Neteller

Autorstwa Magdalena
12 lutego, 2024

Jeśli chodzi o zakłady bukmacherskie i kasyna internetowe – Neteller jest nazwą, którą z pewnością kojarzy większość z nas. Nawet osoby niekoniecznie związane z branżą hazardu internetowego na pewno miały już styczność z tą marką. Nie jest to jednak żadnego rodzaju platforma hazardowa, a jeden z najpopularniejszych portfeli internetowych na świecie.

 • Obsługa klienta dostępna w języku polskim
 • Wypłata środków do portfela jest darmowa
 • Otrzymywanie środków jest darmowe
 • Portfel w zasadzie niedostępny dla graczy z Polski – chyba, że do celów innych niż hazardowych
 • Wysoka prowizja za wypłatę na konto bankowe oraz wypłatę z bankomatu

O Neteller

Neteller to druga najpopularniejsza metoda płatności w kasynach na świecie – ex aequo z portfelem Skrill. Jeżeli interesuje nas gra w zakłady sportowe bądź w kasynie internetowym, z pewnością już spotkaliśmy się z tą nazwą. Ciężko się nie spotkać, bo wpłaty i wypłaty za pośrednictwem Neteller są oferowane przez właściwie każdą platformę hazardową.

Neteller to brytyjski portfel internetowy, który istnieje na rynku już od ponad 20 lat – założony został w 1999 roku. Marka należy do grupy Paysafe Group – prawdziwego giganta, który w zasadzie zmonopolizował rynek portfeli internetowych, trzymając pod swoim szyldem także Skrill oraz Paysafecard.

Zarówno strona internetowa jak i obsługa klienta są w pełni języku polskim. Nie musimy posługiwać się językiem angielskim, aby móc skorzystać ze wszystkich możliwości oferowanych przez ten portfel internetowy. Oprócz języka polskiego, portfel Neteller jest także dostępny w języku arabskim, duńskim, niemieckim, greckim, angielskim, hiszpańskim, francuskim, włoskim, japońskim, koreańskim, norweskim, portugalskim, rosyjskim, szwedzkim i tureckim.

Neteller to w pełni globalna platforma, dostępna w aż ponad 200 krajach na świecie. Aby móc posiadać konto w Neteller wystarczy spełnić w zasadzie tylko jeden warunek – mieć przynajmniej 18 lat. I oczywiście – być także w stanie zweryfikować swoją tożsamość. Obsługa tego portfela jest niezwykle prosta i po rejestracji bardzo szybko będziemy mogli już przejść do dokonywania transakcji.

Te rozwiązanie nie jest jednak dostępne dla każdego. Na stronie Neteller znajdziemy listę wszystkich krajów z których użytkownicy nie mogą posiadać konta Neteller. Są to między innymi Kuba, Korea Północna, czy Afganistan. Pomimo że niektóre kraje nie są wymienione na tej liście, nie oznacza to, że gracze z tych krajów mogą w pełni korzystać z usług oferowanych przez portfel Neteller.

Jednym z takich krajów są Stany Zjednoczone. Pomimo że Neteller jak najbardziej akceptuje graczy z USA, to tylko użytkownikom z kilku stanów pozwala przetwarzać płatności do kasyn internetowych – i to tylko lokalnych kasyn, które są prawnie uregulowane na terenie Stanów Zjednoczonych. Takie stany to: Delaware, Nevada i New Jersey.

Po wejściu ustawy hazardowej w 2017 roku sytuacja w Polsce jest bardzo podobna. To nie tak, że portfel Neteller nie akceptuje graczy z Polski – pod tym względem nic się nie zmieniło. Zablokowane jednak zostały wszystkie przelewy do kasyn internetowych oraz bukmacherów nieposiadających polskiej licencji. Identycznie jest w USA, gdzie gracze mogą wpłacać tylko do wybranych kasyn zarejestrowanych na terenie USA – i to oczywiście tylko gracze z tych trzech wyżej wymienionych stanów.

