Spelet fungerar Zgłoś problem

  Dlaczego ta gra nie działa?

  Esqueleto Explosivo 2

  Esqueleto Explosivo 2

  By Magdalena
  8 marca, 2021
  Jeśli szukasz gry z ciekawym motywem, bardzo dobrym pomysłem będzie sięgnąć po Esqueleto Explosivo 2. Jest to gra z tego roku i dołączyła ona do dość sporej kolekcji gier od producenta Thunderkick. Slot ten został przygotowany zgodnie ze wszystkimi standardami, które obejmują nowoczesne automaty, więc można się spodziewać dobrej jakościowo i ciekawej pozycji. Interesujący motyw oraz multum różnych bonusów to przepis na sukces, co widać w przypadku Esqueleto Explosivo 2. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tej maszyny, zapraszamy do przeczytania naszej recenzji. Dowiesz się z niej wszystkiego, co musisz koniecznie wiedzieć przed rozpoczęciem gry na tym slocie.
  • Dobrze zrealizowany motyw
  • Szczegółowa grafika
  • Dbałość o detale
  • Przemyślana tematyka i inspiracje
  • Automat łatwy w obsłudze
  • Niecodzienne rozwiązania
  • Dość wysoka stopa zwrotu pieniędzy
  • Wysoka zmienność nie każdemu może się podobać

  Recenzja Esqueleto Explosivo 2

  W tym roku na rynku pojawiło się naprawdę sporo nowości. Szczególnym zaskoczeniem było jednak przygotowanie gry Esqueleto Explosivo 2, która jest kontynuacją gry Esqueleto Explosivo z kilku lat wcześniej. Nic nie zapowiadało się na to, że na rynku pojawi się druga, ulepszona część tej gry, ponieważ już sam oryginał zdobył całkiem sporą liczbę wielbicieli. Jednak Thunderkick to dostawca, który lubi zaskakiwać, dlatego więc mamy okazję spróbować Esqueleto Explosivo 2.

  Prezentowana gra ma tylko kilka miesięcy, jej premiera odbyła się na początku stycznia. Te kilka miesięcy zweryfikowały jednak, czy druga część popularnej gry jest tak samo warta uwagi, jak jej oryginał. Okazuje się, że jak najbardziej, a właściwie to Esqueleto Explosivo 2 wypada przy oryginale o wiele lepiej pod wieloma względami. Ma lepszą jakościowo szatę graficzną, która jest pełna szczegółów, do tego slot ten został wyposażony w kilka bonusów, których jednak zabrakło w pierwotnej wersji. Nie dziwi nas to, ponieważ tak naprawdę oryginał tej gry był debiutanckim slotem Thunderkick, od tego czasu producent wiele się nauczył, co widać na podstawie właśnie tej różnicy.

  Nie jest to jednak wszystko, automat prezentuje się lepiej również z technicznej strony, ma więcej do zaoferowania, o czym jeszcze szczegółowo opowiemy. Slot z pewnością znacznie wyróżnia się na tle innych gier pod względem swojej szaty graficznej. Jest ona bardzo kolorowa, wręcz karnawałowa. Jest to związane z samym motywem Esqueleto Explosivo 2, który zdaje się kręcić wokół popularnego w Meksyku święta zmarłych. Jest to motyw, który został już podjęty przez kilka automatów i w każdym z nich okazał się całkiem popularny.

  W przypadku szaty graficznej, w tle widać bardzo typowe dla Meksyku budownictwo. Jest noc, świecą się latarnie lub świeczki, wygląda to bardzo klimatycznie. Z daleka widać fajerwerki, które zostają wystrzelane właśnie w okresie tego święta. W kątach ekranu widzimy kaktusy oraz agawy i inne atrybuty, które od razu przenoszą gracza do kolorowego świata Ameryki Środkowej. Dokładnie na środku znajduje się wielki stół, na którym znajdują się trunki, kwiaty, zdjęcia i inne przedmioty, które typowo układa się na takie święto. Cały ekran gry prezentuje się bardzo klimatycznie. Na dziedziniec wpada światło księżyca, z boku krążą świetliki, światło świeczek delikatnie mruga, w niektórych oknach pali się delikatne światło. Trudno jest znaleźć grę, w której wszystko przedstawione by było w takich detalach.

