Wielkie zmiany w kasynach Betsson i Betsafe

Autorstwa Magdalena
5 października, 2021
Na naszej stronie bardzo często pojawiają się informacje o promocjach z dwóch popularnych kasyn online: Betsafe oraz Betsson. Tym razem mamy wiadomości trochę innego rodzaju, które niektórym graczom mogą się spodobać, a innym nie. Można z nich wyciągnąć dobre i złe strony, o czym dokładnie jeszcze opowiemy w naszym artykule. Są to całkiem spore zmiany dla graczy, więc warto być ich świadomym, aby nie być zaskoczonym później. Zapraszamy więc do lektury.

Koniec części bukmacherskiej w Betsson i Betsafe

Betsson i Betsafe to jedne z najpopularniejszych kasyn na rynku hazardowym, co widać po liczbie graczy oraz zaufaniu, jakim obdarzają te strony. Dlatego bardzo się zdziwiliśmy, kiedy dostaliśmy informacje o tym, że kasyna zostaną zamknięte. Na szczęście był to tylko pierwszy szok, ponieważ kiedy już wczytaliśmy się w nadesłanego maila, dotarło do nas, że zostanie zamknięta tylko część bukmacherska tych kasyn.

Dla niektórych może to być „tylko” część bukmacherska, a dla innych będzie oznaczało to koniec korzystania z tych kasyn, ponieważ interesowały ich wyłącznie zakłady. Informacja ta nas znacznie zaskoczyła, ponieważ zmiana nadeszła bez żadnej zapowiedzi. Zazwyczaj kasyna online informują wcześniej o większych zmianach w systemie ich działania, a tym razem skończyło się na jednym mailu i informacji.

Dokładnie od pierwszego października część bukmacherska zostaje zamknięta na jakiekolwiek nowe zakłady. Zostaną rozliczone wyłącznie te, które były ustalone już wcześniej. Po rozliczeniu część bukmacherska zostanie zupełnie wyłączona z obu kasyn. Fani slotów nie muszą się jednak martwić, ponieważ tutaj nic się nie zmieni i wszystko zostanie tak, jak wcześniej. Jeśli więc przedtem nie byłeś zainteresowany zakładami sportowymi, to nic nie stracisz.

Co to oznacza dla graczy z Polski?

Sytuacja z kasynami Betsafe i Betsson w Polsce była dość szczególna, ponieważ tak naprawdę te strony nie były do końca legalne. Kasyna nie zdobyły odpowiedniej licencji od polskiego rządu, ale wciąż działały na terenie Polski i umożliwiały graczom stawianie zakładów oraz granie w kasynie z pomocą slotów.

Okazuje się, że działanie w tej szarej strefie dawało kasynom naprawdę ogromne zyski, mogły one sięgać nawet do 7 miliardów zł. Wiadomo jednak, że polski rząd staje się coraz bardziej wymagający w stosunku do nielegalnego hazardu, więc potrzebne były zmiany.

Nie wiemy jeszcze na 100% i nie dostaliśmy też żadnej informacji z żadnego z tych kasyn, ale spekulujemy, że obie strony chcą zaopatrzyć się w legalną licencję od polskiego rządu. Oznacza to, że gracze będą prawdopodobnie mogli grać w kasynach Betsson i Betsafe zupełnie legalnie, ale niestety wciąż nie możemy jeszcze potwierdzić tej informacji.

Co można zrobić w tym momencie

Osoby, które jak dotąd korzystały z bukmachera w kasynach Betsson i Betsafe mogą bez problemu przerzucić się na zupełnie legalne strony działające w Polsce. Jest ich obecnie aż 22, a ich liczba wciąż rośnie, więc jest z czego wybierać. Możliwe, że Betsson i Betsafe wkrótce dołączą do tej grupy, z czego bylibyśmy bardzo zadowoleni.

Poza tym wciąż możesz korzystać z setek slotów dostępnych na obu stronach. Kasyna będą działały jak zwykle, więc nie musisz się martwić. Twoje konto pozostanie niezmienione, a jeśli nie zarejestrowałeś się w żadnym z tych kasyn, możesz to nadal zrobić. W razie dodatkowych informacji na temat Betsson i Betsafe poinformujemy naszych graczy o ich decyzji.