Spelet fungerar Zgłoś problem

  Dlaczego ta gra nie działa?

  perfectgems

  Perfect Gems

  By Magdalena
  10 listopada, 2019
  Perfect Gems to jedna z najciekawszych gier od Play’n Go. Królewski motyw z drogocennymi kamieniami oraz średniowieczną muzyką zachęcił już wielu graczy do wypróbowania właśnie tego automatu. Perfect Gems to nie tylko piękna grafika, ale również możliwość wygrania aż 5000x stawki.
  • Dopracowana grafika
  • Nietypowa siatka oraz rozkład symboli
  • Niekończący się mnożnik
  • Mało dostępnych ustawień

  Wprowadzenie do Perfect Gems

  Perfect Gems to automat o dość ciekawej mechanice. Play’n Go poszedł o krok dalej i zamiast klasycznego slotu z wirującymi symbolami, w Perfect Gems one po prostu spadają. Jest to gra kaskadowa, więc jeśli w danym spinie będziesz miał tyle szczęścia, że uda Ci się wylosować klaster, to symbole biorące w nim udział znikną, a symbole znajdujące się nad nimi, spadną na ich miejsce. W rezultacie w jednym spinie można wylosować więcej niż 1 klaster, a z każdym kolejnym mnożnik powiększa się o x1.

  Na uwagę zasługuje też siatka Perfect Gems, ponieważ nie wygląda ona typowo. Ma ona 6 bębnów, gdzie zazwyczaj automaty mają 5 lub 3 bębny. Na dodatek w pierwszym i ostatnim bębnie mogą pojawić się wyłącznie 3 symbole, a od 2 bębna do 4 pojawiają się 4 symbole. To jednak nie wszystko. Rząd, który znajduje się na samym szczycie został wyróżniony. Tylko na nim może pojawić się symbol „Wild”, a na dodatek ma on dodatkowe zastosowanie. Jeśli w tym samym bębnie pojawi się taki sam symbol, jak w górnym rzędzie, to zostanie on podzielony na dwa, dając więcej możliwości wygranej. Tym sposobem w jednym bębnie może pojawić się maksymalnie 7 symboli (zakładając, że wszystkie zostaną podzielone na pół).

  Początkujący mogą na samym początku poczuć się trochę przytłoczeni dość nietypową siatką, którą można opisać 3 x 7 x7 x 7 x 3. Można się do niej jednak szybko przyzwyczaić, więc granie nie stanowi żadnego problemu. Akcja slotu rozgrywa się w bogatym zamku, a symbolami są drogocenne, różnokolorowe kamienie. Klimatu dopełnia łagodna muzyka, która brzmi, jak wzięta prosto ze średniowiecza. Minimalną stawką jest 0.2 dowolnej waluty, a maksymalna wynosi 100. Prosty interfejs oraz możliwość zmiany ustawień usprawnia grę.

  Symbole w Perfect Gems

  W Perfect Gems występują dwa rodzaje symboli. Jedne z nich to symbole karciane, które są dostępne w wielu innych grach i są one zazwyczaj najmniej wartościowane. Z kolei drugim typem symboli są wizerunki drogocennych kamieni. Mają one różne kolory, dzięki czemu gra wygląda bardzo interesująco. Za wylosowanie ich należy się również całkiem duża suma, zależy ona jednak od stawki, którą sobie ustawisz. Jeśli wybierzesz stawkę wynoszącą 1, to Twoje wypłaty będą wyglądać tak:

  Symbol błękitnego diamentu jest najlepiej płatnym w grze podstawowej. Już za dwa symbole obok siebie dostaniesz 2 monety, z kolei za 6 dostaniesz ich aż 50.
  Za żółty kamień dostaniesz 1 monetę (3 symbole) oraz 8 monet za 6 symboli. Za 5 oraz 4 dostaniesz ich trochę mniej, lecz wciąż będziesz nagrodzony.
  Zielony symbol sprawi, że będziesz bogatszy o 0.7 monety w przypadku trzech symboli, a 6 diamentów da Ci nagrodę 5 monet.

