ich 15, to możesz liczyć na 30 monet.
  • Żółta runa sprawia, że Twoją wygraną za zgromadzenie 5 z nich będzie 0.50 monety. Za 15 symboli nagroda zwiększy się aż do 40 monet.
  • Brązowa runa jest najbardziej wartościowa, ponieważ już za 5 takich samych symboli dostaniesz 0.80 monety. Za 15 będziesz mógł się pochwalić 50 monetami.
  • Naszyjnik Frei daje Ci wygraną rzędu 1 monety, a to oznacza, że Twój zakład po prostu do Ciebie wróci. Jeśli będziesz szczęściarzem, to dostaniesz 80 monet, wystarczy 15 symboli naszyjnika.
  • Młot Heimdala sprawi, że już za 5 symboli wyjdziesz na plus, ponieważ wygrasz 1.50 monety. 100 monet dostaniesz za maksymalną liczbę symboli.
  • Kask Odyna wypłaca 2.50 monety za 5 symboli i 250 monet za 15 symboli.
  • Młot Thora jest najpotężniejszym z symboli, za niego dostaniesz na swoje konto minimalnie aż 5 monet. Kiedy uzbierasz ich 15, dostaniesz bajeczną sumę 1000 monet.

  Nawet jeśli jesteś zupełnie początkującym graczem, nie będziesz miał problemu z nawigacją po jego funkcjach. Wystarczy dobrze się przyjrzeć, a wszystko jest widoczne. Zacznijmy jednak od początku, czyli od przycisku uruchamiającego. Znajduje się on po prawej stronie i ma kształt sześciokąta. Trudno go nie zauważyć, ponieważ świeci się on na zielono. Od razu obok niego, po prawej stronie znajduje się przycisk autoplay. Wybierz, ile spinów ma zostać rozegranych bez Twojej ingerencji, w międzyczasie możesz zająć się czymś zupełnie innym.

  Dokładnie pod siatką znajdują się kafelki z różnymi wartościami. Odpowiadają one zakładowi. Zobaczysz tylko kilka opcji, możesz je jednak rozwinąć z pomocą plusa lub minusa. Kiedy wybierzesz odpowiednią wartość, pojawi się ona po prawej stronie. Nad tymi kafelkami jest puste miejsce, a w nim będzie pojawiać się każda ostatnia wygrana gracza. Dalej już po lewej stronie widać całą sumę środków gracza. Zaraz obok tej sumy widać duży przycisk z literką „i”. Łatwo można się domyślić, że to właśnie on przenosi gracza do kolejnego ekranu, w którym wytłumaczono wszystkie bonusy, mechanizmy gry, a także opowiedziano o symbolach. Warto zapoznać się z tymi informacjami przed grą, szczególnie za prawdziwe pieniądze.

  Bonusy w grze Viking Runecraft

  • Obecność bogów

  Kiedy włączysz grę, od razu zauważysz, że po prawej stronie siatki stoi jeden z bogów nordyckich. Nie jest on tam tylko dla ozdoby, spełnia on bardzo ważną funkcję. W momencie, kiedy natrafisz na puste spiny, masz szansę na zdobycie dodatkowej nagrody, właśnie dzięki jednemu z bogów. W zależności od tego, jaka w danym momencie postać tam stoi, dostaniesz właśnie taki bonus. Na początku jest to Thor i sprawia on, że od 5 do 9 symboli zmienia się w symbol wild.

  Kolejna postać pojawi się wtedy, kiedy uda Ci się oczyścić dane miejsce na siatce z symboli. Jest ono specjalnie zaznaczone żółtymi kafelkami. Kolejny pojawi się Odyn, który zsyła 4 wildy, a pojawiają się one w grupach po 2. Kolejna jest bogini Freja, ta z kolei da Ci tyle symboli wild, aż w końcu jeden z nich utworzy zwycięską kombinację. Kiedy dojdziesz do ostatniej rundy, spotkasz boga Hemidalla. Ten jest bardzo hojny, ponieważ rozdaje aż 7 wildów, po jednym na każdy bęben.

  • Runy Valhalla

  Od razu możesz zauważyć, że runy są narysowane na kamieniach różnego koloru i nie jest to żaden przypadek. Kiedy uda Ci się zdobyć klaster z wszystkimi typami run, a do tego jeszcze wyczyścisz z symboli wzór na grze, możesz nazwać się szczęśliwcem, ponieważ właśnie odblokowałeś bonus Valhalla. Na ekranie pojawi się koło fortuny z runami. Twoim zadaniem jest uderzenie w to koło, wtedy pojawi się suma, jaką wygrałeś. Im więcej run, tym większa szansa na wygraną.

  • Koło ładowania

  Po lewej stronie znajduje się koło ładowania. Działa ono w ten sposób, że ładuje się tylko wtedy, kiedy wygrywasz. Całe załaduje się tylko wtedy, kiedy w jednym spinie z ekranu zniknie 20 symboli. Pierwsze załadowanie sprawia, że dwa symbole obok siebie zmieniają się w identyczne symbole, a inne dwa są wyrzucane z ekranu.

  Kiedy sprawisz, że kolejne 20 symboli zniknie, przechodzisz do drugiej rundy, a tam cały losowy łańcuch symboli zostaje wybrany, większość zostaje usunięta z ekranu, a część zmienia się w identyczne symbole. Kolejna runda polega na tym, że wybierane są 3 symbole, te obok nich zostają wyrzucone z siatki, a same wybrane zostają podwojone. W ostatniej rundzie wybierane są dwie grupy. Jedna z nich jest zniszczona, a druga zostaje zmieniona w te same symbole.

  • Ragnarok

  Ten bonus jest połączony z poprzednim. Działa tak, że jeśli uda Ci się utworzyć klastery z 20 symboli w jednym ze spinów. Tym sposobem dostajesz dodatkowy respin. Ta opcja zakończy się, kiedy koło ładowania przestanie działać. To właśnie dzięki tej promocji możesz zdobyć powiększenie swoich wygranych nawet do 15 x, więc warto jest korzystać.

  Podsumowanie slotu Viking Runecraft

  Po uruchomieniu gry Viking Runecraft nie będziesz mógł jej szybko opuścić, ponieważ jest to jeden z najbardziej ekscytujących slotów na rynku. Mało który automat może pochwalić się tak dużą liczbą różnego rodzaju bonusów. Korzystaj z nich wszystkich, masz duże szanse, że będziesz mógł zasmakować ich wszystkich. Automat ten powinien również zaspokoić wszystkich estetów, ponieważ prezentuje się dobrze, nie można mu niczego zarzucić. Podobnie sprawa wygląda w przypadku ścieżki dźwiękowej, jest ona idealnie dobrana do tego, co dzieje się na ekranie. Spróbuj wersji demo tej gry, z pewnością nie pożałujesz.

  Data wydania 27 kwiecień 2017 rok
  Return to Player (RTP): 94,66%
  Poziom volatility Wysoka
  Dostawca oprogramowania Play’n Go
  Motyw gry bogowie nordyccy, mitologia, wikingowie, runy
  Grywalność 5
  Liczba bębnów: 7
  Minimalna liczba monet na linię 1
  Minimalna / maksymalna stawka zakładu (€, $, £): 0.1/100
  Jackpot Brak
  Maksymalna wygrana w grze podstawowej 5 000 x stawka gracza
  Maksymalna wygrana (monety): 5 000 x stawka gracza
  Funkcje bonusowe respin, mnożnik, dodatkowe wildy, usuwanie symboli
  Obsługiwane platformy ios, android, pc, ipad, explorer, firefox, chrome

  Related slots