Spelet fungerar Zgłoś problem

  Dlaczego ta gra nie działa?

  Diamond Strike

  By Magdalena
  6 listopada, 2019
  Klasyczne owocówki nie muszą być nudne, a najlepszym tego przykładem jest właśnie Diamond Strike od Pragmatic Play. Jest to nowoczesny automat, który łączy bardzo dobrze przygotowane symbole wraz z żywiołową muzyką oraz dodatkowymi symbolami, dzięki którym gra jest bardzo atrakcyjna.
  • Nowoczesna grafika
  • Intuicyjny interfejs
  • Łatwa zmiana ustawień
  • Trudno trafić główne wygrane

  Wprowadzenie do Diamond Strike

  Diamond Strike to automat stworzony przez Pragmatic Play w 2017 roku. Siatka slotu przedstawia się 5 x 3, a to oznacza, że ma on 5 bębnów oraz 3 rzędy napełnione symbolami. Maksymalna wygrana w automacie wynosi 75 000, a obliczana jest poprzez ustalenie najwyższej stawki połączonej z najbardziej opłacalnym symbolem. Ten jednoręki bandyta ma dość popularny motyw klasyczny, a oznacza to, że większość jego symboli to po prostu nieśmiertelne owoce. Inspiracja ta została zaczerpnięta z jednych z pierwszych automatów, których symbole właśnie przedstawiały owoce.

  Owoce to jednak jedyny aspekt, który łączy Diamond Strike z dzisiaj już niemodnymi automatami. Slot od Pragmatic Play jest nowoczesny, prezentuje się bardzo ładnie, ponieważ producent zadbał o dopracowaną grafikę. Złego słowa nie można również powiedzieć o mechanice gry, która nie jest skomplikowana, wręcz przeciwnie, jest ona płynna, a w ustawieniach odnajdzie się nawet nowicjusz. Całkiem wysoka stopa zwrotu dla gracza (96,48%) sprawia, że szansa na wygraną jest dość wysoka. Na początku radzimy jednak wypróbować wersję demo, dzięki niej możesz oszczędzić pokaźną sumę.

  Zmiana ustawień w Diamond Strike nie jest trudna, wystarczy kilka kliknięć, aby zmienić stawkę lub wyłączyć dźwięk. Najmniejsza możliwa stawka wynosi 0.75 danej waluty. Slot należy do tych automatów, w którym używa się raczej mniejszych stawek i tym samym wygrywa mniejsze sumy. Sloty tego typu są bezpieczne, ponieważ trudno jest stracić w nich dużo pieniędzy, nie można jednak liczyć na bardzo duże wygrane. Ciekawe jest to, że slot umożliwia wygraną jackpot, a jej suma uzależniona od stawki. Warto wiedzieć, że nie gra się o 1 jackpot, ale aż o 4, a każdy ma inną sumę.

  Symbole w Diamond Strike

  Jak już wspomnieliśmy wcześniej, większą część slotu zajmują owoce. Jest to automat klasyczny, więc nikogo nie powinno to dziwić. Nie zabrakło również nieśmiertelnej, szczęśliwej „7”, która również od wielu lat towarzyszy tradycyjnym automatom hot spot, a jej wylosowanie wróży duże szczęście. Nie obeszło się również bez innych klasycznych symboli, o których wszystkiego się dowiesz. Nie ma ich zbyt wiele, więc ich wartości można łatwo zapamiętać i przewidzieć, jaka będzie wygrana. Oto wartości symboli:

  Śliwki, arbuzy, cytryny oraz wiśnie tworzą jedną grupę symboli, za które wypłacana jest jednakowa suma. Biorąc pod uwagę najmniejszą możliwą stawkę (jest to 0.15), to za 3 symbole tego typu ułożone w klasterze gracz dostanie 0.75 monety. Z kolei za 5 symboli wygrana wynosi 2 monety. Monety wypłacane są również za 4 symbole w klasterze.

  Dzwonek z pęknięciem jest kolejnym symbolem, za który można dostać ciekawą sumę. Wystarczą 3 identyczne symbole w klasterze, aby dostać wygraną wynoszącą 0.50 monety. Z kolei za 5 dzwonków nagroda wzrasta do 5.00 monet, za 4 wynosi ona 1 monetę.

  Czerwona „7” to symbol, który bez wątpienia jest jednym z tych najbardziej pożądanych. Za 3 oraz za 4 symbole wartość „7” wygląda dokładnie tak samo, jak za dzwonek, czyli 0.50 oraz 1 moneta. Jednak za 5 symboli tego typu gracz dostaje aż 10 monet, co jest bardzo dużą sumą.

