Spelet fungerar Zgłoś problem

  Dlaczego ta gra nie działa?

  Rise of Olympus

  By Magdalena
  6 listopada, 2019
  Rise of Olympus to jedna z najciekawszych gier ostatnich lat i mamy pewność, że zachwyci także i Ciebie. Nie jest to gra, w której jedynie czekasz na losowanie symboli, jest to o wiele więcej, o czym przekonasz się, grając.
  • Bardzo ciekawe funkcje
  • Piękna grafika
  • Interesująca mechanika gry
  • Ze względu na złożoność, początkujący mogą czuć się zagubieni
  • Dość trudno zdobyć dodatkowe benefity

  Wprowadzenie do Rise of Olympus

  Rise of Olympus to gra od Play’ N Go, dostawcy znanego już z takich hitów, jak Rise of Dead, czy Book of Dead. Ten producent zawsze stawia na jakość oraz na ciekawe funkcje, o czym przekonasz się, grając w Rise of Olympus. Inspiracją do stworzenia slotu jest bardzo obszerna, grecka mitologia, z której producent swobodnie czerpie. Przedstawieni w nim zostali znani greccy bogowie, którzy nie tylko dopingują gracza, ale również pomagają mu w rozgrywce, co czyni tę grę wyjątkową.

  Jest to gra kaskadowa, co oznacza, że po pojedynczym spinie na ekranie niekoniecznie pojawiają się nowe symbole. Zwycięskie klastery znikają, a kolejne kafelki spadają na ich miejsce, dzięki czemu w jednej rundzie można wylosować nawet kilka klasterów. Rise of Olympus ma siatkę składającą się z 5 bębnów oraz ze względu na swój kaskadowy charakter, ma tylko jedną linię płatniczą, co może zaskoczyć graczy.

  Wartość monet, z których możesz korzystać, wynosi od 0.10€ do 50€, gracz ma więc duży wybór. RTP Rise of Olympus wynosi 96%, co oznacza, że stopa zwrotu dla gracza jest dość wysoka, lecz nie wyróżnia się za bardzo na tle innych slotów. Ten jednoręki bandyta jest dostępny zarówno na platformie komputerowej, jak i mobilnej (komórki, tablety). Jest on kompatybilny z każdym systemem, więc gracze nie mają problemu, aby uruchomić grę.

  Motyw oraz symbole w Rise of Olympus

  Wszystkie symbole w Rise of Olympus są związane z grecką mitologią. Widać, że producent przyłożył się do szczegółów i zanim wyprodukował grę, dokładnie zagłębił się w temat antycznej Grecji pod władaniem bogów. Każdy napis został zrobiony w stylu greckiego alfabetu, który obowiązuje do dzisiaj, jednak nadal wszystko można łatwo odczytać.

  Na początku można się trochę zagubić, ponieważ podczas gry bardzo dużo się dzieje, lecz jest to tylko początkowe złudzenie. Nowych graczy witają dość śmiałe dźwięki harfy oraz innych instrumentów, które od razu kojarzą się z tajemniczym światem starożytnej Grecji. Producent zdaje sobie sprawę z tego, że jego slot może sprawiać wrażenie skomplikowanego, dlatego w każdym momencie gry można wybrać przycisk przenoszący gracza do przewodnika. Wszystkie symbole oraz przeznaczenie dodatkowych funkcji są bardzo dobrze wytłumaczone.

  Ciekawe jest to, że podczas gry gracz nigdy nie jest sam. Zaraz obok siatki do gry, po prawej stronie stoi jeden z antycznych bogów: Hades, Posejdon lub Zeus. Nie są oni tam jednak tylko dla ozdoby, aktywnie pomagają graczom w zdobywaniu nowych klasterów. Bogowie regularnie się zmieniają i tym samym przenoszą gracza do swoich światów, czyli do królestwa umarłych, pod wodę lub na szczyt Olimpu.

  Największym szczęściem dla gracza jest wylosowanie monety, na której znajduje się Pegaz. Jest to symbol Wild, a dodatkowo najbardziej wartościowy symbol w całej grze. Dzięki niemu możesz łatwiej zdobywać klastery, a poza tym daje on możliwość zdobycia nagrody liczącej nawet 50 monet, sugerując, że Twój zakład wynosi 1.

