ecoPayz

Autorstwa Magdalena
12 lutego, 2024

ecoPayz to popularny portfel internetowy na naszym rynku wewnętrznym. Jednak nie zawsze tak było, ponieważ do niedawna ta nazwa była dla wielu zupełnie nieznana. Nawet starzy bywalcy kasyn rzadko korzystali z usług tego portfela. Przecież są inne- z kolei istnieją równie dobre alternatywy na rynku jak Skrill i Neteller.

Jednak wraz z wejściem ustawy hazardowej w 2017 r. portfel ecoPayz całkowicie rozkwitł w Polsce, stając się jedną z najczęściej używanych metod płatności wśród bukmacherów i kasyn. Skąd taki rozkwit? Ponieważ jego dwaj najwięksi rywale (Skrill i Neteller) przestali przyjmować płatności na zagraniczne platformy bukmacherskie od polskich graczy i tym samym zostali wyeliminowani z naszego rynku.

  • Strona jest w pełni dostępna w języku polskim
  • Możliwość ustawienia weryfikacji dwuskładnikowej znacząco zwiększającej bezpieczeństwo naszego konta
  • Dostępna fizyczna i wirtualna karta do konta
  • Karty ecoPayz nie są dostępne w rodzimej dla nas walucie (PLN)
  • Zasięg tego portfela wciąż nie jest tak duży jak portfeli Skrill i Neteller

O ecoPayz

ecoPayz to portfel internetowy pochodzący z Wielkiej Brytanii. Istnieje na rynku od bardzo dawna – został założony w 2000 roku, chociaż jego popularność (szczególnie na rynku polskim) dopiero niedawno się rozrosła. Skąd taki rozkwit? Głównie dlatego, że dwa największe portfele do przetwarzania transakcji hazardowych (Skrill i Neteller) zablokowały możliwość dokonywania płatności i otrzymywania wypłat z nielegalnych kasyn i nielicencjonowanych bukmacherów dla polskich graczy. Jednak portfel ecoPayz nie wprowadził takiego ograniczenia i możemy z niego korzystać bez żadnych problemów, aby grać na zagranicznych platformach hazardowych.

Rosnąca popularność portfela ecoPayz była jednak tylko kwestią czasu. To rozwiązanie stało się również znacznie bardziej popularne za granicą, mimo że gracze z innych części Europy nie byli objęci żadnymi przepisami prawnymi ograniczającymi ich opcje gier online. Dlaczego? Ponieważ ecoPayz to naprawdę atrakcyjne rozwiązanie. W rzeczywistości opłaty są tu nieco wyższe niż w przypadku portfeli Skrill i Neteller – ale niewiele. Jeszcze kilka lat temu różnica była większa, ponieważ zarówno Skrill, jak i Neteller były tańszymi rozwiązaniami – jednak firmy postanowiły zwiększyć koszty użytkowania, co również bezpośrednio wpłynęło na atrakcyjność ecoPayz. Co więcej – oba te portfele nie oferują możliwości prowadzenia konta w wielu walutach (z wyjątkiem VIP), podczas gdy w ecoPayz jest to możliwe.

Jak widzimy – ecoPayz jest naprawdę solidnym rywalem dla obu tych portfeli i nie tylko polscy gracze się o tym przekonali, którzy mimo wszystko zostali zmuszeni do zmiany swojego ulubionego systemu płatności w dużym stopniu. Ponadto – oczywiście nie jest on wykorzystywany wyłącznie do celów hazardowych. Możemy go również używać do wszystkich innych płatności, z wyjątkiem tego, że zakres tego rozwiązania jest stosunkowo niewielki, jeśli chodzi o niehazardowe cele. Jeśli jednak zdecydujemy się zamówić kartę ecoPayz do konta, możemy łatwo zapłacić za nasze zakupy w sklepach stacjonarnych.

Strona ecoPayz jest w pełni dostępna w języku polskim, a także w wielu innych językach: hiszpańskim, francuskim, włoskim, portugalskim, rosyjskim, tureckim, chińskim i japońskim. ecoPayz oferuje również swoim klientom wysokiej jakości obsługę klienta w języku polskim – jest ona jednak dostępna tylko emailowo. Jeśli chcemy skontaktować się z pracownikami platformy za pośrednictwem czatu na żywo, będziemy musieli rozmawiać po angielsku lub w innym obsługiwanym języku: hiszpańskim, tureckim, niemieckim, rosyjskim, francuskim i włoskim.

