Spelet fungerar Zgłoś problem

  Dlaczego ta gra nie działa?

  tome of madness

  Tome of Madness

  By Magdalena
  25 października, 2020
  Tym razem mamy coś dla hazardzistów, którzy jednocześnie uwielbiają adrenalinę. Poniżej znajdziesz recenzję Tome of Madness, która tak naprawdę jest grą przygodową z elementem hazardowym. Razem z głównym bohaterem wybierz się na niezwykłą wyprawę, której stawka jest naprawdę wysoka. Zostać partnerem Rich Wilde, zbieraj jak najwięcej bonusów i ciesz się wygranymi. Jest to jak najbardziej gra warta uwagi, a przekonamy Cię o tym właśnie w tej recenzji. Dowiesz się o niej wszystkich szczegółów, między innymi, jakie są w niej symbole, jakie można wygrać bonusy oraz jaka jest potencjalna wygrana. Zapraszamy więc do zapoznania się z naszym artykułem.
  • Interesujący motyw slotu
  • Prosta nawigacja po slocie
  • Ciekawy system darmowych spinów
  • Nietypowa runda bonusowa
  • Wysokiej jakości grafika
  • Klimatyczna ścieżka dźwiękowa
  • Bardzo wysoka zmienność

  Recenzja slotu Tome of Madness

  Wiele osób kojarzy popularną serię z bohaterem Rich Wilde, czyli odkrywcą zmierzającym przez świat. Play’n Go postanowiło z jednej gry zrobić całą serię i wyszło im to na dobre. Historia tej serii rozpoczęła się już w 2013 roku, kiedy to Rich Wilde zawitał u Azteków. Następnie pojawił się on w innych miejscach, a najbardziej popularną częścią tej serii jest tak, której akcja rozgrywa się w starożytnym Egipcie.

  Tym razem Play’n Go umieściło Rich Wilde w opuszczonej świątyni, w której chce poznać sekret jednego z najbardziej popularnych potworów świata w literaturze, czyli Cthulhu. Całagra jest stworzona na podstawie książki H.P Lovecrafta, która właśnie o tym opowiada. W grze została ona nazwana Tome of Madness. Już we wprowadzeniu na ekranie pojawiają się kilka cytatów z tej książki przeczytanych głębokim i dość trwożącym głosem. Wszystko to wprowadza w naprawdę ciekawy klimat. Potwór ten ma całkiem sporo sekretów, więc możliwe, że spędzisz całkiem sporo czasu na grze.

  Play’n Go nigdy nie zawodzi swoich graczy, a pojawienie się w 2019 roku nowej gry z tej serii było bardzo miłą niespodzianką. Był to na dodatek powrót w wielkim stylu, ponieważ gra jest naprawdę ciekawa. Wystarczy zwrócić uwagę na szatę graficzną. Rich Wilde wygląda tak samo, jak zawsze, jednak tym razem pojawia się na ekranie, aby motywować gracza do dalszej walki. Stoi on po prawej stronie ekranu, a w ręce trzyma tytuły Tome of Madness. Sama książka już robi wrażenie, ponieważ wygląda, jakby była wykonana ze skóry i ma tradycyjne zapięcie.

  Tłem w grze jest opuszczona świątynia. Możliwe, że została ona wzniesiona wyłącznie po to, aby czcić potwora Cthulhu. Wygląda ona mrocznie, przy podłodze znajduje się mgła, czyli kolejny czynnik tworzący klimat. Trwa noc, a przez wielkie okna wpada światło księżyca. Bez wątpienia Play’n Go wie, w jaki sposób tworzyć odpowiednią atmosferę. Świątynia nie jest jednak jedynym miejscem, w jakim będziemy się znajdować. Będziesz bliżej potwora w dodatkowej opcji, więc jej wypatruj.

  Pod względem graficznym wszystko zostało odpowiednio rozegrane i wygląda bardzo elegancko. Wszystkie szczegóły są dopracowane, dlatego gracze uważają ten slot za wysoko jakościowy. Kolejnym czynnikiem, jaki tworzy klimat, jest sama muzyka. Daje ona wrażenie, jakby w każdym momencie mogło coś się wydarzyć. Podczas gry gracz może się poczuć jak w podczas oglądania dobrego horroru.

  Tome of Madness jest grą kaskadową. Działa ona w ten sposób, że jeden spin może obfitować w kilka klasterów. Jest to możliwe, ponieważ po każdym zdobytym klasterze, dane symbole znikają z ekranu. Następnie pozostałe symbole wpadają na ich miejsce, a na górze pojawiają się zupełnie nowe. W ten sposób można złowić naprawdę spore nagrody. Siatka tego slotu jest duża, jej wielkość to 5 x 5, więc stosunkowo łatwo jest wylosować kilka klasterów w jednym spinie. Stopa zwrotu tego slotu wynosi 94,52%, wiadomo też, że ten wynik może się zmieniać. Warto jednak zauważyć, że ten wynik nie należy do najwyższych.

