Spelet fungerar Zgłoś problem

  Dlaczego ta gra nie działa?

  dead or alive

  Dead or Alive 2

  By Magdalena
  29 czerwca, 2020
  Fanom Dzikiego Zachodu polecamy Dead or Alive 2. Jest to sequel Dead or Alive, który okazał się prawie takim samym hitem, jak jego następca. Slot jest znany z niesamowitego klimatu, w który wprowadza gracza. Nie bez znaczenia są również wszystkie bonusy oferujące darmowe spiny w różnych kombinacjach. Wspaniała grafika, ścieżka dźwiękowa, która jest nie do podrobienia, wszystko to tworzy jedną z najbardziej popularnych gier na rynku. W poniższym artykule dowiesz się więcej szczegółów na temat tej gry, więc jeśli jesteś nią zainteresowany, te informacje z pewnością pomogą Ci się z nią zapoznać. Nie pomiń żadnego detalu, a będziesz gotowy na pełną napięcia rozgrywkę.
  • Interesujący motyw
  • Niezwykle dopracowana szata graficzna
  • Wiele darmowych spinów
  • Możliwość wyboru bonusu
  • Łatwy slot do korzystania
  • Klimatyczna ścieżka dźwiękowa
  • Slot ma bardzo wysoką zmienność

  Z sequelami bardzo często bywa tak, że zawodzą fanów oryginału. Producenci zazwyczaj idą za ciosem, ponieważ pierwsza część filmu lub książki stała się bardzo popularna. Wiadomo, że trzeba kuć żelazo póki gorące, więc druga i kolejne części powinny pojawić się w jak najszybszym czasie. Niestety cierpi na tym jakość, co sprawia, że fani nie są zadowoleni. Gracze nie mogą jednak powiedzieć tego o Dead or Alive 2.

  NetEnt rozbił bank wypuszczając na rynek grę w stylu Dzikiego Zachodu o nazwie Dead or Alive. Slot ten zachwycił graczy, a jego producent zdecydował się na stworzenie drugiej części tej gry. Jest to raczej rzadkością ale udało mu się zrobić coś jeszcze lepszego do tego stopnia, że Dead or Alive 2 szybko przegoniło swój oryginał. Gracze wciąż wracają do Dead or Alive, ale to druga część tej gry stała się prawdziwym hitem. Wcale nas to nie dziwi, slot jest dopracowany w każdym calu.

  Motyw gry pozostał nienaruszony, wciąż jesteśmy na Dzikim Zachodzie, w anonimowym miasteczku, jakie można kojarzyć z westernów. W tle widzimy niekończącą się drogę oraz skaliste góry, w małych miasteczkach na tych terenach jeszcze nie ukształtowano dróg, więc możesz podziwiać jedynie ubity piasek, popularny z westernów. Po obu stronach widać domki wykonane z drewna, wyglądają całkiem realistycznie. Niebo nie jest czyste, widać kilka chmur, z których co jakiś czas wydobywa się złowieszcza błyskawica.

  Dochodzimy wreszcie do siatki, która jest swoistą bramą lub stryczkiem, wolimy myśleć, że jest to ta druga opcja. Spróchniałe drewno tworzy bardzo realistyczną atmosferę. Warto również zwrócić uwagę na dodatki, a każdy z nich dodaje coś od siebie. Górna część siatki jest obwiązana linami, widać również podkowę na szczęście. Po jednej stronie zawieszone są butelki, które kołyszą się w rytm wiatru. Po drugiej stronie zawieszona jest lampa, prawdopodobnie jeszcze oliwna, pali się. Przy podstawach znajduje się oparte koło od wozu oraz czaszka jakiegoś zwierzęcia, prawdopodobnie kozła.

  Producent postanowił w całkiem ciekawy sposób pokazać linie wygrywające. Na spróchniałym drewnie znajdują się cyferki pomalowane na przypiętych kawałkach drewienek, są one naznaczone różnymi kolorami. Kiedy najeżdżasz na nie strzałką, poruszają się i wydają stukot. Dokładnie ta sama sytuacja powtarza się, kiedy wygrasz klaster na danej linii wygrywającej, cyfra oznaczająca daną linię rytmicznie się porusza. Można więc łatwo odgadnąć, która z nich jest wygrana.

  Musimy również wspomnieć o bonusach, ponieważ uruchomienie ich sprawia, że przedostajemy się do zupełnie innego miejsca. Pierwszy z nich zabiera gracza na przejażdżkę pociągiem. Widzisz wnętrze wagonu oraz siedzenie, możesz również spojrzeć przez okno, jednak widać tylko piasek. Zmienia się również siatka, która zamiast spróchniałego drewna wygląda na taką, jakby była przygotowana z metalu. Dodatkowo producent zadbał również o efekty dźwiękowe, dlatego w tle słychać pędzący pociąg.

