Spelet fungerar Zgłoś problem

  Dlaczego ta gra nie działa?

  bookofaztec

  Book of Aztec

  By Magdalena
  6 listopada, 2019
  Book of Aztec to gra z bardzo ciekawym motywem oraz bonusami. Prosta grafika oraz prosty interfejs sprawia, że nawet początkujący gracze mogą cieszyć się automatem. Najbardziej cenioną funkcją przez graczy jest możliwość zdobycia wielu darmowych spinów. Poza tym dostępna jest jeszcze jedna ciekawa i rzadko spotykana funkcja, która sprawi, że można wygrać dość sporą gotówkę.
  • Przyjemna gra
  • Ciekawa historia
  • Wysokie wygrane
  • Nietypowy bonus
  • Słaba grafika
  • Mała liczba symboli

  Wprowadzenie do Book of Aztec

  Book of Aztec to jeden z najpopularniejszych automatów od Amatic. Przygodowy motyw zachęcił już setki graczy do zagrania w nią. Ciekawe symbole i jednocześnie prosta mechanika gry sprawia, że slot wygląda bardzo atrakcyjnie i dlatego jest on często wybierany przez graczy.

  Główną bohaterką automatu jest odkrywca i podróżniczka, która zawitała do Ameryki Południowej w poszukiwaniu skarbu. Razem z nią odrywaj nowe symbole, zobacz, co nowy świat ma do zaoferowania, a co najważniejsze, zgarniaj wysokie nagrody. Nawet jeśli jesteś nowicjuszem w sprawach hazardu, nie musisz się martwić, wszystko jest w niej wytłumaczone na tyle prosto, aby poprowadzić nawet początkujące osoby.

  Dla niektórych grafika może wydawać się dość niemodna. Slot jest za to całkiem dobrze wypłacalny, zapewnia też dużą dawkę rozrywki oraz szansę na dużą wygraną. Spokojna muzyka relaksuje, lecz jednocześnie motywuje do gry. Gracze grają na siatce 5×3. Minimalny zakład wynosi 1, z kolei maksymalny wynosi 500. Slot ma 10 linii wygrywających, więc szansa, że trafisz jedną z nich jest dość wysoka.

  Symbole w Book of Aztec

  Większość symboli w grze Book of Aztec jest połączona właśnie z kulturą Azteków, a także z odkrywcą, czyli dzielną kobietą, która zdecydowała się sprawdzić, co świat zupełnie odrębnej kultury ma do zaoferowania. Symbole w grze to między innymi:

  Q, J i 10 są najmniej wartościowymi symbolami. Jeśli trafisz na 3 z tej grupy, dostaniesz 5 monet. Podczas wylosowania 5, nagroda wynosi 100.
  A i K znajdują się zaraz nad wcześniej wspomnianymi symbolami. Gwarantują one nagrodę o wartości 5 za 3 symbole, z kolei za 5 zwiększa się ona do 150.
  Płaskorzeźba przedstawiająca rybę oraz tygrysa wypada trochę lepiej. Już za dwa symbole tego typu możesz liczyć na 5 monet. Z kolei za 5 symboli z tej grupy dostaniesz 750 monet.

  Piramida jest jednym z najbardziej lukratywnych symboli, które można wylosować. 2 symbole tego typu tradycyjnie dają 5 monet w prezencie, z kolei za 5 symboli można liczyć na nagrodę rzędu 2000 monet.

  Podróżniczka odkrywająca kulturę Azteków to symbol, który z pewnością chciałbyś wylosować. Za dwie odkrywczynie dostaniesz 10 monet, a za maksymalną liczbę na ekranie, czyli 5, dostaniesz aż 5000 monet.

  Zwycięskie klastery pojawiają się dość często, a nagrody są wypłacane bazując na tym, jaką stawkę wybierasz. Tutaj przedstawiamy sytuację, w której stawka wynosi 10, weź to pod uwagę. Wszystkie zwycięskie klastery są zaznaczone kolorową linią, wiesz więc za co dostajesz monety. Poza tym bezpośrednio pd ekranem znajduje się puste miejsce, w którym podczas wygranej wyświetla się symbol biorący udział w klasterze. Pod tym względem slot jest bardzo dobrze przygotowany.

