Spelet fungerar Zgłoś problem

  Dlaczego ta gra nie działa?

  Troll Haven

  By Magdalena
  29 czerwca, 2020
  Wielbiciele mitologii z pewnością będą zachwyceni nowym slotem od producenta Endorphina. Jest to przepięknie wykonany automat, który głównie zachwyca swoją grafiką. Na uwagę zasługują również bonusy, które pojawiają się podczas gry dość często. Granie w Troll Haven to tak naprawdę portal do zupełnie innego świata, w którym można spotkać zupełnie inne stworzenia. Jeśli masz więc ochotę na chwilę rozrywki, zagranie w nowy slot od Endorphina wydaje się bardzo dobrym pomysłem. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami na temat prezentowanego slotu, będziesz mógł samemu sprawdzić, czy warto w niego zagrać. Zapraszamy do lektury.
  • Piękna szata graficzna
  • Obecność darmowych spinów
  • Estetyka wykonania
  • Melodyjna ścieżka dźwiękowa
  • Intuicyjny slot
  • Interesujący motyw
  • Darmowe spiny
  • Stosunkowo mało bonusów

  Mitologia w slotach jest wykorzystywana bardzo często. Istnieje dziesiątki gier, które mówią o starożytnym Egipcie oraz Grecji i korzystają z wizerunków starych bogów. Często można również znaleźć automaty opowiadające o mitologii majów, w których można podziwiać miejsca kultu oraz posągi starożytnych bogów. W hazardzie znalazło się również miejsce dla mitologii nordyckiej, a przykładem jest Troll Haven.

  W tym automacie nie zobaczysz jednak popularnych bogów, których wizerunki można podziwiać w nowoczesnych filmach. Producent slotu skupił się na postaci trolli, którzy bardzo często są utożsamiani z byciem wrednym, niedobry, a nawet okrutnym. Dzięki maszynie hazardowej Troll Haven będziesz mógł spojrzeć na te stworzenia w trochę inny sposób, bardziej łagodny, a zaraz przekonasz się dlaczego.

  Troll Haven to slot niemalże sielankowy. Już na początku możesz podziwiać piękne widoki gór, polan i czystego nieba. Okazuje się, że są to tereny Skandynawii, w których takich scenerii nie brakuje. Możesz prawie poczuć świeże powietrze z ekranu. Nie możemy również zapomnieć o gęstych, typowych dla tego rejonu lasach. Z daleka widać fiordy, od razu wiadomo, że jest to Skandynawia. Widać, że już od samego początku slot tworzy bardzo klimatyczny obraz, w którym gracz może się odnaleźć.

  Cała akcja dzieje się w Skandynawii, a wszystko, co zobaczysz, jest związane właśnie z tymi terenami. Dzięki automatowi możesz nawet dowiedzieć się kilka ciekawych faktów, których może nie znałeś. Głównym bohaterem tego slotu jest troll. Jest on widocznie stary i jest wielki, wygląda jak żywcem wyciągnięty z bajek. Jest on szarego koloru i ma elfickie uszy. Do tego na głowie ma rogi, niczym jeleń. Jednak w odróżnieniu od bajek, w slocie troll przedstawia się bardzo poczciwie.

  Sam producent tłumaczy, że tym razem troll jest przedstawiony jako magiczna istota, która zna skandynawskie lasy na wylot. Zna każdą szczelinę oraz grotę, dzięki temu też wie, gdzie ukrywają się ukryte skarby lasów, których jest panem. Troll pomoże graczom dostać się do największych skarbów, w slocie jest on wildem, który zastępuje wszystkie inne symbole, aby zdobyć najlepszą kombinację.

  Reszta symboli jest powiązana z różnymi podaniami ludowymi na temat Skandynawii oraz różnych legend, a także z fauną i florą, z którą te tereny są kojarzone. Właśnie dlatego wśród symboli można spotkać rybę, która jest znakiem rozpoznawczym wzburzonych fiordów, muchomora, jagody, dziwną miksturę w garnku, która jest prawdopodobnie magiczna. Do tego możesz również dodać kij, który wygląda, jak laska dla starszych osób. Dodatkowo symbole są pokazane na różnokolorowych kamieniach, co daje ciekawy efekt.