Takie działania doprowadziły do znacznego zmniejszenia popularności portfela Neteller w Polsce. Bo nie ukrywajmy, większość osób korzystało z tej metody do gry u zagranicznych bukmacherów i kasyn internetowych. Niestety dziś jest to już przeszłością, i ponieważ zastosowania portfela Neteller w jakimkolwiek innym świecie niż hazardowym są ograniczone, gracze z polski nie mają już powodu, aby z niego korzystać. Oczywiście, jeżeli mieszkamy za granicą, np. w Holandii czy Wielkiej Brytanii, bez problemu możemy dalej korzystać z usług portfela Neteller. Jedynym warunkiem jest to, że musimy być w stanie potwierdzić nasz adres zamieszkania.

Neteller – jak to działa

Neteller jest portfelem internetowym o bardzo przejrzystej strukturze. Bez problemu poradzimy sobie z obsługą tej platformy, a także znajdziemy na niej wszystkie interesujące nas informacje. Warto jest jednak wspomnieć i krótko przedstawić kilka z najważniejszych zasad oraz funkcji, jakie oferuje ten portfel.

Zanim zaczniemy korzystać z usług serwisu Neteller powinniśmy zaznajomić się z obowiązującymi opłatami. Poniżej zamieszczamy niewielką tabelkę z najczęściej wykonywanymi przez użytkowników czynnościami oraz pobieranymi za nie opłatami.

Rodzaj czynności Opłata Kiedy jest naliczana?
Wpłata 2.50% Przy zasilaniu portfela, niezależnie od wybranej metody.
Wypłata 10 USD Wypłata środków z portfela za pomocą przelewu bankowego.
Zakup i sprzedaż kryptowalut 1,5% – 3% W przypadku zakupu/sprzedaży  kryptowalut. Jeżeli transakcja odbywa się w USD/EUR naliczone zostanie 1.5% kwoty. W przypadku każdej innej waluty FIAT jest to już 3%.
Przewalutowanie 3,99% W przypadku każdej transakcji obejmującej konwersję jednej waluty FIAT do drugiej.
Opłata administracyjna 5 USD Naliczana w przypadku nieaktywności (brak logowania do platformy, brak transakcji) dłuższej niż 12 miesięcy. Opłata jest naliczana co miesiąc, licząc od 13 miesiąca nieaktywności.

 

Neteller umożliwia swoim klientom także wyrobienie kart bankowych do konta. Dostępne są dwie karty: karta prepaid MasterCard i karta wirtualna MasterCard.

Karta Net+ Prepaid MasterCard pozwala klientom dokonywać zakupów w sklepach oraz umożliwia wypłaty z bankomatów na całym świecie. Jest to karta fizyczna z której korzystamy tak jak z każdej innej karty bankowej. Taka karta jest dostępna w ośmiu walutach: USD, EUR, GBP, JPY, AUD, DKK, CAD i SEK. Jak widzimy – niestety, ale brak jest możliwości otrzymania tej karty w złotówkach (PLN). Jest ona także płatna – 10 USD rocznie.

Drugą dostępną kartą jest karta wirtualna Net+ Prepaid MasterCard. Podobnie jak ta powyżej, umożliwia ona płatności w wielu różnych sklepach internetowych – z tym że nie posiadamy jej fizycznie, więc tym samym nie możemy za jej pośrednictwem zapłacić w sklepie stacjonarnym bądź dokonać wypłaty z bankomatu. Posiada ona jednak pewne zalety – po pierwsze jest zupełnie darmowa, a po drugie możemy posiadać maksymalnie aż pięć kart wirtualnych! Podobnie jak wyżej opisana karta fizyczna, ta wirtualna także jest dostępna w 8 walutach: USD, EUR, GBP, JPY, AUD, DKK, CAD i SEK.