  Warto uważać na zmienność, ponieważ jest ona bardzo wysoka, a niektórzy gracze mogą nie być jej wielbicielami. Może ona jednak oferować całkiem wysokie wygrane, jednak raczej pojawiają się one rzadko. Kiedy dojdziesz do wyboru swojego zakładu, będziesz mógł zapłacić za pojedynczy spin od 0,1 do nawet 100 danej waluty, a to oznacza, że gracze mają całkiem spory wybór.

  Maksymalna wygrana z tego slotu wynosi 2 000 x stawka gracza. Niestety nie zadowala w pełni korzystających z tego slotu, ponieważ inne gry z tej serii mają trochę większy potencjał. Pod względem graficznym nie możemy znaleźć niczego na minusie, ponieważ jest to dobry slot, który działa na każdym urządzeniu. Ładuje się on szybko, jest prosty w nawigacji, więc nawet początkujący sobie z nim łatwo poradzą.

  Symbole w slocie Tome of Madness

  Play’n Go przemyślał sprawę z symbolami i właśnie dlatego są one tak dobrze wykonane. Wszystkie są związane z motywem tej gry. Ciekawe jest to, że ze względu na to, że jest to gra kaskadowa, nie ma w niej typowych linii wygrywających. Jeśli uda Ci się w danej kombinacji zdobyć co najmniej 4 symbole, dostajesz wypłatę. Im więcej symboli obok siebie, tym większa ona będzie. Poniżej znajdziesz listę wszystkich symboli i ich wartości, a są one przedstawione na podstawie zakładu równego 1.

  • Zielony kryształ może nie jest największym symbole, ale już za 4 symbole dostaniesz wypłatę o wartości 0.10 monet. W najlepszych spinach, w których wylosujesz ponad 10 symboli obok siebie dostaniesz 2 monety.
  • Niebieski kryształ minimalnie podwyższa stawkę. Dzięki niemu minimalnie wygrasz 0.20 monety. Jeśli masz szczęście, to dostaniesz 4 monety.
  • Czerwony kryształ oferuje graczom trochę więcej, a jest to 0.30 monet za 4 symbole. Dodatkowo dostaniesz 5 monet, jeśli uda Ci się wylosować 10 symboli.
  • Fioletowy kryształ jest trochę lepszą inwestycją, ponieważ już za 4 z nich dostaniesz 0.40 monety. 10 symboli równa się wygranej 6 monet.
  • Czaszka jest pierwszym symbolem z kolejnego typu. Ten oferuje 0.70 monety za minimalną liczbę symboli, czyli 4. Maksymalna liczba symboli, czyli 10 wypłaca 30 monet.
  • Pierścień oferuje możliwość zwrócenia swojego zakładu, ponieważ za 4 symbole tego typu dostaniesz 1 monetę. Już jednak za 10 symboli wygrana zwiększa się aż do 40 monet.
  • Sztylet ofiaruje każdemu graczowi wygraną na poziomie co najmniej 1.50 monety, jest więc całkiem hojnym symbolem. Szczególnie widać to wtedy, kiedy wylosujesz 10 symboli, ponieważ wygraną jest aż 60 monet.
  • Ośmiornica to najpotężniejszy symbol, dzięki któremu możesz podwoić swój zakład (dostaniesz 2 monety), a w najlepszym przypadku na Twoim koncie pojawi się aż 100 dodatkowych monet.

  Jak widzisz, symboli jest całkiem sporo, ale łatwo się można do nich przyzwyczaić. Problemem nie powinno być również samo menu. Play’n Go ma już całkiem sporo doświadczenia w przygotowywaniu gier hazardowych, więc wie, co się sprawdza. Większość przycisków ma kształt sześciokątów o różnych kolorach, przypominają one kamienie. Na początku gry najbardziej będzie Cię interesował ten umieszczony po prawej stronie w kolorze żółtym. Akurat ten rozpoczyna całą rozgrywkę, więc jeśli jesteś gotowy na nową rundę, naduś go.

  Producent tego slotu wie, że niektórzy gracze szybko nie odpuszczają i dla nich jedna sesja gry to setki spinów. Właśnie dla nich został umieszczony przycisk Auto Play, który pozwala na ustawienie liczby spinów, jaką chcesz, aby była rozegrana bez Twojego bezpośredniego udziału. Kiedy zdecydujesz się grać na prawdziwe pieniądze, najbardziej będą Cię interesować wartości znajdujące się od razu pod siatką. Oznaczają one sumę zakładu, jaki zamierzasz poświęcić na pojedynczy spin. Wybierz mądrze, ponieważ istnieje szansa, że te pieniądze będą stracone. Wystarczy, że klikniesz na daną sumę, a jeśli szukasz więcej możliwości, skorzystaj z plusa i minusa.

  Po lewej stronie zobaczysz żółty przycisk, który przypomina ten uruchamiający cały mechanizm. Tym razem zamiast strzałki ma on jednak narysowane „i”. Odwiedź tę sekcję najlepiej jeszcze przed rozpoczęciem gry demo, a koniecznie przed grą na pieniądze. To właśnie tam znajdują się wszystkie informacje na temat bonusów, symboli oraz innych aspektów tej gry. Pod nim znajdziesz też bardziej techniczne przyciski, na przykład manipulowanie dźwiękiem.

