Spelet fungerar Zgłoś problem

  Dlaczego ta gra nie działa?

  Story of Medusa

  By Magdalena
  28 listopada, 2019
  Nowa gra od Spinomenal, czyli Story of Medusa, już od samego początku zainteresowała graczy swoją niecodzienną mechaniką. Jeśli chcesz zagrać w idealnie dopracowaną graficznie i muzycznie slot, a poza tym cenisz sobie bonusy i innowacyjne rozwiązania, koniecznie sprawdź Story of Medusa, nie zawiedziesz się.
  • Dopracowana grafika
  • Klimatyczna muzyka
  • Darmowe spiny i mnożnik
  • Dodatkowe nagrody
  • Łatwa nawigacja po slocie
  • Brak wad

  Wprowadzenie do Story of Medusa

  Story of Medusa to całkiem nowa gra od Spinomenal, która już zdążyła zaskarbić serca wielu graczy. Powstała ostatniego dnia października 2019 roku. Spinomenal jest znany z produkcji wysokiej jakości slotów, czego dowodem jest właśnie Story of Medusa. Jest to nie pierwszy raz, kiedy producenci wybierają niesamowitą historię Argonautów za bazę swoich gier. Spinomenal jednak podjął próbę stworzenia dobrego automatu od innej strony, co dało bardzo ciekawy efekt.

  Pierwszym aspektem, który zwraca uwagę graczy jest bardzo ciekawa siatka. Slot ma klasycznie 5 bębnów, lecz jego rzędy nie wszędzie mają tę samą długość. Pierwszy i ostatni z bębnów może pomieścić tylko 3 symbole, z kolei 3 środkowe bębny mają miejsce na 4 symbole. Z tego względu siatka prezentuje się kształtem 3 – 4 – 4 – 4 – 3. Nie zawsze jednak podczas jednego spinu pojawia się równa liczba symboli. Niektóre z nich są zaprojektowane tak, że zajmują nawet 9 miejsc, czyli wszystkie środkowe symbole, z kolei inne zajmują miejsce na 4 symbole. Jak widzisz, gra jest dość nieprzewidywalna, podczas rozgrywki z pewnością nie będziesz się nudzić.

  Story of Medusa ma 30 linii płatniczych, co oznacza, że szanse na wygraną są bardzo wysokie. Wszystkie linie wygrywające są dokładnie opisane w regułach gry. RTP slotu wynosi 96,5%, którego wartość jest dość standardowa. Wypłaty mogą pojawiać się dość często, lecz w ostateczności wszystko zależy od szczęścia gracza.

  Grafika stoi na wysokim poziomie, co widać nie tylko na przykładzie symboli, ale również tła i ustawień. Nawigacja po slocie nie jest skomplikowana, nawet początkujący gracz szybko odnajdzie się w nowej sytuacji. Grę rozpoczyna się środkowym przyciskiem w kolorze czerwonym. Producent zastosował tutaj ciekawy efekt graficzny, który polega na tym, że podczas wduszenia przycisku, wylatuje z niego ogień. Przycisk ten znajduje się w pięknej, złocistej obwódce, tak samo, jak pozostałe przyciski, wszystko wygląda więc bardzo elegancko.

  Zaraz obok głównego przycisku znajduje się opcja Auto Play, która ułatwia dłuższą grę oraz Buy Feature, o której jeszcze powiemy. Po prawej stronie znajduje się duże okienko z napisem WIN, pokazywane są w nim ostatnie wygrane. Po lewej stronie można ustawić wartość monety na pojedynczą linię, ustawienia można zmienić z pomocą „+” lub „-”. Tym samym zmienia się również ustalona stawka. Ciekawą opcją jest też możliwość ustalenia szybkości kręcenia się symboli, jest to idealny wybór dla niecierpliwych osób.

  Motyw oraz symbole w Story of Medusa

  Motyw do stworzenia gry został zaczerpnięty z bardzo znanego mitu o Perseuszu, który zdecydował się uratować swoją matkę poprzez zdobycie głowy strasznej Meduzy. Meduza była istotą ze zdolnościami zamieniania ludzi w kamień, wystarczyło na nią spojrzeć, więc zadanie nie należało do najprostszych.

  Producent dobrze poradził sobie z uwydatnieniem najważniejszych elementów tej historii. Nawet osoba, która nie zna za dobrze tej historii, może czerpać przyjemność z gry. Podczas gry występują zwykłe symbole oraz takie, które występują w kształcie 2×2 oraz 3×3, prowadzą one do szybszej wygranej. Symbolami w grze są:

  • Q i J, czyli zwykłe symbole karciane, za które automat wypłaca maksymalnie 40 monet (za 5 symboli).
  • A i K to kolejne symbole karciane, są one trochę lepiej wartościowane i dlatego gracz za 5 z nich dostaje 60 monet.
  • Człowiek zamieniony w kamień oraz Panteon (budowa poświęcona bogini Atenie) są traktowane na równi, a można za nie zdobyć po 80 monet za 5 symboli.
  • Perseusz oraz bogini Atena to symbole, które warto trafić, ponieważ gwarantują one wygraną wynoszącą aż 120 monet.
  • Meduza to najbardziej lukratywny symbol w całej grze. Za trafienie 5 Meduz gracz otrzymuje 150 monet, już za 3 symbole tego typu wygrana to 40 monet.