  Grafika jest, jak przystało na producenta, czyli Endorphine, na bardzo wysokim poziomie. Endorphina zawsze zwraca dużą uwagę na szatę graficzną, więc sloty od tego producenta są zawsze estetyczne oraz ładne. Grafika może nie jest najważniejszą częścią automatu, ale zdecydowanie przyciąga spojrzenia. Gracze są coraz bardziej wymagający i patrzą na różne aspekty, a grafika jest jednym z nich. W przypadku Endorphina oraz slotów tej firmy, w tym Troll Haven, nie można nic złego powiedzieć na ten temat. Wręcz przeciwnie, można jeszcze pochwalić maszynę za ładne efekty.

  Kiedy natrafisz na jedną z kombinacji, wylosowane w niej symbole się zmieniają. Nasz główny bohater zaczyna strzyc uszami, muchomory stają się większe, laska pokazuje swoją prawdziwą moc, a kociołek bulgocze. Wszystkie symbole, nawet te mało wartościowe zaczynają się intensywnie świecić, co tylko dodaje magicznej atmosfery całej grze. Ciekawa rzecz dzieje się, kiedy udaje Ci się wylosować darmowe spiny. Zostaniesz przeniesiony do specjalnego placu, który wygląda jak otwarta dłoń. Jest noc pośrodku lasu, a Ty musisz wybrać jeden z palców, potem dowiesz się, dlaczego.

  Trzeba przyznać, że całość jest bardzo klimatyczna i to samo można powiedzieć o ścieżce dźwiękowej. Jest ona bardzo relaksująca, prawie że niesłyszalna. Jest to świetna oprawa dla sielskiego obrazu przedstawionego graficznie. Cicha muzyka jest czasem przerywana śpiewem ptaków, dzięki takim zabiegom tym bardziej czujesz się, jak na polanie. Dźwięki gry (na przykład wylosowanie klastera) są głośniejsze, ale nienachalne, nie ranią ucha oraz relaksującej atmosfery.

  Endorphina przedstawiła swoim graczom Troll Haven w tym roku, a dokładnie 11 marca 2020 roku. Pozycja jest więc zupełnie świeża, jednak dowiedziało się o niej wielu graczy, ponieważ Endorphina jest znanym producentem. Dostawca upewnił się, że jego produkt działa na wszystkich urządzeniach, możesz więc grać nie tylko na komputerze, ale również na komórce, laptopie i tablecie. W każdym z nich slot będzie funkcyjny i będzie dobrze się prezentował, można będzie z niego łatwo korzystać.

  Technicznie gra jest dość standardową pozycją. Siatka 5 x 3 jest jedną z najczęściej spotykanych opcji, w tym wypadku nie znajdujemy nic ciekawego. 25 linii wygrywających prezentuje się całkiem dobrze, mogło być gorzej, chociaż szkoda, że nie ma ich jeszcze więcej. RTP, czyli współczynnik zwrotu nas nie zachwyca, ponieważ wynosi on dokładnie 96%. Mieści się on jednak w standardzie, więc nie ma powodów do narzekań. Zmienność slotu waha się od średniej do wysokiej.

  Troll Haven to idealny slot dla osób, które raczej stawiają trochę mniejsze zakłady. W tym wypadku możesz ustawić nawet 0,01 danej waluty, co jest dużą zaletą. High rollerzy również powinni być zadowoleni, ponieważ maksymalnie można postawić 250 danej waluty. Nie jest to może największy możliwy wynik, ale jeśli połączyć go z potencjałem wygranej, która wynosi 1 200 x stawka gracza, można wygrać nawet 300 000. Troll Haven jest dostępny w wersji demo. Radzimy ją sprawdzić zanim uruchomisz wersję na żywo, możesz zupełnie za darmo ocenić ten slot.