  Przed stołem jest coś ciekawego, a są to cztery kościotrupy pozbawione głów. Od razu możemy zauważyć, że należą one do ulicznych grajków, ponieważ widzimy typowe dla tamtych rejonów instrumenty, czyli grzechotki, trąbkę, gitary i skrzypce. Podczas gry na tych korpusach pojawiają się kościotrupie głowy, a na nich jeszcze kolejne dwa rzędy głów. To właśnie one są symbolami i tworzą siatkę prezentowanej gry, czyli 3 x 5.

  Kościotrupy nie mają instrumentów tylko od parady. Okazuje się, że przy każdej wygranej, odśpiewują oraz grają oni żywe piosenki, które znacznie umilają grę. Jest to naprawdę ciekawy pomysł, a przy tym należy przyznać, że dobór ścieżki dźwiękowej jest bardzo trafny i kościotrupy są bardzo uzdolnione. Nawet kiedy nie mamy okazji podziwiać występu zmarłych, możemy posłuchać miłej dla ucha muzyki.  Ciekawe jest to, że grafikom udało się stworzyć różne typy czaszek, niektóre mają wąsy, innym brakuje zębów, mają różne kształty nosów, oczu i policzków, dzięki czemu gra wygląda dość realnie i bardziej interesująco. Od razu można też rozróżnić Panią Kościotrup, która ma założone duże, złote kolczyki oraz ma złote włosy z wpiętymi w nie czerwonymi kwiatami. Poza tym mają one różne kolory.

  Taka dbałość o szczegóły zawsze wychodzi producentowi na plus. Na początku jest trudno ogarnąć wszystko, co dzieje się na ekranie, gracz potrzebuje więcej czasu na zapoznanie się z motywem, miejscem i bohaterami. Przy każdej sesji może odkrywać coś nowego, właśnie dlatego będzie chętnie oraz często wracać do Esqueleto Explosivo 2. Dodatkowo bardzo podobają się nam efekty specjalne. W tym automacie spotkasz coś, czego nie uświadczysz w żadnej innej maszynie. Kiedy zdecydujesz się na spin i wciśniesz przycisk startujący, głowy kościotrupów, zamiast się przemieszczać na bębnach, jak to jest w maszynach, po prostu spadają przodem do gracza, a nowe pojawiają się za nie. Ten efekt koniecznie trzeba zobaczyć samemu, ponieważ jest on jeden w swoim rodzaju.

  Przechodząc do części technicznej, o siatce już wspominaliśmy, przedstawia się ona dość standardowo. Co z pewnością nie jest standardem, to fakt, że w slocie działa aż 99 linii wygrywających. Jest to naprawdę dobry wynik, zdecydowanie wyższy niż wielu podobnych automatach. Warto zauważyć, że jest to gra kaskadowa, czyli najłatwiej jest to wytłumaczyć na tej zasadzie, że w jednym spinie można zdobyć więcej niż jeden klaster. Symbole zwycięskiego klastera zostają usunięta, reszta symboli spada na ich miejsce, a na górze pojawiają się nowe. Dzięki temu w jednym spinie możesz wygrać kilka razy, a każda kolejna wygrana będzie objęta mnożnikiem. W przypadku Esqueleto Explosivo 2, symbole zostają usunięte poprzez wybuchanie, jak sugeruje nazwa tego automatu, a zostają po nich jedynie konfetti.

  Zwrot gracza w tej grze nie jest dość spektakularny, ale utrzymuje się na dość wysokim poziomie, to jest 96,13%. Wysoka zmienność dzieli graczy na tych, którzy ją lubią oraz tych, którzy wolą jej unikać. W przypadku Esqueleto Explosivo 2 mówi nam ona o tym, że będziemy potrzebować więcej spinów na wygraną, ale kiedy się pojawi, musi być wysoka. Przekrój zakładów jest całkiem w porządku, gracze mogą wybrać od 0,1 danej waluty do 100 danej waluty. Maksymalną wygraną w grze jest 5000 x Twoja stawka, wybierz więc mądrze. Bardzo cieszy nas to, że slot uruchamia się szybko i działa na wszystkich urządzeniach mobilnych. Nawet kiedy zrobisz sobie kilkuminutową przerwę w grze, Twoja sesja nie wygaśnie. Slot jest też dostępny w wersji demo, co można wykorzystać.