  To właśnie ostatnie symbole powiększają się na kilka miejsc. Jest jeszcze jeden symbol, który pojawia się trochę rzadziej, a jest to sam Zeus. Jest to symbol Wild, więc zastąpi wszystkie inne symbole i pomoże, jeżeli brakuje jednego do zwycięstwa.

  Dodatkowe funkcje Story of Medusa

  Story of Medusa to slot z wieloma ciekawymi bonusami. Jeśli nie szukasz wyłącznie automatu, który gwarantuje kręcenie bębnów, lecz lubisz niespodzianki oraz sytuacje, których nie jesteś w stanie przewidzieć, koniecznie wybierz Story of Medusa. Oto wszystkie bonusy, jakie Cię czekają:

  Stacked Wilds

  Mówiliśmy już o symbolu Wild reprezentującego przez Zeusa, lecz jest jeszcze jeden symbol tego typu. Przypomina on dużą monetę i pojawia się podczas gry losowo. Stacked Wilds zawsze pojawiają się w grupie, nie zdziw się więc, kiedy na całym bębnie zobaczysz lukratywne monety przynoszące duże zyski.

  Darmowe spiny

  W grze można wygrać również darmowe spiny. Podczas gry na ekranie pojawiają się okrągłe symbole, które są oznaczone jako Free Spins. Pojawiają się one wyłącznie w bębnie pierwszym i piątym, a sesja jest uruchamiana, kiedy gracz wylosuje dwa symbole. Wtedy nagradzany jest sesją 10 darmowych spinów.

  Prize Box Feature

  Podczas sesji darmowych spinów po prawej stronie ekranu wyświetla się dodatkowe okienko. Przy każdym spinie losuje się dla Ciebie dodatkowa nagroda. Czasem dostaniesz dwa lub więcej dodatkowych darmowych spinów, często pojawia się również mnożnik wygranych, który może być przedstawiony jako x2, x3, x4, a nawet x6. Sesja ta z pewnością doda graczom wiele zysków.

  Bonus Game – Chest

  Podczas gry bazowej na ekranie może pojawić się dodatkowy symbol w postaci skrzyni. Często pojawia się on w parach lub w większej ilości. Po zakończeniu spinu skrzynia się otwiera, a w środku na gracza czeka wygrana w postaci dodatkowej gotówki, która wpływa od razu na jego konto.

  Buy Feature

  Buy Feature to zupełna nowość w automatach do gry. Story of Medusa pozwala na to, aby gracz kupił dodatkową funkcję, jak darmowe spiny. Cena zależy od uprzednio postawionej stawki. W rezultacie nie trzeba czekać na zrządzenie losu, lecz od razu można pomóc swojemu szczęściu.

  Mega Symbols

  Dodatkowe symbole o wymiarach 2×2 oraz 3×3 pojawiają się losowo na bębnach od 2 do 4. Tak duże symbole zwiększają szansę na dużą wygraną, a pojawiają się one bardzo często.

  Podsumowanie

  Story of Medusa to niezwykła gra, która gwarantuje nie tylko płynną mechanikę, ale również wiele dodatkowych ulepszeń. Nie w każdej grze można spotkać nie tylko darmowe spiny oraz mnożniki, ale również możliwość wygrania dodatkowej gotówki, Mega Symbole oraz możliwość kupienia dodatkowej opcji. Warto też pamiętać, że Story of Medusa to gra dopracowana pod każdym względem. Nieskazitelna grafika z ciekawymi efektami, klimatyczna muzyką wciągająca do gry to tylko kilka jej zalet.

  Wersja demo jest wyposażona w dodatkowy przycisk z napisem „Feature”. Dzięki niemu bez potrzeby czekania na rozwój akcji gracza może się przekonać, co slot ma do zaoferowania. Jest to przydatna funkcja, która pozwala zaoszczędzić czas oraz pieniądze, widać więc, że Spinomenal ma duży szacunek dla swoich graczy.

  Data wydania Październik 2019
  Return to Player (RTP): 96,5%
  Poziom volatility Nieznany
  Dostawca oprogramowania Spinomenal
  Motyw gry Mitologia grecka, Argonauci, Meduza
  Linie wygrywające 30
  Liczba bębnów: 5
  Minimalna liczba monet na linię 1
  Minimalna / maksymalna stawka zakładu (€, $, £): 0,3 / 300
  Jackpot Nie
  Maksymalna wygrana w grze podstawowej 45 000 (9000 x stawka)
  Funkcje bonusowe Buy Feature, Darmowe spiny, mnożnik, Prize Box, Bonus Chest, Stacked Wilds
  Obsługiwane platformy IOS, Android, PC

  Related slots