  W kolejnych dwóch bonusach gracz zostaje przeniesiony do baru. Wygląda on dość standardowo, mamy dobry widok na bar, w którym sprzedaje się napoje, widać również pusty stoli, wnętrze jest całkiem eleganckie. Pod względem graficznym NetEnt bardzo się postarał, zresztą, jak zawsze. Widać to również na przykładzie symboli, które są niezwykle starannie wykonane. Wszystkie są w jakiś sposób połączone z naszym wyobrażeniem o Dzikim Zachodzie. Wśród nich znajdziemy wysokie kowbojskie buty z ostrogami, butelkę i szklankę z alkoholem, gwiazdę szeryfa, typowy kowbojski kapelusz i rewolwer.

  Na uwagę zasługuje scatter, którym są dwa pistolety i czaszka zwierzęcia, prawdopodobnie bawołu. Kiedy natrafisz chociaż na jeden symbol tego typu, pistolety zaczynają strzelać, a efekty dźwiękowe są bardzo realistyczne. Symbole wild są ciekawie przemyślane, przedstawiają czterech bardzo popularnych w tamtym czasie rabusiów, dowiesz się o nich więcej później. Na ten moment możemy powiedzieć, że kiedy biorą udział w jednym z klasterów, poruszają się. Kobieta groźnie ostrzy swój palec na sztylecie, starszy mężczyzna zaczyna strzelać. Grafika jest pięknie dopracowana, niektóre przedmioty wyglądają, jak prawdziwe.

  Wszystkie te efekty są naprawdę na wysokim poziomie. Wystarczy również spojrzeć na sam panel sterowania. Aby nie wyróżniał się na tle motywu, również imituje drewno. Dodatkowo przycisk uruchamiający grę ma rogi, które były popularne w tamtym czasie, dzięki nim można go łatwo rozpoznać. Ścieżka dźwiękowa w tej grze jest naprawdę na wysokim poziomie. Nie męczy gracza, ponieważ jest ona aktywna tylko w niektórych momentach. Jest to minimalistyczne rozwiązanie, które bardzo nam się podoba. Od czasu do czasu słychać pojękiwanie popularnego instrumenty indiańskiego, czasem odezwą się również ptaki i dzwony kościelne.

  Większość czasu, kiedy na przykład uda Ci się zdobyć klaster, będziesz mógł usłyszeć delikatne dźwięki gitary. Jeśli nie lubisz hałaśliwych slotów i za to oczekujesz wysokiej jakości dźwięków, które wpasowują się do klimatu i przenoszą gracza do niebezpiecznego świata Dzikiego Zachodu, jesteś w dobrym miejscu. Cały klimat wygląda, jakby to była „cisza przed burzą”. Jest cicho i spokojnie, lecz jednak trochę nienaturalnie, gracz może poczuć dziwne napięcie, które ostrzega, że coś może się stać. Taki efekt można uzyskać w filmach, rzadko zdarza się to w slotach, jednak NetEnt się udało.

  Znasz już wszystkie szczegóły gry dotyczące motywu, czas na specyfikacje. I tutaj slot Dead or Alive 2 wychodzi bardzo dobrze, wystarczy spojrzeć na współczynnik stopy zwrotu, który wynosi aż 96,82%. Dla producenta zostawione zostało wyłącznie troszeczkę ponad 3%. Jest to o wiele więcej niż wynosi standard, więc możesz się spodziewać sporych wygranych. Musisz jednak pamiętać, że Dead or Alive 2 to slot bardzo wysoce zmienny. Oznacza to, że możesz trafić bardzo wiele pustych spinów. Nie powinno Cię to martwić, ponieważ po złej sesji możesz liczyć na większe wygrane. Wiemy, że nie każdy lubi tego typu gier, ponieważ mogą one łatwo demotywować.

  Siatka Dead or Alive jest całkiem standardowa, typowe 5 x 3. 5 bębnów oraz 3 rzędy symboli jest wystarczające, aby wygrać coś ciekawego. Linii wygrywających jest 9, co może nie jest zbyt dobrym wynikiem, lecz można spotkać sloty z mniejszą liczbą. W zakładach dzieje się coś ciekawego, ponieważ gra nie daje graczom zbyt dużego wyboru. Można wybrać jedynie od 0,09 do 18, co może nie zadowolić wszystkich. Jest to jednak zrozumiałe, ponieważ Dead or Alive przyszykował dla graczy bardzo dużą maksymalną wygraną, a jest to 111 111 x stawka gracza, więc z pewnością rozumiesz, jak dużo możesz wygrać.