  Trochę niżej wartościowany jest różowy rubin, którego wylosowanie daje pół monety, a w najbardziej korzystnym klasterze wzbogaci Cię o 4 monety.
  Za 3 K oraz A dostaniesz 0.20 monety. Jeżeli jednak uda Ci się ich zdobyć 6, nagroda wzrasta do 1.5 monety.

  Kolejną grupę tworzą Q i J, które gwarantują 0.15 monety za każde 3 symbole. Najlepiej jednak, kiedy uda Ci się ich zdobyć 6, wtedy dostaniesz 1 monetę.
  Za 10 i 9 dostaniesz 0.10 monety (3 symbole), a za 6 masz zagwarantowane 0.8 monety, są to najmniej wartościowane symbole w całej grze.

  Nie są to jednak wszystkie symbole w grze. Jest w niej również złote „W”, które okazuje się symbolem Wild. Oznacza to, że może on zastąpić wszystkie inne symbole (oprócz scatterów). Tym samym wygrana staje się łatwiejsza.

  Funkcje Perfect Gems

  Perfect Gems ma kilka ciekawych funkcji, które sprawiają, że można wygrać naprawdę wysokie nagrody. Są to:

  Mnożnik

  Mnożnik jest aktywny podczas trwania całej gry. Zostaje on uruchamiany podczas wygranej. Jeśli w tym samym spinie spotka Cię jeszcze jeden szczęśliwy klaster, wygrana jest mnożona x2. Jeśli trafi się trzecia, jest liczona jako x3. Ciekawe jest to, że mnożnik nie jest ograniczony, więc masz szansę nawet na x10.

  Perfect Spins

  Jest to najbardziej interesująca funkcja w całej grze. Wszystko zależy od pojawienia się na ekranie symbolu nazwanego Perfect Scatter, jest to biały diament. Musisz wylosować co najmniej 3 scattery na ekranie, nie muszą tworzyć klastera. Im więcej scatterów, tym lepiej, ponieważ to id ich liczby zależy, ile darmowych spinów dostaniesz.

  Jeżeli jest ich 3, dostaniesz 9 darmowych spinów, a ze zwiększającą się liczbą możesz dostać odpowiednio 15, 21 lub 27 darmowych spinów. Kiedy podczas trwania sesji darmowych spinów, na ekranie pojawi się wspomniany scatter, dostajesz dodatkowe dwa darmowe spiny. Warto wspomnieć, że mnożnik działa podczas sesji darmowych spinów.

  Dzielące się symbole

  Kiedy w pierwszym rzędzie pojawią się symbole, a w bębnie odpowiadającemu danemu symbolowi (bezpośrednio pod nim) znajdzie się ten sam symbol, przedzieli się on na pół. W rezultacie jest więcej szan na wygraną.

  Podsumowanie Perfect Gems

  Perfect Gems to bardzo ciekawa oraz nietypowa gra. Jej główne zasady odpowiadają tym, które zazwyczaj obowiązują podczas grania w automaty, jednak jest kilka cech, które wyróżniają ją na tle innych. Nie co dzień spotyka się dzielące się na pół symbole, bardzo ciekawa jest również funkcja, w której można wygrać wiele darmowych spinów oraz niekończący się mnożnik. Dobrze dopracowana grafika oraz muzyka sprawiają, że gracz czuje się, jak prawdziwy gość w zamku pełnym drogocennych kamieni. Ten jednoręki bandyta jest bardzo klimatyczny oraz nietypowy, od razu zwraca uwagę. Warto więc go sprawdzić.

  Data wydania Maj 2019
  Return to Player (RTP) 96.5%
  Poziom volatility Wysoka
  Dostawca oprogramowania Play'n Go
  Motyw gry Klejnoty, Średniowiecze
  Grywalność 5
  Linie wygrywające 21609
  Liczba bębnów 6
  Minimalna liczba monet na linię 1
  Minimalna / maksymalna stawka zakładu (€, $, £): 0.2/100
  Jackpot Brak
  Maksymalna wygrana w grze podstawowej x500 stawki
  Maksymalna wygrana (monety) 500 000
  Funkcje bonusowe Perfect Spins, Mnożnik
  Obsługiwane platformy iOS, Windows, Android

  Related slots