  Symbole w Troll Haven

  W Troll Haven masz do czynienia z pięknymi symbolami, które przedstawiają fragmenty legend skandynawskich. Nie jest ich bardzo wiele, więc raczej się nie pogubisz. W slocie spotkasz również kilka symboli wziętych z kart, tradycyjnie służą one jako te nisko wartościowe symbole. Troll Haven nagradza swoich graczy za kombinacje z co najmniej 3 symbolami, więcej monet dostaniesz za klaster z 4, a najwięcej z 5 symbolami. W niektórych przypadkach zostaniesz nagrodzony również za klaster z dwoma symbolami. Poniżej znajdziesz wszystkie potrzebne informacje na temat symboli i ich wartości.

  • 9 to najniższy wartościowo symbol, a do tego jest on jednym z wyjątków, o których mówiliśmy. Oznacza to, że zostaniesz nagrodzony również za 2 symbole w klasterze, a Twoją nagrodą będzie 0.08 monety. Z kolei za 5 symboli nagroda wzrasta do 4 monet.
  • 10, J, K i Q należą do tej samej grupy, ponieważ mają dokładnie te same wartości. W przypadku maksymalnej liczby symboli możesz liczyć na to samo, co za 9, czyli 4 monety. Jeśli uzbierasz 3 symbole, dostaniesz 0.20 monety.
  • A występuje oddzielnie, ponieważ oferuje trochę więcej od pozostałych. Jest to 0.40 monety za 3 symbole w komplecie, za maksymalną liczbę w klasterze dostaniesz 5 monet.
  • Muchomory i jagody to kolejna grupa symboli. Jeśli uda Ci się trafić chociaż 3 symbole w klasterze, będziesz nagrodzony 0.40 monety. Podobnie jak A, ale za to za 5 symboli wygrana jest podniesiona o 100%, więc możesz liczyć na 10 symboli.
  • Ryba oferuje trochę więcej, a jest to 0.60 monety za wylosowanie kombinacji z trzema symbolami. 5 ryb oznacza wygraną na poziomie 16 monet.
  • Kociołek oraz laska są kolejną grupą pod względem wartości. Zdobędziesz za nie co najmniej 0.08 monety i to już za 2 symbole. Za 3 będzie to cała jedna moneta. 5 kociołków lub lasek zagwarantuje Ci 30 monet.
  • Troll to wild i jednocześnie wypłaca graczom nagrodę. Za 2 trolle zdobędziesz 0.40 monety, a za 3 jest to już 8 monet. Szczęściarze, którzy wylosują 5 trolli, dostaną po 120 monet jednorazowo.

  Endorphina zna się na slotach jak mało kto i wie, jak je robić. Są one całkiem intuicyjne, chociaż trzeba przyznać, że czasem ładna grafika może przyćmić funkcjonalność przycisków slotu. W rezultacie na początku możesz poczuć się trochę zagubiony grając w Troll Haven, ale już po kilku spinach wszystko powinno być jasne. Wszystkie przyciski są owalne i występują w jednym kolorze, szarym. Najważniejszy z nich znajduje się po prawej stronie, napisano na nim Spin.

  Bardzo ciekawym ciekawym pomysłem jest mała kolorowa kropeczka na każdym z przycisków. Kiedy naciskasz na przycisk Spin, przestaje ona świecić, po zatrzymaniu się symboli, znów świeci. Kolorowa kropka jest również obecna na przycisku turbo. Cały czas jest nieaktywna, ale kiedy chcesz, żeby włączyć wersję turbo gry (szybsze spiny, idealne dla osób które które chcą pograć trochę dłużej), kropeczka będzie zielona. Wtedy wiesz, że przycisk działa.

  W taki sam sposób działa funkcja Autplay. Jeśli sam zaznaczysz, ile spinów ma się przekręcić oraz ustawisz dla swojej wygody wszystkie inne opcje, kropeczka z boku przycisku znów będzie się świecić na ostry kolor. Nie spotkaliśmy wiele slotów, które mają taką opcję, a która okazuje się bardzo przydatna. Wszystkie te przyciski znajdują się obok na prawej stronie. Z kolei na lewej mamy najważniejsze liczby, czyli zakład oraz wartość pojedynczej monety. Jeśli chcesz zmienić te wartości, wystarczy, że klikniesz na wybraną liczbę, a będą pojawiać się inne opcje.