Konto wielowalutowe

Jak już wspominaliśmy wcześniej – w ecoPayz każdy może prowadzić swoje konto w wielu różnych walutach. I jest ich naprawdę wiele – dolar amerykański, funt brytyjski, frank szwajcarski, euro i wiele innych. Jak to działa?

W ecoPayz możemy wybrać tylko jedną walutę jako główną walutę konta. Oczywiście dla polskich graczy najlepiej wybrać PLN, choć zależy to całkowicie od naszych preferencji. Oprócz jednej głównej waluty mamy również możliwość prowadzenia wielu subkont walutowych. Co jest w tym najlepsze? Dzięki nim możemy dokonywać płatności bez pokrywania kosztów wymiany walut. Oczywiście możliwe jest również przenoszenie środków z jednego subkonta na drugie, ale jako, że będzie to bezpośrednia konwersja jednej waluty na drugą, będziemy musieli pokryć koszty przeliczenia waluty.

Co więcej, możemy sfinansować nasz portfel ecoPayz na wiele różnych sposobów. W tym celu możemy korzystać z kart bankowych, systemów płatności takich jak Trustly, Przelewy24 lub PayU, a także Paysafecard.

Bezpieczeństwo

ecoPayz to również całkowicie bezpieczne rozwiązanie. Sama platforma jest oczywiście bardzo dobrze zabezpieczona – jest regulowana bezpośrednio przez Financial Conduct Authority z Wielkiej Brytanii. Marka ubezpiecza także swoich klientów w przypadku bankructwa w wysokości 1 000 GBP – około 5 000 PLN.

Zanim jednak zaczniemy korzystać z portfela ecoPayz, powinniśmy przejść proces weryfikacji. Najlepiej zrobić to zaraz po rejestracji, aby nie musieć później do tego wracać. Weryfikacja Twojej tożsamości w ecoPayz jest bardzo prostym procesem – a firma musi jej dokonać, aby móc dalej oferować nam swoje usługi.
Kolejną rzeczą, o której musimy pamiętać, jest prawidłowe zabezpieczenie konta. ecoPayz dba o bezpieczeństwo klientów, ale sami muszą także unikać wszelkich zagrożeń. Nie ma tak wielu oszustw, jak w przypadku portfela Skrill, choć nie oznacza to, że w ogóle ich nie ma. Co więcej, ponieważ popularność portfela ecoPayz w Polsce gwałtownie rośnie – możemy spodziewać się, że pojawi się więcej takich fałszywych e-maili z prośbą o podanie naszych danych lub kliknięcie zastąpionego linku.

Dlatego zawsze powinniśmy sprawdzić, skąd pochodzi dany e-mail i zalogować się tylko na oficjalnej stronie internetowej platformy ecoPayz. Co więcej firma pozwala nam ustawić weryfikację dwuskładnikową – jest to obecnie najlepsze możliwe zabezpieczenie, z którego powinniśmy koniecznie korzystać – nawet jeśli nie mamy znacznej ilości środków w naszym portfelu.

Opłaty

Prowadzenie konta ecoPayz jest zupełnie darmowe, aczkolwiek nie oznacza to, że wszystkie nasze czynności jakich będziemy dokonywać również pozostaną odpłatne. Tak nie jest w przypadku żadnego portfela internetowego i ecoPayz nie jest tutaj wyjątkiem. Poniżej zamieszczamy tabelkę ze wszystkimi opłatami pobieranymi przy korzystaniu z portfela ecoPayz.

Rodzaj czynności Opłata Dodatkowe informacje
Wpłata przelewem bankowym 0% – 7% Opłata zależy między innymi od naszego regionu zamieszkania.
Wpłata kartą kredytową 1.69% – 2.90% Dokładna opłata zależy od naszego regionu zamieszkania.
Wypłata na konto bankowe 25.09 zł – 42.52 zł Wypłata na konto bankowe nie jest możliwa dla najniższego poziomu konta ecoPayz – Classic.
Przelew między własnymi subkontami Nie jest naliczana żadna opłata za przelew środków między własnymi subkontami.
Przelew na inne konto ecoPayz 1.50% (min. 2.13 zł) Taki przelew pokrywa nadawca. Nie jest on możliwy w przypadku kont Classic oraz kosztuje 1.50% przelanej kwoty dla kont Silver. Dla wszystkich kont o wyższej randze jest on darmowy.
Przewalutowanie 1.25% – 2.99% Koszt przewalutowania jest różny w zależności od statusu naszego konta. Dla kont VIP jest to 1.25%; dla kont Gold i Platinum – 1.49%; a dla kont Classic i Silver – 2.99%.
Opłata za nieaktywność 6.38 zł miesięcznie Opłata pobierana jest co miesiąc, licząc od 13 miesiąca po upływie 12 miesięcy nieaktywności.