  Wszystkie symbole, które zostały opisane, można określić jako zwykłe, ponieważ nie odgrywają żadnej dodatkowej funkcji. Jednak Diamond Strike jest wyposażone w kilka symboli, które przynoszą nie tylko kilka dodatkowych monet, ale również mogą zmienić cały przebieg gry. Jednym z nich jest duży, niebieski diament. To za jego zdobycie wypłaty dla gracza są największe, ponieważ 5 diamentów daje nagrodę aż 15 monet. To jednak nie wszystko, bo diament to „Wild”. Ma on możliwość zastępowania innych symboli, kiedy po wylosowaniu okazało się, że klaster jest niestety niepełny. Jeśli w miejscu, w którym brakuje odpowiedniego symbolu pojawia się diament, jest on traktowany jako całość.

  Funkcje w Diamond Strike

  Funkcje w Diamond Strike pozwalają nie tylko na częściowo darmową grę, ale również na wygranie o wiele więcej, niż jest to możliwe w grze podstawowej. Na funkcje czasem trzeba poczekać, lecz jest warto, ponieważ przynoszą one zazwyczaj wiele szczęścia oraz nagród dla graczy.

  Free Spins

  Do uruchomienia darmowych spinów służy osobny symbol, a jest on przedstawiony jako po prostu napis „Free Spins”. Pojawia się on wyłącznie na wybranych bębnach (1,3 i 5), a kiedy pojawi się na dwóch z nich, można usłyszeć charakterystyczną muzykę w oczekiwaniu na ostatni symbol. Niestety nie zawsze się on pojawia.

  Jednak kiedy gracz uzbiera już 3 symbole „Free Spins”, dostaje on w nagrodę 8 darmowych spinów. Sesja darmowych spinów jest automatyczna i nie można jej zatrzymać. Oprócz tego, że gracz nie płaci za spiny, to kasyno nagradza go jeszcze dodatkowymi diamentami, dzięki którym można łatwiej dostać dodatkowe klastery. Suma wygranych jest podliczana po zakończeniu sesji.

  Jackpoty

  W grze Diamond Strike można wygrać też jackpot, a właściwie jackpoty, bo jest ich aż 4. Ich suma zależy od tego, jak jest Twoja stawka. Jeśli wynosi ona 0.75, to jackpot mini wynosi 7.50, major 75.00, mega to aż 750 monet, a ostatni wynosi 22.50.

  Jackpoty uruchamia jeden z symboli, a jest to „7” z trzema diamentami przy jej podstawie. Kiedy w końcu uda się wylosować 3 „7”, to gracz jest przeniesiony do rundy bonusowej, w której na całym ekranie widać jedynie niebieskie diamenty. Zadaniem gracza jest wybieranie diamentów do tego momentu, aż nie wylosują dokładnie trzech nazw jednego jackpota i taki właśnie na końcu dostają. Rundy bonusowej nie idzie przegrać.

  Podsumowanie Diamond Strike

  Diamond Strike to z pewnością automat, który powinno się sprawdzić chociaż raz. Zapewnia on bardzo dużo rozrywki i mimo że niektóre spiny są puste, to zdecydowana większość powinna przynieść chociaż małe wygrane. Całkiem dopracowana grafika oraz żywa muzyka dopełniają klimatu, więc gra się naprawdę przyjemnie. Dodatkowe bonusy, o których już wspominaliśmy, sprawiają, że slot jest ekscytujący, a jackpoty nie są aż tak odległe, jak to się wydaje. Skorzystaj z wersji demo, a następnie możesz pokusić się o sprawdzenie też wersji na prawdziwe pieniądze.

  Data wydania Wrzesień 2017
  Return to Player (RTP) 96,48%
  Poziom volatility Średnia
  Dostawca oprogramowania Pragmatic Play
  Motyw gry Owoce, Diamenty
  Grywalność 5
  Linie wygrywające 15
  Liczba bębnów 5
  Minimalna liczba monet na linię 1
  Minimalna / maksymalna stawka zakładu (€, $, £): 0.15/75
  Jackpot 75 000 monet
  Maksymalna wygrana w grze podstawowej 1000x stawka
  Maksymalna wygrana (monety) 75 000
  Funkcje bonusowe Free Spins, Jackpoty
  Obsługiwane platformy iOS, Windows, Android

  Related slots