Spelet fungerar Zgłoś problem

  Dlaczego ta gra nie działa?

  book of fortune

  Book of Fortune

  By Magdalena
  10 listopada, 2019
  Pomimo upływu lat Book of Fortune jest wciąż jednym z najbardziej znanych automatów na rynku. Ciekawa historia kryjąca się za motywem oraz częste wygrane są bardzo atrakcyjne dla początkujących jak i doświadczonych graczy. Slot wciąga na wielu płaszczyznach i nikt nie narzeka na grafikę, która z obecnego punktu widzenia wydaje się już dość niemodna.
  • Wciągająca historia
  • Szybka akcja
  • Wysokie wygrane
  • Niemodna grafika
  • Niewiele funkcji

  Wprowadzenie do Book of Fortune

  Book of Fortune to gra, która jest już na rynku kilka dobrych lat. Wszyscy doświadczeni gracze zagrali w nią chociaż jeden raz, jest ona bardzo popularna i wciąż dość często wybierana. Historia kryjąca się za stworzeniem automatu jest bardzo ciekawa. Zły czarnoksiężnik porywa piękną księżniczkę, a zadaniem każdego gracza jest zakradnięcie się do strasznego zamku oraz uratowanie dziewczyny. Podczas wyprawy najważniejszym elementem jest księga, czyli tytułowa Book of Fortune. To ona jest kluczem i to na nią trzeba polować podczas gry.

  Gracze chwalą prostotę gry. Doświadczeni hazardziści traktują Book of Fortune jak odpoczynek od skomplikowanych slotów, które mają multum dodatkowych funkcji. Book of Fortune jest prosta, ale nie oznacza to, że nic się w niej nie dzieje. Małe lub duże wygrane pojawiają się bardzo często. Zaletą slotu jest to, że jest on dostępny w kilku językach i można wyłączyć dźwięki, które dla niektórych mogą być irytujące.

  Zmiana ustawień nie jest skomplikowana, cały interfejs jest bardzo intuicyjny, dlatego wiele osób poleca Book of Fortune początkującym. Na jej podstawie można poznać działanie automatów, a jest ona na tyle prosta i jednocześnie tak wciągająca, że nowicjusze z pewnością pograją w nią dłużej. Gra charakteryzuje się dość dużą główną wygraną, a jest to 500 000 monet. Najmniejszym zakładem może być 0.01, z kolei największym jest 10. Siatka Book of Fortune ma postać 5 x 3, oznacza to, że automat ma 5 bębnów. Z kolei gra ma 10 linii wygrywających, więc szansa na zdobycie ciekawej sumy wzrasta.

  Symbole w Book of Fortune

  Zanim zajmiesz się ekranem z symbolami i wciśniesz przycisk START, zapoznaj się z regułami gry. Jest w nich bardzo jasno napisane, ile monet możesz dostać za wylosowanie danego klastera. Dzięki temu będziesz bardziej świadomy tego, co się dzieje w grze, czego możesz się spodziewać i ile można wygrać.

  Pierwszą grupą symboli są symbole karciane. Nie gwarantują one zbyt dużych wygranych, lecz pojawiają się dość często, więc dzięki nim możesz małymi kroczkami zdobyć ciekawą sumę. Przy założeniu, że stawka gracza wynosi 200, za A oraz za K można dostać maksymalnie (5 symboli) 3000, a minimalnie 100 monet (3 symbole). Z kolei za Q, J i 10 gracz dostanie minimalnie 100 monet, a maksymalnie 1000 (za 5 symboli).

  Kolejną grupą symboli są te, które są bezpośrednio związane z grą oraz z jej historią. Wśród nich znajduje się sowa oraz zły czarnoksiężnik, których wylosowanie oznacza zdobycie 100 monet za 2 symbole, 600 za 3 symbole oraz 15 000 monet za maksymalną liczbę symboli na ekranie, czyli 5. Bardziej lukratywną opcję jest symbol zamka, który w minimalnym przypadku da Ci 100 monet, a w maksymalnym 40 000. Losując 5 zamków znacznie się wzbogacisz.