Warto tutaj wspomnieć o pewnej „niepisanej zasadzie”, która dotyczy zarówno portfela Neteller, jak i portfela Skrill. Już jakiś czas temu niektóre kasyna oraz zakłady bukmacherskie wyłączyły promocje dla depozytów złożonych za pomocą jednego z tych dwóch portfeli. Dziś jednak jest to już standardem, bo w zasadzie każda platforma hazardowa uniemożliwia otrzymanie bonusu, gdy depozyt kwalifikujący został złożony poprzez Skrill lub Neteller.

Warto jest tutaj także poruszyć kwestię bezpieczeństwa. W przypadku Neteller wszelkie próby wyłudzeń są o wiele rzadsze niż w przypadku portfela Skrill. Ma to zapewne związek z tym, że Skrill jednak lepiej usytuował się na rynku w naszym kraju niż Neteller. Nie powinniśmy być tym jednak zdziwieni, bo zapewne sam fakt, że Skrill oferuje swoją kartę w PLN (w przeciwieństwie do Neteller) miał na to całkiem spory wpływ.

Wracając już jednak do aspektu bezpieczeństwa – próby wyłudzeń w Neteller nie są jednak niespotykane. Dlatego powinniśmy zrobić wszystko co możemy, aby odpowiednio zabezpieczyć swoje konto. Podstawą jest ustawienie pytań zabezpieczających i zapamiętanie odpowiedzi – zostaniemy o to poproszeni przy zakładaniu konta Neteller.

Drugą istotną kwestią jest ustawienie weryfikacji dwuskładnikowej. O ile niektórzy mogą myśleć, że nie jest im to potrzebne, bo potrafią „zadbać o swoje” dane” – niestety, nie zawsze jest to zależne od nas. Niejednokrotnie zdarzają się jakieś wycieki z baz danych innych portali na których mamy konta. A bardzo często przecież nie ustawiamy osobnego hasła i adresu e-mail dla każdego konta założonego w sklepie internetowym, czy gdziekolwiek indziej. Czasem wcale nie musimy niczego „zepsuć”, aby paść ofiarą ataku. Dlatego tak ważne jest zabezpieczenie naszego konta na każdy możliwy sposób. Sam portfel Neteller wywiązuje się z tego wzorowo i udostępnia swoim klientom wiele sposobów na zapewnienie sobie wystarczającej ochrony.

Programy specjalne

W Neteller znajdziemy także rozbudowany program VIP, składający się aż z pięciu poziomów: Bronze, Silver, Gold, Platinum i Diamond. Poniżej zamieszczamy listę korzyści jakie płyną z posiadania jednej z tych prestiżowej rang.

 • Pełna ochrona w przypadku ewentualnej kradzieży środków.
 • Specjalny czat dla VIPów, który jest dostępny 24/7.
 • Znacznie wyższe limity na wszystkie transakcje.
 • Możliwość prowadzenia konta w wielu różnych walutach.
 • Dedykowany doradca VIP.
 • Niższe koszty przewalutowania.

Oprócz świetnego programu VIP, Neteller oferuje swoim klientom także ciekawy program lojalnościowy. Tak jak w przypadku każdego innego programu lojalnościowego – zbieramy tutaj punkty, które następnie możemy zamienić na różnego rodzaju nagrody. Punkty lojalnościowe generowane są poprzez wykonywanie przelewów.

Jeden punkt jest równy 1 USD. Gdy przelejemy np. 100 USD, otrzymamy 100 punktów. Aczkolwiek zanim będziemy mogli zgarnąć jakąkolwiek nagrodę, musimy ich wpierw uzbierać o wiele, wiele więcej. Dopiero przy dokonaniu przelewów na łącznie kilka tysięcy dolarów będziemy mogli wymienić nasze punkty.