  Możesz również wybrać to, ile linii jest w danej chwili aktywnych. Do wyboru masz od 1 do 25. Na samej górze po lewej stronie znajduje się liczba środków, które posiadasz. Z kolei po prawej stronie znajdziesz przyciski funkcyjne, czyli na przykład wyłączenie gry oraz regulacja głośności. Jest również niezmiernie ważny przycisk „i”, w którym kryją się wszystkie reguły, opisane są linie wygrywające, a także symbole.

  Bonusy w slocie Troll Haven

  Troll Haven to nie jest typowy slot z wieloma bonusami. Nie jest ich zbyt wiele, ale za to pojawiają się podczas gry całkiem często. Zostały ona dobrze przemyślane, co można od razu zobaczyć po pierwszym spotkaniu z nimi. Poniżej dokładnie opisaliśmy, na co możesz się przygotować w Troll Haven.

  • Wild

  Mówiliśmy już, że wildem w grze jest tytułowy troll. Ma on funkcję zastępowania wszystkich symboli poza scatterami. Do tego ma on jeszcze jedną funkcję, a jest to podwajanie wartości klastera, jeśli był on obecny w jego skompletowaniu.

  • Darmowe Spiny

  Zdobycie darmowych spinów w Troll Haven to bardzo ciekawe przeżycie. Bierze z nich udział symbol, o którym jeszcze nie mówiliśmy. Jest to złote drzewo, które zostało wyryte w kamieniu. Wystarczy, że wylosujesz 3 symbole drzewa, a zostaniesz przeniesiony do skalnej ręki, o której już mówiliśmy. Na każdym palcu widnieje inna oferta. Możesz wybrać od 5 spinów do aż 23 spinów. Różnica między nimi jest taka, że wygrana będzie mnożona przez więcej razy. Do wyboru masz:

  • 5 spinów przy mnożniku x 10
  • 10 spinów przy mnożniku x 5
  • 16 darmowych spinów przy mnożniku x 3
  • 23 spinów przy mnożniku x 3

   

  • Gamble

  Gamble to funkcja znana w wielu slotach, szczególnie tych starszych. Po każdej wygranej masz szansę ją powiększyć. Wystarczy, że wybierzesz ikonkę karty, a zostaniesz przeniesiony do osobnego ekranu, w którym widzisz 1 odkrytą kartę oraz 4 zakryte. Twoim zadaniem jest wybranie karty, która jest większa od tej odkrytej. Jeśli Ci się uda, zabierasz ze sobą o 100% większą wygraną, jeśli nie, cała wygrana przepada.

  Podsumowanie automatu Troll Haven

  Troll Haven to jeden z najlepszych slotów tego roku. Przepiękna grafika oraz muzyka, która świetnie się z nią spaja jest czymś, co trzeba chwalić. Estetyka jest dostępna w każdym calu, nawet w przyciskach, ale jest to coś, co charakteryzuje prawie wszystkie automaty od Endorphina. Troll Haven może nie ma największego współczynnika zwrotu, ani nie gwarantuje bardzo wysokiej maksymalnej wygranej, ale jest to zdecydowanie slot do sprawdzenia.

  Data wydania Stosunkowo mało bonusów
  Return to Player (RTP): 96%
  Poziom volatility Średnia
  Dostawca oprogramowania Endorphina
  Motyw gry mitologia skandynawska, troll, natura, skarb, legendy
  Grywalność 5
  Linie wygrywające 25
  Liczba bębnów: 5
  Minimalna liczba monet na linię 1
  Minimalna / maksymalna stawka zakładu (€, $, £): 0.01/250
  Jackpot Brak
  Maksymalna wygrana w grze podstawowej ok. 1 200 x stawka gracza
  Maksymalna wygrana (monety): 1 200 x stawka gracza
  Funkcje bonusowe wildy, Bursting, darmowe spiny
  Obsługiwane platformy ios, android, pc, ipad, explorer, firefox, chrome

  Related slots