  Symbole w Dead or Alive 2

  Omówiliśmy już trochę symbole w Dead or Alive 2 i wiesz, że prezentują się bardzo dobrze. Czy jednak prezencja jest ich jedyną cechą? Na szczęście nie, dzięki nim możesz dość sporo ugrać. W grze jest pewna część symboli, które zostały zapożyczone z kart, zostały jednak ładnie wystylizowane, aby wpasowały się do motywu. Udało się, ponieważ metaliczne A, K i pozostałe nie wyróżniają się za bardzo na tle innych. Poniżej znajdziesz listę wszystkich symboli oraz ich wartości.

  • 10 da każdemu graczowi 2 monety, jeśli uda mu się zdobyć 3 symbole w klasterze. Wygrana jest zwiększona do 25, jeśli 10 będzie 5.
  • J pozostawia wygraną minimalną, za to wypłaca aż 40 monet każdemu, kto zdobędzie kombinację z 5 symbolami.
  • Q podnosi stawkę do 4 monet za 3 symbole, a za 5 Q możesz liczyć na wygraną rzędu 50 monet.
  • K to symbol, z który minimalnie dostaniesz 5 monet, maksymalna wygrana z kolei wynosi 75 monet.
  • A daje dwa razy więcej za minimalną stawkę, jest to więc 10 monet. Z kolei wygrana za 5 A to dokładnie 100 monet.
  • Butelka z alkoholem daje graczom identyczną wypłatę za 3 symbole, z kolei za 5 symboli możesz się spodziewać 200 monet.
  • Kowbojskie buty wypłacają 12 monet za 3 symbole w klasterze, za maksymalną liczbę dostaniesz 300 monet.
  • Kapelusz daje co najmniej 15 monet oraz maksymalnie 400 monet, za 5 symboli w kombinacji.
  • Rewolwer nagradza graczy 20 monetami za 3 symbole, maksymalnie można dostać 750 monet za 5 rewolwerów.
  • Gwiazda szeryfa to najbardziej opłacalny symbol. Nie zmienia on wypłaty za 3 odznaczenia, ale już 5 symboli da Ci zawrotną sumę 1 000 monet.

  Wszystkie symbole są przedstawione tak jakby w drewnianym pudełku, co daje ciekawy efekt. Dead or Alive 2 to slot całkiem łatwy do opanowania, więc nawet początkujący nie mają powodu do obaw. Wszystkie przyciski są ładnie naznaczone, wiadomo, gdzie przycisnąć. Wspominaliśmy już o przycisku uruchamiającym, że ma rogi, dlatego jest łatwo rozpoznawalny. Dodatkowo jest on dokładnie na środku, więc trudno go pominąć.

  Po prawej jego stronie znajduje się opcja Max Bet, więc będziesz stawiać z maksymalną stawką zakładu. Po lewej jest funkcja Autoplay, a jest to opcja dla wytrwałych graczy. Możesz na niej ustawić nawet do 1 000 spinów. Wracając na prawo, możesz wybrać wartość pojedynczej monety, a zmieniasz ją przyciskami plus i minus. Dalej masz liczbę wszystkich monet na koncie, zmienia się po każdym spinie, w zależności od tego, ile wygrywasz lub tracisz.

  Po lewej stronie masz opcję zakładu. Samego zakładu nie można zmienić, ale można zmienić jego poziom, również z pomocą przycisków plus i minus. Bardzo ważnym przyciskiem, nie tylko dla początkujących, jest „i”. To właśnie po jego wybraniu znajdziesz wszystkie informacje na temat linii wygrywających, symboli i bonusów. Zasady slotu można znaleźć w mniejszym przycisku na samym dole ekranu naznaczonym „i”.

  Bonusy w Dead or Alive 2

  Slot Dead or Alive 2 przygotowało dla swoich graczy jeden bonus, jakim są darmowe spiny, lecz występują w kilku wariantach. Jest to bardzo ciekawie zrealizowany bonus, który z pewnością przemówi do każdego gracza, ponieważ można samemu wybrać, co się bardziej opłaca. Niewiele slotów daje graczom możliwość wyboru, więc skorzystaj z niej w Dead or Alive 2. Poniżej znajdziesz wszystkie potrzebne szczegóły.