Obsługa klienta

Bez wątpienia należy tutaj dodać także kilka słów o obsłudze klienta Neteller. Dużą zaletą jest to, że jest ona w pełni dostępna w języku polskim. Bez problemu możemy korzystać z usług tego portfela bez konieczności posługiwania się językiem angielskim. Ponadto obsługa klienta stoi na bardzo wysokim poziomie i z pewnością zostaniemy tutaj profesjonalnie obsłużeni.

Minusem jest jednak stosunkowo długi czas oczekiwania. Podobnie jak w przypadku portfela Skrill, zazwyczaj jesteśmy zmuszeni poczekać na odpowiedź kilka dni roboczych, a w niektórych przypadkach (np. gdy jest duża liczba zapytań lub święta), nawet do dwóch tygodni. Tak długi czas oczekiwania jest jednak obecnie rzadkością.

Portfel Neteller przygotował także naprawdę rozbudowany dział FAQ (najczęściej zadawane pytania), gdzie znajdziemy odpowiedzi na wiele zagadnień związanych z użytkowaniem platformy. Dlatego jeśli nasze pytanie nie wymaga indywidualnego podejścia i obejmuje kwestie obsługi portfela, warto jest zajrzeć do działu FAQ, bo najprawdopodobniej znajdziemy tam interesującą nas odpowiedź.

Jakie kasyna oferują Neteller?

Zapewne zastanawia nas jeszcze do jakich kasyn będziemy mogli wpłacić środki za pośrednictwem portfela Neteller. Nie musimy się o to martwić, bo w zasadzie prawie każde kasyno na rynku pozwala graczom na dokonanie wpłaty/wypłaty za pomocą portfela Neteller. Poniżej zamieszczamy listę kilku wybranych i popularnych w Polsce kasyn do których bez problemu wpłacimy przez Neteller.

Musimy jednak pamiętać, że jeżeli posiadamy adres zamieszkania na terenie Polski, Neteller odrzuci naszą płatność do każdego z powyżej wymienionych kasyn.

Co to jest Neteller?

Neteller to brytyjski portfel internetowy, który istnieje na rynku już od ponad 20 lat – założony został w
1999 roku. Marka należy do grupy Paysafe Group – prawdziwego giganta, który w zasadzie
zmonopolizował rynek portfeli internetowych, trzymając pod swoim szyldem także Skrill oraz
Paysafecard.

Czy Neteller obsługuje język polski ?

Zarówno strona internetowa jak i obsługa klienta są w pełni języku polskim. Nie musimy posługiwać się
językiem angielskim, aby móc skorzystać ze wszystkich możliwości oferowanych przez ten portfel
internetowy. Oprócz języka polskiego, portfel Neteller jest także dostępny w języku arabskim, duńskim,
niemieckim, greckim, angielskim, hiszpańskim, francuskim, włoskim, japońskim, koreańskim, norweskim,
portugalskim, rosyjskim, szwedzkim i tureckim.

Jak zacząć korzystać z tej metody płatności?

Aby móc posiadać konto w Neteller wystarczy spełnić w zasadzie tylko jeden warunek – mieć
przynajmniej 18 lat. I oczywiście – być także w stanie zweryfikować swoją tożsamość. Obsługa tego
portfela jest niezwykle prosta i po rejestracji bardzo szybko będziemy mogli już przejść do dokonywania
transakcji.

Czy Neteller oferuje możliwość wyrobienia karty?

Neteller umożliwia swoim klientom także wyrobienie kart bankowych do konta. Dostępne są dwie karty:
karta prepaid MasterCard i karta wirtualna MasterCard.

Jak wygląda aspekt bezpieczeństwa?

Co do aspektu bezpieczeństwa – udostępnia on swoim klientom wiele sposobów na zapewnienie sobie
wystarczającej ochrony.. Dlatego powinniśmy zrobić wszystko co możemy, aby odpowiednio
zabezpieczyć swoje konto. Podstawą jest ustawienie pytań zabezpieczających i zapamiętanie
odpowiedzi – zostaniemy o to poproszeni przy zakładaniu konta Neteller.