  Ostatnim zwykłym symbolem jest uwięziona księżniczka. Już za dwa symbole w klasterze gracz dostanie 200 monet, a za 3 liczba ta wzrasta do 2 000. Maksymalna liczba symboli na ekranie, czyli 6 księżniczek daje już wygraną wynoszącą 100 000 monet i jest to największa możliwa wygrana w grze podstawowej.

  Po zapoznaniu się z wszystkimi symbolami oraz zobaczeniu, gdzie znajdują się linie wygrywające, można od razu ustawić swój zakład oraz wybrać opcję Auto Play lub po prostu wcisnąć przycisk Start. Na początku zachęcamy do wybrania opcji demo, na której można wyczuć automat oraz wiele się nauczyć.

  Funkcje Book of Fortune

  Book of Fortune nie ma zbyt wielu dodatkowych opcji, lecz jest ich na tyle dużo, aby każda rozgrywka była pełna emocji. Poza tym, w odróżnieniu od gry podstawowej, funkcje dodatkowe gwarantują o wiele większą wygraną. Z tego względu warto polować na symbol, o którym jeszcze nie mówiliśmy, a jest to wizerunek księgi Book of Fortune, o którym zaraz się dowiesz.

  Bonus Spins

  Symbol księgi Book of Fortune jest w zwykłej grze traktowany jako symbol „Wild”. Jego zadaniem jest zastąpienie symboli, jeżeli brakuje ich w klasterze. Dlatego zdobycie wygranej dzięki symbolowi Wild jest prostsze.

  Przeznaczenie symbolu księgi zmienia się w momencie, kiedy na ekranie pojawi się ich 3. Zostaniesz wtedy nagrodzony 10 darmowymi spinami. Zanim jednak bębny zaczną kręcić się zupełnie za darmo, to Book of Fortune otworzy się na jednej ze stron. Zobaczysz na niej wizerunek jednego z symboli. Od tego momentu jest on powielany, kiedy pojawi się na ekranie. Oznacza to, że zdobycie za niego nagrody jest o wiele prostsze.

  Podczas sesji bonusowej może się zdarzyć, że znów wylosujesz 3 księgi. Co wtedy? Sytuacja się powtarza, zostajesz nagrodzony 10 darmowymi spinami. Tym sposobem można wylosować nawet 70 darmowych spinów, a funkcja ta jest chwalona przez graczy.

  Gamble

  Gamble jest znaną funkcją, która umożliwia podwojenie swojej ostatniej wygranej. Działa ona w bardzo prosty sposób: kiedy uda Ci się zdobyć zwycięski klaster, możesz po prostu zgarnąć swoją nagrodę, wybierając przycisk COLLECT. Jeśli chcesz zaryzykować i pograć o podwojenie tej sumy, wybierz GAMBLE.

  Twoim oczom ukaże się kupka kart do gry, a obok niej dwie opcje: czerwień i czerń. Twoim zadaniem jest odgadnięcie, jakiego koloru będzie kolejna karta. Jeśli odgadniesz, dostaniesz podwojoną nagrodę. Nieodgadnięcie koloru karty niestety skutkuje tym, że stracisz całą sumę.

  Podsumowanie Book of Fortune

  Book of Fortune to z pewnością slot, który trzeba wypróbować. Jest on prosty w obsłudze, nie ma zbyt wielu opcji, lecz potrafi też zaskoczyć. Niech nie odstraszy Cię trochę przestarzała grafika oraz muzyka, Book of Fortune to prawdziwa perełka oraz punkt zaczepienia dla osób dopiero zaczynających swoją karierę hazardzisty oraz też doświadczonych osób. Skorzystaj z wersji demo i poznaj jeden z najbardziej znanych slotów.

  Data wydania Czerwiec 2014
  Return to Player (RTP) 96%
  Poziom volatility Wysoka
  Dostawca oprogramowania Amatic
  Motyw gry Magia, Czarnoksiężnik
  Grywalność 5
  Linie wygrywające 10
  Liczba bębnów 5
  Minimalna liczba monet na linię 1
  Minimalna / maksymalna stawka zakładu (€, $, £): 0.01/10
  Jackpot Brak
  Maksymalna wygrana w grze podstawowej 500 000 monet
  Maksymalna wygrana (monety) 500 000
  Funkcje bonusowe Bonus Spin, Gamble
  Obsługiwane platformy iOS, Windows, Android

  Related slots