  Symbole w slocie Esqueleto Explosivo 2

  W automacie Esqueleto Explosivo 2 nie spotkasz się z typowymi symbolami, tutaj możesz sobie od nich odpocząć. Za to będziesz otoczony różnymi rodzajami czaszek, które jednak łatwo jest między sobą rozróżnić. Symboli jest całkiem sporo, warto wiedzieć, jak są one wartościowane. Poniżej znajdziesz wszystkie potrzebne informacje, zapraszamy więc do zapoznania się z nimi.

  • Zielona czaszka znajduje się na samym dole wartości tej gry, ponieważ nie dostaniemy za nią zbyt dużej nagrody. W tym przypadku może się nawet nam nie zwrócić nasz zakład, ponieważ maksymalnie za 5 symboli można dostać 0,70 euro. Minimalnie jest to z kolei 0,20 euro.
  • Pomarańczowa czaszka sprawia, że minimalnie, bo za 3 symbole, będziemy bogatsi o 0,30 euro. Maksymalnie jest to 0,90 euro.
  • Niebieska czaszka proponuje taką samą minimalną stawkę, ale za to podwyższa wygraną za 5 symboli, gracze dostaną dokładnie 1,20 euro.
  • Trawiasta czaszka oferuje z kolei 0,40 euro za 3 symbole z kombinacji, a za maksymalną kombinację ustala się 1,40 euro.
  • Różowa czaszka sprawia, że dostajesz 0,50 euro za każde 3 symbole oraz 2,50 za 5 symboli.
  • Damska czaszka podwaja ostatnie wygrane, więc jest to minimalnie 1 euro i maksymalnie 5 euro.

  Znalezienie się w tym slocie na początku może być kłopotliwe, ponieważ dużo się dzieje. Jednak kiedy opanujesz już to, co dzieje się na głównym ekranie, to nie będziesz mieć problemów z poszczególnymi przyciskami. Przycisk start stanowią dwie łezki, które znajdują się po prawej stronie automatu. Taki sam znaczek, tylko że mniejszy i ze strzałką w środku to funkcja autoplay. Jest ona raczej zarezerwowana dla doświadczonych graczy, którzy na jeden raz chcą zagrać w większą ilość spinów.

  Zaraz obok nich znajduje się symbol w postaci żetonu. Ten z kolei służy do ustawiania zakładu. Kiedy go naciśniesz, przeniesiesz się do ekranu z różnymi wartościami, wystarczy wybrać jedną z nich, aby zagrać. Na środku pojawiają się informacje, które mówią o wybranym przez Ciebie zakładzie, ostatniej wygranej i dostępnych środkach. Dalej po lewej możesz zmienić głośność ścieżki dźwiękowej, a po wybraniu kwadratowego przycisku będziesz mógł dowiedzieć się więcej o samej grze, jej zasadach i więcej. Koniecznie przeczytaj te informacje, z pewnością pomogą Ci w zrozumieniu tego automatu podczas gry.

  Bonusy w automacie Esqueleto Explosivo 2

  Wspominaliśmy wcześniej, że zaletą nowego slotu od Thunderkick Esqueleto Explosivo 2 jest bez wątpienia fakt, że jest on wyposażony w całkiem sporo bonusów. Na bonus można natrafić w praktycznie każdym spinie, co cieszy graczy, którzy nie lubią prostych rozgrywek na standardowych automatach. Jeśli więc szukasz ekscytujących momentów, to tylko z maszyną do gier Esqueleto Explosivo 2. Poniżej dowiesz się więcej o poszczególnych bonusach w tym slocie.

