Wielka wygrana w Polsce

Autorstwa Magdalena
31 sierpnia, 2021
Wciąż nie wierzysz, że w hazardzie można naprawdę wygrać prawdziwe pieniądze? Mamy na to twarde dowody i o ile wielkie wygrane rzeczywiście zdarzają się stosunkowo rzadko, to małe wygrane są dla graczy chlebem powszednim. Dzisiaj jednak chcielibyśmy skupić się na naprawdę ogromnej wygranej, która ostatnio zaskoczyła chyba wszystkich graczy w Polsce, także i nas. Szczególnie dlatego, że nie pojawiła się ona w żadnym z popularnych kasyn oraz slotów online, ale w znanym wszystkim Polakom Eurojackpocie, w który grają chyba wszyscy pełnoletni Polacy. Aby dowiedzieć się więcej na temat tej wygranej, zapraszamy do lektury.

Czym tak naprawdę jest Eurojackpot

Wszyscy kojarzą popularną grę Lotto, która była emitowana w telewizji od wielu dobrych lat. Lotto znają wszyscy bez względu na wiek, ponieważ jest to klasyka, z kolei Eurojackpot jest znany w trochę węższych kręgach i bardziej przez młodszych odbiorców głównie dlatego, że w Polsce działa dopiero od czterech lat.

Ze względu na swoją nazwę można się domyślić, że Eurojackpot działa wyłącznie na terenie Europy i jest to prawda. Można w niego zagrać w dokładnie 18 krajach Europejskich, a Polska jest jednym z nich. Od samego początku Eurojackpot został uruchomiony w 2012 roku, ale Polacy musieli trochę poczekać, aby również móc przyłączyć się do gry.

Zasady gry w Eurojackpot bardzo przypominają Lotto lub Bingo. Polacy raczej mają więcej wspólnego z rodzimym Lotto, więc gra w Eurojackpot nie stanowi żadnego problemu. Tym razem musimy wybrać 5 liczb z 50, a dodatkowo wybiera się również 2 liczby z 10. Ciekawe jest to, że losowanie tej gry odbywa się tylko raz w tygodniu, w piątek. Ostatecznie swoje zakłady można jeszcze stawiać bezpośrednio przed losowaniem, czyli do godziny 8:00 wieczorem w piątek.

Największa wygrana od dłuższego czasu

Wielkim zaskoczeniem dla wszystkich graczy w Polsce był fakt, że ostatnio padła tutaj jedna z największych wygranych. Trzeba przyznać, że już od jakiegoś czasu niestety polscy gracze nie mieli żadnej motywacji do grania, ponieważ nic się nie działo, aż tu połowa sierpnia przyniosła taką niespodziankę.

Dokładnie 13 sierpnia ogłoszono, że Polak zgarnął główną nagrodę w Eurojackpot wynoszącą dokładnie 206 550 000 zł. Już dawno nie mieliśmy w naszym kraju tak wysokiej wygranej, co daje nam nadzieje na kolejne wygrane. Padła ona w województwie śląskim, a szczęśliwymi liczbami były 4, 31, 39, 43, 46 i dwie dodatkowe liczby 1 i 4. Nie mamy więcej informacji o wygranej, ponieważ ze względu na bezpieczeństwo graczy zachowuje się anonimowość.

Co ciekawe, główna wygrana mogłaby być jeszcze większa, gdyby Polak był jedynym zwycięzcą. Okazuje się jednak, że dokładnie te same liczby  zostały zakreślone przez gracza z Finlandii, który zgarnął dokładnie taką samą kwotę, co Polak. Mimo to wygrana dla obu graczy była ogromna i rzadko się zdarza, aby kumulacja była aż tak wielka.

Kolejne wygrane w Eurojackpot

Wygrana Polaka w ostatniej kumulacji jest ogromna, ale warto też pamiętać, że część z tej wygranej przejdzie do Skarbu Państwa jako podatek. Eurojackpot może też pozwolić sobie na gwarancje tak dużych wygranych graczom również dlatego, że pojedynczy zakład kosztuje aż 12.50 zł, czyli o wiele więcej niż zwykłe Lotto. Na ten moment kumulacji w Eurojackpot nie zobaczymy przez jakiś czas, ponieważ suma musi się uzbierać, ale podczas gry można wygrać trochę mniejsze nagrody. Z doświadczenia wiemy jednak, że warto trochę poczekać.