  Wartościowe są również wizerunki bogów, które można wylosować podczas gry. Każdy z nich sprawia, że dostajesz dodatkowe 10 monet. W siatce czasem pojawi się połączenie wszystkich wizerunków bogów greckich, jest ono warte trochę mniej, bo 5 monet przy stawce wynoszącej 1.

  Ostatnim rodzajem symboli są atrybuty bogów, a wśród nich znajduje się harfa i zbroja na głowę, które są warte 3 monety oraz trójząb i błyskawica, za które dostaniesz po 2 monety. Gracze doceniają to, że każdy symbol jest związany z motywem, co pozwala przenieść się do niesamowitego świata greckiej mitologii.

  Dodatkowe funkcje Rise of Olympus

  Rise of Olympus ma kilka dodatkowych funkcji, które pozwolą Ci wygrywać większe nagrody. Wśród nich są:

  • Hand of God

  Jest to funkcja, która może pojawić się podczas każdego spinu nie dającego Ci żadnej wygranej. Bóg, który akurat stoi obok siatki, ma moc zmiany symboli na takie, aby na siatce znalazła się choć jedna wygrana. Zeus może unicestwić dwa symbole, Posejdon dodaje dwa Pegazy, czyli symbole Wild, a Hades zamienia jeden z symboli, na inny, korzystniejszy. Po takiej akcji, na ekranie pojawia się inny bóg.

  • Darmowe spiny

  Rise of Olympus, jak inne dobre sloty, ma funkcję otrzymywania darmowych spinów, a w tej grze jest ona szczególnie ciekawie poprowadzona. Można z niej skorzystać wtedy, kiedy na ekranie znikną wszystkie symbole, czyli wszystkie miały udział w klasterach. Kiedy to się uda, możesz wybrać jedną z trzech opcji, a właściwie jednego z trzech bogów: Hades daje 4 spiny, Posejdon 5, a Zeus 8. Trzeba jednak pamiętać, że większa liczba darmowych spinów oznacza mniejsze szanse na wygraną. W czasie gry spiny mogą być odnawiane.

  • Wrath of Olympus

  Wrath of Olympus to jedna z ciekawszych funkcji. Po lewej stronie od siatki znajduje się specjalne koło, które jest podzielone na 3 części. Jeśli podczas jednego spinu, graczowi uda się wylosować 3 klastery z wizerunkami bogów, wszystkie części zostaną zapełnione (jeden klaster na jedną część). Po zapełnieniu się koła dostajesz jeden darmowy spin, a poza tym każdy z bogów wykonuje wspomnianą już funkcję Hand of God. Zapełnienie koła może być trudne, lecz jest bardzo opłacalne. Warto wiedzieć, że zapełnienie koła Wrath of Olympus podczas trwającej funkcji darmowych spinów sprawia, że gracz dostaje kolejny darmowy spin.

  Rise of Olympus: podsumowanie

  Rise of Olympus przeniesie każdego gracza do ciekawego świata mitologii greckiej. Slot został dopracowany pod względem mechaniki, funkcji, a jego RTP jest na tyle wysokie, aby można było wygrać dość ciekawą sumę. Klimat gry podkreśla dobrze skomponowana muzyka oraz drobne detale, które tworzą cały obraz. Nie wahaj się więc i wypróbuj jedną z najciekawszych gier slotowych, Rise of Olympus.

  Data wydania 2018
  Return to Player (RTP): 96%
  Poziom volatility Bardzo wysoka
  Dostawca oprogramowania Play’ N Go
  Motyw gry Mitologia grecka
  Linie wygrywające 1
  Liczba bębnów 5x5
  Minimalna liczba monet na linię 1
  Minimalna / maksymalna stawka zakładu (€, $, £): 0,20 / 100
  Jackpot Nie
  Maksymalna wygrana w grze podstawowej 100 000
  Funkcje bonusowe Wrath of Olympus, Hand of God, Darmowe spiny
  Obsługiwane platformy iOS, Android, Windows

  Related slots