  Dodatkowe funkcje w Book of Aztec

  Book of Aztec ma kilka dodatkowych funkcji, które z pewnością urozmaicą grę oraz sprawią, że można wygrać całkiem sporą sumę. Funkcje w opisywanym slocie są dość nietypowe, warto więc dowiedzieć się o nich trochę więcej i spróbować je uruchomić.

  Bonus Spins

  Jest jeszcze jeden symbol, o którym nie wspomnieliśmy. Jest to właśnie tytułowa książka Azteków. To ona jest skarbem, którego poszukuje odkrywczyni pojawiająca się pośród symboli. W normalnych warunkach gry książka działa zupełnie tak, jak symbol Wild, to oznacza, że zastępuje brakujący symbol w danym klasterze. Dzięki takiemu symbolowi łatwiej jest zdobyć zwycięski klaster.

  Sytuacja zmienia się, kiedy na ekranie pojawiają się 3 książki. W tym momencie rozpoczyna się sesja darmowych spinów. Każdy gracz dostaje ich 10. Na tym atrakcje się nie kończą. Na samym początku spinów ukazana jest wspomniana książka, a na jej stronach widać poszczególne symbole. Strony zaczynają się kartkować, aż w końcu zatrzymują się na danej stronie. Symbol, który się na niej znajduje od tej pory (podczas sesji darmowych spinów) będzie się rozbudowywał, więc wygrana jest łatwiejsza. Warto dodać, że podczas darmowych spinów znów można trafić na 3 książki, a wtedy masz kolejne 10 spinów. Sytuacja może się powtórzyć.

  Gamble

  Book of Aztec ma funkcję Gamble, która pozwala podwoić swoją wygraną. Trzeba jednak uważać, ponieważ można również wszystko stracić. Po wylosowaniu zwycięskiego klastera gracz zawsze ma opcję, aby zaryzykować oraz uruchomić funkcję Gamble, wystarczy wcisnąć odpowiedni przycisk. Jeżeli gracz woli zachować wygraną, należy wybrać Collect.

  Podczas opcji Gamble zostajesz postawiony przed wyborem jednego z dwóch kolorów: czerni lub czerwieni. Jest to kolor karty, która ma się zaraz pojawić, a Ty musisz go przewidzieć. Jeśli Ci się uda, podwoisz swoją stawkę. Jeżeli jednak nie, to tracisz całą swoją wygraną, zastanów się więc, czy warto.

  Book of Aztec: Podsumowanie

  Book of Aztec może nie jest arcydziełem pod względem graficznym oraz muzycznym, ale zadowoliło już setki graczy. Proste zasady przyciągają początkujących, którzy uważają, że można nauczyć się grać właśnie z pomocą Book of Aztec, a poza tym można liczyć na dużą dawkę rozrywki. Nawet doświadczeni gracze z rozrzewnieniem wracają do opisywanego slotu, który oferuje całkiem ciekawą wygraną. Na początku proponujemy zapoznanie się z wersją demo, a kiedy poczujesz się pewniej, nie zwlekaj i spróbuj też wersję na pieniądze. Book of Aztec to dużo dobrej rozrywki, która długo się nie kończy.

  Data wydania Czerwiec 2015
  Return to Player (RTP) 96%
  Poziom volatility Średnia
  Dostawca oprogramowania Amatic
  Motyw gry Aztekowie, Odkrywanie
  Grywalność 5
  Linie wygrywające 10
  Liczba bębnów: 5
  Minimalna liczba monet na linię 1
  Minimalna / maksymalna stawka zakładu (€, $, £): 1/500
  Jackpot Brak
  Maksymalna wygrana w grze podstawowej 250 000 monet
  Maksymalna wygrana (monety) 250 000
  Funkcje bonusowe Bonus Spin, Gamble
  Obsługiwane platformy iOS, Windows, Android

  Related slots