  Bonusy w Tome of Madness

  Jeśli szukasz ekscytujących bonusów, to slot Tome of Madness może jak najbardziej Cię zadowolić. Nie myśl jednak, że znajdziesz w nim typowe bonusy, lepiej się na to nie nastawiać, ponieważ w ten sposób można się zawieść. Jednak te osoby, które oczekują czegoś zupełnie innego powinny się ucieszyć, ponieważ bonusy w tej grze rzeczywiście mogą zaskoczyć. Poniżej znajdziesz wszystkie informacje na temat bonusów w Tome of Madness.

  • Eye Marks

  Podczas gry zobaczysz, że na ekranie pojawia się specjalny kwadrat, który okala jeden z symboli. Pojawia się on często zupełnie losowo, lecz uruchomiony być może wyłącznie jedną wygraną. Jeśli okaże się, że wylosowałeś klaster z udziałem symbolu, który znajdował się w tym kwadracie, to dodatkowo dostaniesz specjalne symbole wild. Jest to szczególnie pomocne, kiedy na ekranie nie ma już żadnych innych klasterów. Ma on symbol książki.

  • Symbole Wild

  Podczas gry można natrafić na normalny symbol wild, który działa w bardzo tradycyjny sposób. Warto jednak wiedzieć, że podczas gry, szczególnie kiedy portal coraz bardziej się uzupełnia, gracz dostaje specjalne symbole wild, aby było mu łatwiej wygrać. Jednym z nich jest Abyss, a działa on w taki sposób, że w miejscu, w którym się pojawi, znika cały rząd symboli. Kolejnym takim symbolem jest Void.

  Z kolei ten działa w ten sposób, że usuwa z siatki wszystkie symbole należące do jednego typu. Z kolei wild z twarzą samego Rich Wilde działa tradycyjnie, lecz jeszcze do tego daje mnożnik wygranych. Najpotężniejszym z wildów jest ten przedstawiający wielkie oko Cthulhu, a ten usuwa całą siatkę, aby po prostu stworzyć inne możliwości wygranej. Ten wild można wygrać wyłącznie wtedy, kiedy uda Ci się oczyścić „pola oczu” z symboli. Zobaczysz je zaznaczone na siatce. Jest to dość łatwe, ponieważ w grze bonusowej oko dostarczy naprawdę wiele symboli wild.

  • Portal

  Po prawej stronie masz specjalny licznik, który zlicza, z ilu symboli udało Ci się stworzyć klastery. Jeśli w jednej rundzie uda Ci się ich zdobyć 42, to będziesz mógł wstąpić do specjalnej rundy z darmowymi spinami. W tym momencie oko Cthulhu się otwiera. Ciekawe jest to, że nie są to darmowe spiny, jakie możesz mieć na myśli. W tym momencie masz również możliwość zdobycia naprawdę sporo symboli wild, a wysyła je samo oko i zostają one nazywane Portal Effect. Nie przestaje, dopóki  wciąż zbierasz wygrane i zależy to dokładnie od liczby symboli w klasterach. Możesz również podczas tej rundy ponownie ją uruchomić, aby zdobyć jeszcze więcej.

  Podsumowanie slotu Tome of Madness

  Jeśli lubisz przygodową serię z Rich Wilde, to Tome of Madness z pewnością przypadnie Ci do gustu. Gra została przygotowana w dokładnie tym samym stylu i co najważniejsze, z tym samym bohaterem. Otoczenie jest oczywiście zmienione, ponieważ Rich wyrusza w inną wyprawę, tym razem, by poznać wszystkie sekrety kultowego potwora Cthulhu. Gra jest dobrze przygotowana, łatwo się nią operuje i nawiguje pośród przycisków w menu.

  Graficznie wypada ona bardzo dobrze i trzeba ją również pochwalić za naprawdę niepowtarzalny klimat. Kolejną zaletą są proste zasady, a także możliwość wygrania nietypowych bonusów, które są związane z tematyką. Jeśli lubisz nowe przygody i nie boisz się wysokiej zmienności, to koniecznie spróbuj Tome of Madness w wersji demo, a następnie już za pieniądze.

  Data wydania 27 czerwca 2019 rok
  Return to Player (RTP): 94,52%
  Poziom volatility Wysoka
  Dostawca oprogramowania Play’n Go
  Motyw gry Rich Wilde, Cthulhu, potwór
  Grywalność 5
  Liczba bębnów: 5
  Minimalna liczba monet na linię 1
  Minimalna / maksymalna stawka zakładu (€, $, £): 0.1/100
  Jackpot Brak
  Maksymalna wygrana w grze podstawowej 2 000 x stawka gracza
  Maksymalna wygrana (monety): 2 000 x stawka gracza
  Funkcje bonusowe mnożnik, darmowe spiny, specjalne wildy
  Obsługiwane platformy ios, android, pc, ipad, explorer, firefox, chrome

  Related slots