 

Jak już zapewne zauważyliśmy na podstawie powyższych informacji – w ecoPayz możemy wyróżnić rangi – i to kilka. Łącznie jest ich pięć: Classic, Silver, Gold, Platinum i VIP. Jak możemy się domyśleć – tą podstawową rangą od której startują wszyscy użytkownicy jest ranga Classic.

W zakładce 'Opłaty i limity’ na stronie ecoPayz znajdziemy także naprawdę szczegółowe informacje odnośnie wszystkich limitów obowiązujących w tym portfelu internetowym. Znajdziemy tam między innymi informacje odnośnie maksymalnego bilansu konta, limitów wpłaty przez konto bankowe, czy wysokości maksymalnego przelewu od sprzedawcy.

Karta ecoPayz

W ecoPayz mamy również opcję uzyskania karty do konta – zarówno wirtualnej (ecoVirtualcard), jak i plastikowej (ecoCard). W obydwu przypadkach wydanie karty jest całkowicie bezpłatne. Za korzystanie z tych kart mogą jednak obowiązywać opłaty – szczegółowe informacje znajdują się w tabeli opłat na oficjalnej stronie ecoPayz.

Z kart ecoPayz możemy korzystać tak samo jak z każdej innej karty. Kartą wirtualną możemy płacić tylko przez internet, podczas gdy za pomocą plastikowej możemy również płacić w sklepach stacjonarnych.

Należy jednak pamiętać, że żadna z tych kart nie jest dostępna w polskich złotówkach. Jedyne obsługiwane waluty na ten moment to: USD, GBP, EUR. Ponadto o kartę możemy się ubiegać dopiero po uzyskaniu rangi ‚Silver’ – czyli najłatwiejszej do uzyskania rangi zaraz po tej podstawowej (przyznawanej automatycznie po rejestracji).

Pamiętajmy jednak, że żadna z tych kart nie jest dostępna w polskiej walucie. Obecnie obsługiwane są tylko następujące waluty: USD, GBP, EUR. Ponadto możemy ubiegać się o kartę dopiero po uzyskaniu rangi „Srebrnej” – tj. najłatwiejszej do uzyskania bezpośrednio po podstawowej (przyznawanej automatycznie po rejestracji).

Jakie kasyna obsługują ecoPayz?

Zapewniamy, że nie będziecie mieli najmniejszych problemów ze znalezieniem kasyna, które oferuje możliwość wpłaty za pośrednictwem ecoPayz. Jest to bardzo popularna i powszechnie akceptowana metoda. Aczkolwiek nie jest tak popularna jak „wielkie trio” – Skrill, Neteller i Paysafecard, więc naturalnie nie wszędzie będziemy mieli taką możliwość. Poniżej wymieniamy kilka kasyn w których bez problemu skorzystamy z tej metody płatności.

 

Co to jest ecoPayz?

ecoPayz to portfel internetowy pochodzący z Wielkiej Brytanii. Jego głównymi rywalami są Skrill i
Neteller.

Jakie języki obsługuje ecoPayz?

Strona ecoPayz jest w pełni dostępna w języku polskim, a także w wielu innych językach: hiszpańskim,
francuskim, włoskim, portugalskim, rosyjskim, tureckim, chińskim i japońskim. ecoPayz oferuje również
swoim klientom wysokiej jakości obsługę klienta w języku polskim – jest ona jednak dostępna tylko
emailowo.

Czy ecoPayz zezwala na prowadzenie konta w wielu walutach?

W ecoPayz każdy może prowadzić swoje konto w wielu różnych walutach. I jest ich naprawdę wiele –
dolar amerykański, funt brytyjski, frank szwajcarski, euro i wiele innych. Możemy wybrać tylko jedną
walutę jako główną walutę konta. Oprócz jednej głównej waluty mamy również możliwość prowadzenia
wielu subkont walutowych.

Czy ecoPayz jest bezpieczną metodą płatności ?

Jest to całkowicie bezpieczne rozwiązanie. Sama platforma jest oczywiście bardzo dobrze
zabezpieczona – jest regulowana bezpośrednio przez Financial Conduct Authority z Wielkiej Brytanii.
Marka ubezpiecza także swoich klientów w przypadku bankructwa w wysokości 1 000 GBP – około 5
000 PLN.

Czy prowadzenie konta jest darmowe?

Prowadzenie konta ecoPayz jest zupełnie darmowe, aczkolwiek nie oznacza to, że wszystkie nasze
czynności jakich będziemy dokonywać również pozostaną odpłatne