  • Mnożnik Mucho Multiplier

  Podczas gry można całkiem łatwo znacznie powiększyć swoje wygrane. Wszystko zależy od tego, czy w danym spinie trafisz na wygrywający klaster. Jeśli tak, to symbole należące do kombinacji spadają, a jeśli będziesz miał szczęście i w tym spinie wygrasz dwa razy, ta druga kombinacja będzie nagrodzona x 2. To samo spotka Cię w przypadku, kiedy trafisz na trzeci klaster, wygrana będzie jeszcze bardziej powiększona aż dojdzie nawet do x 32 za ostatnią kombinację. Ciekawe jest to, że kiedy na ekranie pojawia się symbol wild, mnożnik automatycznie powiększa się o jeden punkt.

  • Explosivo Wild Symbol

  Jest to symbol wild, który spełnia obowiązki normalnego symbolu tego typu, czyli po prostu zastępuje on te czaszki, których brakuje do utworzenia klastera. Ma on jednak jeszcze jedną dodatkową opcję, którą jest wybuchanie. W ten sposób możemy się pozbyć od 3 do nawet 8 symboli obok wilda, w zależności od tego, gdzie się on znajduje. Dodatkowo w grze bonusowej, po każdym trzecim wildzie dostajemy dodatkowy spin za darmo, a na ekranie pojawią się większe mnożniki, które mogą dojść nawet do x 64.

  • Darmowe spiny

  W odróżnieniu od swojego poprzednika, Esqueleto Explosivo 2 jest wyposażony w darmowe spiny. Każdy gracz może je dostać wtedy, kiedy na ekranie pojawi się symbol scatter w postaci pozytywni nakręcanej na kluczyk. Jeśli tylko wylosujesz 3 symbole tego typu, dostaniesz 10 darmowych spinów. Dokładna liczba obrotów za darmo zależy od liczby scatterów. Już jeden więcej da graczowi 12 spinów, a maksymalna liczba sprawia, że można zagrać aż w 14 spinów zupełnie za darmo. Co ciekawe, jeśli podczas rundy znów wylosujesz ten symbol, dostaniesz dodatkowe darmowe spiny. W przypadku dwóch scatterów, liczba będzie powiększona o 3, jeśli będzie ich 3, dostaniesz 7 spinów, jeśli 4, masz zagwarantowane 10 spinów, a 5 daje 12 darmowych spinów.

  Podsumowanie slotu Esqueleto Explosivo 2

  Trudno jest powiedzieć coś nieprzychylnego na temat nowego slotu od Thunderkick, czyli Esqueleto Explosivo 2. Nie da się ukryć, że niektóre ulepszania slotów producentom nie wychodzą, jednak w tym przypadku efekt jest jak najbardziej na plus. Slot został wykonany w niezwykłej dbałości o szczegóły, szybko można poczuć magię i klimat tego niecodziennego święta. Obecność bonusów również bardzo cieszy graczy, szczególnie że pojawiają się naprawdę hojnie. Warto pamiętać, że jest to jednak bardziej pozycja dla doświadczonych graczy, początkujący mogą się trochę pogubić. Nie zdarzy się to jednak, jeśli na początku wypróbują wersję demo Esqueleto Explosivo 2, ponieważ jest ona zupełnie za darmo.

  Data wydania 7 stycznia 2020 rok
  Return to Player (RTP): 96,13%
  Poziom volatility Wysoka
  Dostawca oprogramowania Thunderkick
  Motyw gry Dzień Zmarłych, Meksyk, kościotrupy, święto
  Grywalność 5
  Linie wygrywające 99
  Liczba bębnów: 5
  Minimalna liczba monet na linię 1
  Minimalna / maksymalna stawka zakładu (€, $, £): 0.1/100
  Jackpot Brak
  Maksymalna wygrana w grze podstawowej 5 000 x stawka gracza
  Maksymalna wygrana (monety): 5 000 x stawka gracza
  Funkcje bonusowe darmowe spiny, runda bonusowa, mnożnik, wild
  Obsługiwane platformy ios, android, pc, ipad, explorer, firefox, chrome

  Related slots