  • Symbole wild

  W Dead or Alive funkcjonuje aż 5 symboli wild, każdy zajmuje jeden z bębnów. Wildy są wizerunkami najpopularniejszych złoczyńców z tamtego okresu, a wśród nich są: Della Rose, Jesse James, Belle Star, Billy the Kid i Apache the Kid. Symbole te są bardzo ważne w darmowych spinach. Z 5 symboli wild w klasterze można dostać aż 1 500 monet, więc warto ich wyczekiwać.

  • Darmowe spiny

  Aby uruchomić darmowe spiny, wystarczy zdobyć 3 scattery na ekranie, czyli czaszkę zwierzęcia wraz z dwoma pistoletami. Następnie zostajesz przeniesiony do ekranu, w którym widnieją 3 opcję, poniżej wyjaśniamy, co da Ci każda z nich. W każdej z wersji dostaniesz 12 zupełnie darmowych spinów, a dodatkowe bonusy opierają się na symbolach wild. Pod opcjami masz znacznik zmienności, opcje na lewej stronie są mniej zmienne, im bardziej na prawo, tym zmienność się zwiększa. Sam scatter w klasterze z 5 symboli daje aż 2 500 monet, więc poza darmowymi spinami możesz też zdobyć niezłą sumkę.

  • Train Heist

  Jest to opcja z najniższą zmiennością. Gracz jest przeniesiony do pociągu. Na górze znajduje się licznik, ma on 16 miejsc. Znajduje się on tam nie bez powodu. Podczas runy 12 spinów musisz zbierać symbole wild. Każdy z nich zapełni jedno miejsce na liczniku, a jeśli uda Ci się zapełnić go całego, dostaniesz dodatkowe 5 spinów. Poza tym liczba na liczniku odpowiada również mnożnikowi, więc bazując na liczbie zebranych wildów, Twoja wygrana będzie również powiększana.

  • Old Saloon

  Bardzo podobna opcja znalazła się w oryginalnej grze. Reguły są bardzo proste, ponieważ każda wygrana podczas 12 spinów zostanie powiększona x 2. Dodatkowo, wszystkie wildy po wylosowaniu zostają na swoim miejscu. Jeśli na każdym bębnie znajdzie się co najmniej 1 wild, dostajesz dodatkowe 5 spinów.

  • High Noon Saloon

  Jest to ostatnia opcja, która jednocześnie jest najbardziej zmienna. Jest ona podobna do poprzedniej, z tą różnicą, że każdy wild został opatrzony mnożnikiem, więc ewentualna wygrana będzie mnożona bazując na liczbie na symbolu wild. Jeśli trafią się dwa wildy w jednym spinie, mnożniki się sumują. Wszystkie wild również pozostają na swoim miejscu, a jeśli na każdym bębnie będzie co najmniej jeden symbol tego typu, dostajesz dodatkowe 5 spinów. W tej opcji wykorzystano specjalną funkcję Max, która sprawia, że gracz może wygrać nawet do 40 500 x swoja wygrana.

  Podsumowanie automatu Dead or Alive 2

  Nie ma na rynku takiej maszyny hazardowej, jak Dead or Alive 2. Jest to jeden z ciekawszych i lepiej zrobionych slotów. Wystarczy przyjrzeć się szacie graficznej oraz ścieżce dźwiękowej i od razu można sobie wyrobić zdanie. Wszystko to byłoby bez znaczenia, gdyby automat był słaby pod względem specyfikacji, jednak tak nie jest. Mało który slot może pochwalić się tak dużą maksymalną wygraną, jaką jest 111 111 x stawka oraz wysokim RTP. Bardzo wysoka zmienność może odstraszać niektórych graczy, lecz jest to kwestia gustu. Sprawdź Dead or Alive 2 w wersji demo i sam zobacz, o czym mówimy, jest duża szansa, że zostaniesz przy grze na dłużej.

   

  Data wydania 23 kwietnia 2019 roku
  Return to Player (RTP): 96,82%
  Poziom volatility Wysoka
  Dostawca oprogramowania Netent
  Motyw gry Dziki Zachód, rabusie, western, strzelanina
  Grywalność 5
  Linie wygrywające 9
  Liczba bębnów: 5
  Minimalna liczba monet na linię 0,1
  Minimalna / maksymalna stawka zakładu (€, $, £): 0.09/18
  Jackpot Brak
  Maksymalna wygrana w grze podstawowej ok. 111 111 x stawka gracza
  Maksymalna wygrana (monety): 2 000 000 monet
  Funkcje bonusowe wildy, sticky wild, darmowe spiny, mnożnik
  Obsługiwane platformy ios, android, pc, ipad, explorer, firefox, chrome

  Related slots