Spelet fungerar Zgłoś problem

  Dlaczego ta gra nie działa?

  Divine Fortune

  By Magdalena
  13 lipca, 2020
  Divine Fortune to jedna z tych gier, od których trudno się oderwać. Bardzo dobre wykonanie, uważnie wybrana ścieżka muzyczna oraz prosty interfejs dopełniają całego obrazu. Wyprawa wraz z mitologicznymi postaciami jest bardzo ekscytująca nie tylko dla doświadczonych graczy, ale również dla początkujących. Wygraj jeden z jackpotów lub nawet do 60 000 monet. Divine Fortune pozwoli Ci nie tylko przenieść się do zupełnie innego świata, ale również może być powodem szczęścia.

  Wprowadzenie do Divine Fortune

  Divine Fortune to kolejna dobra gra od NetEnt Entertainment. Właściwie to dostawca ten zdążył nas przyzwyczaić do tego, że jego gry są wysokiej jakości i dziwne by było, gdyby pewnego razu rzeczywiście slot nie spełniał oczekiwań. Jednak, jak zawsze, jest zupełnie inaczej, więc można cieszyć się kolejną dobrą grą. Divine Fortune zostało stworzone na początku 2017 roku. Automat można odtwarzać nie tylko na komputerze, ale również na urządzeniach mobilnych. Po swoją ulubioną grę możesz sięgnąć więc praktycznie w każdej chwili. Siatka automatu przedstawia się 5 x 3, co oznacza, że slot ma 5 bębnów oraz 3 rzędy, co jest dość klasycznym rozwiązaniem.

  Na początku warto zwrócić uwagę na motyw slotu. Gra przedstawia nam mitologię grecką, lecz w trochę innym wydaniu. Podczas gry można spotkać niektóre postacie wzięte z mitologii, lecz w większości są to zwierzęta lub dziwne stworzenia. Dostawca skupił się wyłącznie na tej grupie mitologii, nie spotkasz więc znanych bogów lub herosów. To właśnie dzięki temu gra jest inna niż pozostałe sloty mówiące o mitologii greckiej, a że temat ten pojawia się dość często, jest to wyczekiwany powiew świeżości. Powiew świeżości w znaczeniu przenośnym oraz dosłownym, ponieważ ścieżką muzyczną jest nic innego, jak energiczny wiatr oraz szum fal, które uspokajają, a jednocześnie zagrzewają do walki. Poza tym, tak dobrze dobrana ścieżka muzyczna sprawia, że gracz rzeczywiście czuje się, jak gdyby brał udział w wyprawie na pełnym morzu.

  Dużo dobrego można również powiedzieć o szacie graficznej, która została idealnie dopracowana. Wszystkie symbole są bardzo wysokiej jakości, łatwo więc uruchomić swoją wyobraźnię i wybrać się w bardzo ciekawą podróż mitologiczną. Mechanika gry jest intuicyjna, nawet osoba, która nigdy wcześniej nie miała do czynienia z jednorękimi bandytami będzie wiedziała, jak grać. Wszystkie przyciski są umiejscowione w takich miejscach, że można je bardzo łatwo znaleźć. Jak w większości slotów, przycisk rozpoczynający grę znajduje się na środku, od razu pod siatką z symbolami.

  Reszta przycisków jest równie intuicyjna, a wszystkie okienka z ważnymi dla gracza sumami są zaznaczone, więc można je szybko zauważyć. Z pomocą przycisku „level” zmieniasz poziom swojej stawki, co jest bardzo łatwym rozwiązaniem. W podobny sposób, czyli z pomocą przycisku „+” oraz „-„ decyduje się o wartości monet. W tym przypadku można wybrać wartość od 0.2 do 100 wybranej przez siebie waluty. Warto zaznaczyć, że prezentowany jednoręki bandyta ma 20 linii płatniczych, więc masz szansę na wygraną całkiem dużej gotówki. Jeśli nie wiesz dokładnie, gdzie znajdują się linie płatnicze, możesz sprawdzić tę informację po wybraniu przycisku „i”. Znajduje się on po lewej stronie. Poza tym znajdziesz tam też informacje na temat symboli, bonusów oraz reguł gry.

  Symbole w Divine Fortune

  Tak, jak już wspomnieliśmy, Divine Fortune wzoruje się na mitologii greckiej, głównie na zwierzętach i dziwnych potworach, więc to właśnie ich można się spodziewać. Jest też całkiem spora grupa symboli przedstawiających karty do gry w stylu greckim, co jest dość częstym zabiegiem. Jednocześnie symbole tego typu nie są zbyt wysoko wartościowane, są raczej bazą dla tych lepiej wartościowanych. Oto wszystkie symbole i ich wartości w Divine Fortune:

  • Q i J to symbole, które pojawiają się na ekranie dość często, a to dlatego, że nie są one zbyt wysoko wartościowane. Pamiętaj jednak, że za nie również możesz coś zdobyć. Za najmniejszą liczbę symboli w klasterze otrzymasz 6 monet, a za największą, czyli za 5 symboli zdobędziesz 60 monet, co jest już dość znaczącą kwotą.
  • A i K to kolejne symbole na liście, które zapewniają trochę lepsze kwoty za wylosowanie ich w danym klasterze. Wystarczą 3 symbole, aby zdobyć 7 monet. Z kolei już za 5 symboli znajdujących się na linii płatniczej gracz otrzymuje 80 monet.
  • Ptak jest symbolem, który bardzo często pojawiał się w różnych mitologiach. Wylosowanie go w tej grze oznacza dla gracza szczęście, ponieważ za 5 symboli można dostać aż 200 monet. Jeśli wylosujesz 4 z nich, to dostaniesz 40 monet, za minimalną liczbę symboli, czyli 3, otrzymasz 14 monet.
  • Bawół to zwierzę, w które bardzo często zamieniał się najważniejszy bóg grecki, czyli Zeus. Dlatego symbol ten jest bardzo wysoko wartościowany, za 5 bawołów dostaniesz aż 300 monet. Niewiele mniejsza nagroda czeka Cię w przypadku wylosowania 4, jest to 50 monet, za 3 nagroda to 16 monet.
  • Lew również sprawi, że się wzbogacisz. Już 3 lwy sprawiają, że na Twoim koncie pojawi się o 18 monet więcej. Z kolei komplet, czyli 5 lwów doda Ci aż 400 monet.
  • Meduza to jeden z najważniejszych symboli w Divine Fortune. To właśnie dzięki niej możesz liczyć na wygraną 600 monet w przypadku najmniejszego zakładu, co jest bardzo lukratywną opcją. Z kolei 3 Meduzy dodadzą Ci 20 monet do konta.

  W slocie znajdują się również symbole specjalne, o których napiszemy więcej poniżej. Dzięki nim możesz zgarnąć o wiele więcej, niż w grze bazowej.

  Bonusy w Divine Fortune

  • Wild

  Jak w wielu slotach, Divine Fortune jest wyposażony w symbol Wild. Tradycyjnie zastępuje on każdy inny symbol w grze, dzięki czemu wygrana jest łatwiejsza. W tym wypadku Wild wygląda jednak trochę inaczej. Ma on postać białego konia, a kiedy znajdzie się on na jednym z bębnów, generuje również respin, czyli kolejny spin, zupełnie darmowy. Następnie symbol ten przesuwa się po bębnie w dół i z każdym przejściem generuje kolejny spin. Działa on nawet w momencie, kiedy Wild zniknie z pola widzenia gracza.

  • Wild on Wild

  Wild on Wild to bardzo ciekawy zabieg, który polega na tym, że jeden z Wildów wchodzi na miejsce drugiego. W tym momencie Wild pokrywa cały rząd w siatce, dzięki czemu wygrania jest bardzo prawdopodobna. Musimy wspomnieć, że nie zdarza się to często, lecz funkcja ta jest bardzo użyteczna. Symbol przedstawia Pegaza, więc łatwo go rozpoznać.

  • Darmowe spiny

  Podczas gry można wygrać zupełnie darmowe spiny. Zdobycie ich nie jest szczególnie skomplikowane, ponieważ wystarczy wylosować co najmniej trzy symbole z napisem Free Spins w dowolnym miejscu na siatce. Wtedy gracz zostaje nagrodzony 5 darmowymi spinami. Z kolei 4 symbole na ekranie oznaczają, że zdobywasz 8 darmowych spinów. Kiedy uda Ci się zdobyć 5 symboli, możesz cieszyć się aż 12 darmowymi spinami.

  • Gra bonusowa z jackpotem

  Podczas gry każdy gracz zbiera specjalne monety. Jeśli uda mu się w ciągu gry zdobyć trzy monety, to ma szansę zagrać o jackpot. Warto wiedzieć, że w grze udostępnione są aż 3 różne jackpoty, więc możesz przygotować się na dość wysokie wygrane. Gra bonusowa polega na tym, że musisz odkrywać kolejne monety na dodatkowym ekranie. Jeśli uda Ci się odsłonić cały jeden rząd monet, to możesz liczyć na najmniejszy jackpot, czyli Minor Jackopt wynoszący 20 Euro. Jeśli są to dwa rzędy, to wygrywasz Major Jackpot o wartości 100 Euro. W przypadku, kiedy spotyka Cię największa wygrana, czyli masz zapełnione 3 rzędy monetami, dostajesz Mega Jackpot, który wynosi 10 000 Euro.

  Podsumowanie Divine Fortune

  Divine Fortune może się na początku dla niektórych wydawać oklepana, ponieważ wykorzystuje już dość dobrze znany motyw przedstawiający mitologię grecką. Jednak z tego względu, że do tego tematu producent podszedł trochę inaczej, Divine Fortune wciąż udaje się być bardzo atrakcyjną dla wielu graczy. Bardzo dobra grafika oraz subtelna muzyka, która nie przeszkadza w grze są z pewnością atutami slotu. Wielu graczy wspomina również, że trzy jackpoty do wygrania do bardzo ciekawa propozycja, obok której ciężko jest przejść obojętnie.

  Data wydania Styczeń 2017
  Return to Player (RTP): 96,59%
  Poziom volatility Średnia
  Dostawca oprogramowania NetEnt
  Motyw gry Mitologia, bogowie Grecja, zwierzęta
  Grywalność 5
  Linie wygrywające 20
  Liczba bębnów: 5
  Minimalna liczba monet na linię 1
  Minimalna / maksymalna stawka zakładu (€, $, £): 0.2/100
  Jackpot Tak
  Maksymalna wygrana w grze podstawowej 60000
  Maksymalna wygrana (monety): Zależna od jackpota
  Funkcje bonusowe Wild on Wild, darmowe spiny, gra bonusowa
  Obsługiwane platformy IOS, Android, PC

  Related slots